Divljanje na relaciji Ilidža – Blažuj (240+ km/h)

Divljanje na relaciji Ilidža – Blažuj (240+ km/h)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Ona cesta nije spremna za tu brzinu, bilo 10 ili 5 sekundi. Auto jeste spreman ali na onom dijelu se masu puta desilo da izleti zivotinja, pa da cak i pjesaci prelaze preko, u takvim situacijama stvari se drugacije mogu odviti na manjim brzinama.
To je neka tvoja odokativna metoda, sad bi bio uporan ko i ti pa bi te pitao zbog cega, navedi mi razloge i slicno ali mislim da sam vec iscrpio svu svoju volju da nekima objasnim neke stvarim, ocigtledno se ne shvatamo,..
Naravno da se zaustavni put povecava sa povecanjem brzine, naravno da se preglednost smanjuje sa povecanjem brzine, ja to sve razumijem drug, ali tetkasto si dramatican i brizljiv, mlad si opusti se, postoji nesto sto se zove adrenalin i rizik, ima nesto i u tome kad retices preko pune znas, puna ne znaci da je zid izmedju traka :D

Ako si na saobracajnom onda si isprovociran nekim (vjerovatno mojim) postovima pa ne sagledas stvari sa pravog stanovista. Ovo na klipu je saobracajni prekrsaj i to debelo prekoracenje ogranicenja brzine i nikako ne moze biti komentarisano kao sta fali, moze auto i slicno.
Nisam ja nicim isprovociran vezano za struku, vec sam isprovociran primitivnim komentarima pojedinaca i javnim iznosenjem zavisti i izbacivanjem kompleksa..
Sagledati stvari sa pravog stanovista sta to znaci, reci jeste divljak je mangup cuj vozi 240 kao sto su to sagledali mediji jel ?
Najlakse je naravno tako opalit paljbu po ljudima i to je to..
jesi li ti ikad mozda razmisljao za sta sluze track days, zbog cega se organizuju kojekakvi eventi utrkivanja medju ljudima, postoje ljudi koji to mnogo vole znas (tebi je to sigurno tesko shvatit).. Jesi li mozda razmisljao da bi se trebalo i u sarajevu napravit nesto slicno da se trkaci maknu sa ulica, nisi ? e pa ocigledno je.. napadaj ti budi ko i ostali, ne pokusavaj rjesit problem nego se prikljuci masi, zato nam i jest tako..

Mislim da sam negdje gore napisao, ja ne osudjujem ovo na klipu ni priblizno koliko osudjujem sam klip, tj. njegovo objavljivanje jer onda imas situaciju kad svi pokusavaju glumiti i navlaciti auto od semafora do semafora kao taj neko tamo. Sa ovim se jedino slazem.
konacno se razumijemo, ako se ovo vec radi, kratko, bez ugrozavanja sebe i ostalih (ovaj put na pravcu, cesti rezervisanoj za motorna vozila) a ne od semafora do semafora gdje je saobracaj mnogo, mnogo gusci, gdje ima pjesaka na stanici, trotoaru, gdje nema ograde bla bla bla..
Trebamo na kraju krajeva i mi , clanovi ovog foruma da se pozabavimo tom problematikom, i da bar mi sa foruma znamo sta radimo i kako..
 
Član
Znanje je cudo, knjige su pomagala :)
Emire, ti si uvijek imao specificne stavove kada su brzine u pitanju, bez uvrede naravno.
Ako budes tako "pravolinijski gledao" naravno da ces osudjivati i onog koji ide 150 na auto putu, ipak je projektovano za 130 jel..
Naravno da nije projektovano za 240 ali opet kazem, ne razumijem koja je mudrolija vozit kilometar pravca 240 na sat, toliko..

ma ne osudjujem ja nikoga, daleko od toga, neka svako vozi koliko hoce, znam i ja voziti preko ogranicenja ali ne vidim opravdanje za to osim nekog ispusnog ventila
 
Legend
Za ovakve stvati se naravno i ne traze opravdanje, pitanje je samo ko smo mi da im sudimo o napadamo ih kad svi isto radimo..
 
Član
kakve stoke ima sto ispred kafica i diskoteka gasaju i slajdraju i okrecu se pod rucnom do 60 gdje je guzva i malo fali da nekog udare, ovo nije nikakvo ugrozavanje nikoga, sto se vidi i na snimku, sta ste zakuhali ko tetke nekakve, a mogucnost da guma pukne ili otkaze nesto na upravljackom sistemu vjerujem da je na ovom autu negdje oko 0.00001 posto :)) da je tako samo u njemackoj bi dnevno bilo hiljadje poginulih, jer tako su brzine 250 i vise svakodnevnica dovoljno da jednom izadjes na autoput i vozis koji sat, ides 200 ali ljudi blicaju iza smetas :)
a i ogranicenja se prave prema nekakvom prosjeku , normalno da neces staviti ogranicenje 150 ako nekakvo prosjecno auto moze da ide 130 sa optimalnom sigurnoscu, zato je vjerovatno na nekih autobahnovima i ostavljeno da mozes ici neograniceno koliko hoces i mozes jer sto bi merc, audi, bmw, porsch i ostali pravili takve brutalne masine, zakonski bi bilo logicno onda da elektronski ogranice auta na 130 :D
isto tako da se tamo vozi po 130 trebalo bi ti par sati vise da stignes na zeljeno odrediste jer je drzava ogromna , njemacka nije tema ali eto mjerilo je nekakvo :)
 
Član
kakve stoke ima sto ispred kafica i diskoteka gasaju i slajdraju i okrecu se pod rucnom do 60 gdje je guzva i malo fali da nekog udare, ovo nije nikakvo ugrozavanje nikoga, sto se vidi i na snimku, sta ste zakuhali ko tetke nekakve, a mogucnost da guma pukne ili otkaze nesto na upravljackom sistemu vjerujem da je na ovom autu negdje oko 0.00001 posto :)) da je tako samo u njemackoj bi dnevno bilo hiljadje poginulih, jer tako su brzine 250 i vise svakodnevnica dovoljno da jednom izadjes na autoput i vozis koji sat, ides 200 ali ljudi blicaju iza smetas :)
a i ogranicenja se prave prema nekakvom prosjeku , normalno da neces staviti ogranicenje 150 ako nekakvo prosjecno auto moze da ide 130 sa optimalnom sigurnoscu, zato je vjerovatno na nekih autobahnovima i ostavljeno da mozes ici neograniceno koliko hoces i mozes jer sto bi merc, audi, bmw, porsch i ostali pravili takve brutalne masine, zakonski bi bilo logicno onda da elektronski ogranice auta na 130 :D
isto tako da se tamo vozi po 130 trebalo bi ti par sati vise da stignes na zeljeno odrediste jer je drzava ogromna , njemacka nije tema ali eto mjerilo je nekakvo :)

Kako bolan nije ugrozavanje nikoga...ugrozio je sebe suvozaca i na onom predjelu ima benziska gdje je mogo pri onoj brzini probiti zastitinu ogradu (ili preskociti) i napraviti belaj.
Druga stvar: Ja sam prije mjesec vozio malo brze na predjelu od visokog do podlugova i sutra dan mi je pukla guma, sreca da sam tada iso 50km/h

Sto se tice ogeranicenja, njemacku i bosnu ne mozes porediti. Ogranicenja na bosanskim cestama su sa razlogom i treba poostriti kaze za ovakve vozace.

Jedan podatak za ogranicenje brzine:

U Svedskoj maksimalna dozvoljena brzina je do 110km/h a drzava je duga cca 2000kilomtara pa opet ljudi stignu.


Swedish_road_sign_J1_1.jpg
 
Član
Pogledaj malo bolje video pa ces vidjeti u onom trenutku kad suvozac kaze "ne da ga nema" i kad okrene kameru prema instrumental tabli vidjeti ces na lijevoj strani benzinsku na drugoj strani puta. Tako da je mogo napraviti to sto ja navodim ;)
 
Član
ugrozavamo mi svi vlastite zivote cim sjednemo u auto ili izadjemo na ulicu, a mislio sam nije ugrozio nikog okolo, a to sta bi bilo kad bi bilo je druga prica, i svoj zivot ako je ugrozio to u biti je njegovo pravo

ne sumnjivo je da e moze stici na zeljeno mjesto taman da vozis 20 na sat, ali u modernom svijetu vrijeme je novac tako da poslovnim ljudima u njemackoj mnogo znaci sto mogu par sati da ustede u voznji :))
 
Član
U pravu si.

Mada ono sto je on uradio nije bilo nista drugo nego kurcenje i ugrozavanje ostalih :D
 
100 ljudi 100 cudi , 100 zena 200 sisa ajde ba svako ima svoje i razlicito misljenje necete sad nakucat 1121556 stranica zato sto jedni misle da je ok drugi da nije ok , prije svega niko se od nas i ne pita to je zavrsena prica necete nista postic piskaranjem JESI NISI JESU NISU :D ustedite sebi vrijeme i radne sate tastature :D
 
Član
100 ljudi 100 cudi , 100 zena 200 sisa ajde ba svako ima svoje i razlicito misljenje necete sad nakucat 1121556 stranica zato sto jedni misle da je ok drugi da nije ok , prije svega niko se od nas i ne pita to je zavrsena prica necete nista postic piskaranjem JESI NISI JESU NISU :D ustedite sebi vrijeme i radne sate tastature :D
Mudro zboris djavole, mali
 
Član
Sta bi bilo kad bi bilo?bilo proslo i nista se nije desilo,a i svi bi ga stisnuli koliko moze ici da imaju s cim,a oni koji mogu,a medju komentatorima su ovog posta,smijem se zaklet da su i nacepili nekad a ovdje sad svi fini.nemoj da blebecete bezveze i zabavite se pametnijim stvarima,a ljudi koji nesto vole i mogu nek to i rade,svi odgovaraju za svoje postupke.svi ste sad brizni i brinete za druge,a kad vidite prosijaka pljunete ga?neko nije vozio nikad iznad ogranicenja al je bezbroj puta se napio i sjeo za volan i pola nas vozi tehnicki neispravna auta koja isto ugrozavaju tudje zivote.i jos jednom kao sto je neko pomenuo prije u komentaru,ovo je auto-moto forum a ne zakoni i osude itd...i da,sad pametni sto imate za sve odgovor,sta bi bilo da bulicicu pukne guma pri izlaznoj brzini a u prostoru namjenjenom za kocenje se nalazi desetine auta?to je legalno ubistvo ili ubistva ili tragedija???????
 
Član
Sta bi bilo kad bi bilo?bilo proslo i nista se nije desilo,a i svi bi ga stisnuli koliko moze ici da imaju s cim,a oni koji mogu,a medju komentatorima su ovog posta,smijem se zaklet da su i nacepili nekad a ovdje sad svi fini.nemoj da blebecete bezveze i zabavite se pametnijim stvarima,a ljudi koji nesto vole i mogu nek to i rade,svi odgovaraju za svoje postupke.svi ste sad brizni i brinete za druge,a kad vidite prosijaka pljunete ga?neko nije vozio nikad iznad ogranicenja al je bezbroj puta se napio i sjeo za volan i pola nas vozi tehnicki neispravna auta koja isto ugrozavaju tudje zivote.i jos jednom kao sto je neko pomenuo prije u komentaru,ovo je auto-moto forum a ne zakoni i osude itd...i da,sad pametni sto imate za sve odgovor,sta bi bilo da bulicicu pukne guma pri izlaznoj brzini a u prostoru namjenjenom za kocenje se nalazi desetine auta?to je legalno ubistvo ili ubistva ili tragedija???????
Auuu sto si ti nervozan.
 
Zajebi moju babu i njene jaranice, kakve se ovdje nebuloze spominju.. Šta ako bi ...
A ŠTA AKO NE BI ??! Evo momci živi zdravi, nikog' nisu ugrozili , jer ako malo uključite mozak i pogledate malo bolje, nema NIKOGA na putu.. Brza cesta je u pitanju, i očigledno nemate pojma gdje se ovo vozilo...
Tačno se vidi da smo na vrhu liste po odlivu "mozaka'' ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top