Diskusija o zakonima - razna pitanja, savjeti

Diskusija o zakonima - razna pitanja, savjeti

Član
Posto cu najvjerovatnije zijanit vozacku na mj dana....interesuje me kad istekne zabrana i kad se teba podici , jer se moraju platiti sve kaze koje imas ili mozes podici vozacku normalno bez toga ?
 
Član
Mislim da mora, mada su neki ranije znali dizati i bez placanja. Sad kako su poceli cak i auta oduzimati radi naplate, cisto sumnjam da prave takve propuste. To im je idealan scenario da ti mogu naplatiti.
 
Pozz raja...jel ko upoznat jesu ovi nasi sta odlucili o zakonu da se ne smije vozit auto na stranim tablama akonimas boravak u bih....npr.ako brat dodje s autom ja ga ne smijem vozit u tom slucaju ??? Ne vazi punomoc da se napravi ili nesto?? Ako je ko upoznat neka kaze
 
Član
Ma samo vozi.nije jos usvojen taj zakon.Kada se usvoje ove rigorozne kazne onda ce biti vjerovatno i to,ako se usvoji
 
Član
Ja koliko znam usvojen je na tom nekom prvom citanju pa je trebao da ide na drugo.ne znam kad je to ali nije jos na snazi
 
I ja sam citao da je usvojen taj prijedlog za zakon a sad kako ce to rijesiti ne znam...jer moraju naci nacin kako da saznaju da li je to auto u bosni duze vrijeme ili ne...tako sam ja bar razumio jer im je tesko da dokazu to???
A nisam jos nigdje cuo ili procitao da je stupio na snagu..
 
Član
Neki dan drugu pisali 40 maraka jer mu je prva pomoc starija od 6 mjeseci... doduse sve mu nasli od opreme pa im valjda bilo krivo i to mu nasli da ne valja hahahha, eto da znate mijenjaj te ako je starija od 6 mjeseci :p
 
Član
Blago receno da su ga izlevatili
U nasem zakonu uopste nije detaljno opisano ni sta treba da ima u kutiji prve pomoci,a tek rok vaznosti.
Jasno pise da mora imati prvu pomoc,a vozila preko 25 putnika moraju imati 2kutije.To je sva preciznost naseg zakona
 
To jeste istina nazalost..mnogo zakona ima koji nemaju jaku poledjinu..Rvo jedanprimjer...kazna za ometanje javnog reda i mira...ajde razumijem skripanje guma to se moze lako utvrditi ...ali preglasna muzika...kad sam pito policajca cime mjeris kako znas da je preglasna...ladno se nasmija i napisa kaznu...doduse davno je to bilo al mislim da je primjer samo...dosti ih te zaustave i nadju "neki prekrsaj" a ubjede te da upisu nesto drugo...da jeftinije prodjes...
 
Član
Ma ne znam sta reci za taj slucaj,zavisi od situacije gdje si sta si.po meni nije ok ni nocu,ako je kasno,pojacati ono tresu se prozori jos kad je ljeto u gradu te ljudi cuju.
Ali ja sam skinuo zadnju foliju iz tog razloga,ne mogu mu nista reci.koliko god sam upravu on kaze evo ima folija.
Ovako se raspravljam ako treba i na sud idem,ako nisam kriv
 
Top