Diskusija o zakonima - razna pitanja, savjeti

Diskusija o zakonima - razna pitanja, savjeti

Član
Član 77.

Brisanje sankcija

(1) Kažnjivost pravnog lica, fizičkog lica i odgovornog lica na novčanu kaznu briše se iz evidencije ex lege ako kažnjeno pravno lice, fizičko lice i odgovorno lice u roku od dvije godine od dana pravomoćnosti odluke kojom je izrečena kazna ne učini novi prekršaj, odnosno ako pravno lice, fizičko lice i odgovorno lice ne učini krivično djelo koje sadrži obilježje prekršaja.

(2) Pravnom licu, fizičkom licu i odgovornom licu koje je više puta bilo kažnjeno za prekršaj brisat će se ranije kazne ako u roku od dvije godine od dana pravomoćnosti odluke kojom je izrečena posljednja kazna ne izvrši novi prekršaj, odnosno ako pravno lice, fizičko lice i odgovorno lice ne izvrši krivično djelo koje sadrži obilježje prekršaja.


E sada mene interesuje da li je ovo moguce da u zakonu o prekrsajima stoji clan 77 u kojem mozete procitat ako u 2 godine ne pocinite prekrsaj koji je punosnazan brisu vam se novcane kazne da li to vazi za CIPS. LJUDI DA LI JE OVO ISTINA
 
Član
Jedno pitanje za one sa iskustvom oko kazni, trebam da registrujem auto a imam neke kazne koje znam da moram platit da bi mogao registrovat auto al sam više puta na forumu pročito da su ljudi registrovali a da nisu platili, pa me zanima kako to mogu izvest ako nije nešto komplikovano jer ne mogu da prebolim da im platim jer sam samo za jednu 100% kriv, a ostale su produkt ne znanja naših policajaca. Ako neko ima s tim iskustva da mi odgovori bio bi mu zahvalan :icon_smile:
 
BHT Ovisnik
ja imam vise kazni,a auto mi je registrirano na ocu jer je invalid pa mi dosta povoljnije i nikada nisam imao problema s registracijom,svaku kaznu odmah uzmem na sebe i auto registriram a on nei dan vadio novu osobnu i vozacku kad kaze ima kaznu,tamo vamo uslikao me radar,a nisam ni gledao policajac nije napisao kaznu na mene iako sam se bio prijavio da sam ja vozio tako da je morao platiti samo tu kaznu i mogao je podici osobnu i vozacku, e sad da li se moze reg. auto to neznam,al sumnjam ako se nemoze ni osobna samo zbog jedne kazne... i da, to je bilo neki dan, ove nove osobne i ta cudesa
 
Član
Znači nema fajde, znam da ne može jer mi mati radi u osiguranju, al reko opet da vidim da nema neka caka, al ništa platit i gotovo :icon_smile: al mi je najgore kad me zaustavi i hoće da piše kaznu za neku glupost pa se moraš svađat s njim al et
 
Jel zna ko jel zensko smije voziti u stiklama? To mi hitno treba imal u nas gdje u zakon taj član

Hvala unaprijed
 
Član
Da neotvaram novu temu nadam se da ce i ovd stic brz odg

Sinoc tj jutros mi u samcu uzeli vozacku na 12 sati nest malo naduvo al nije ni bitno
Reko mi je da danas posle 4 dodjem u policiju da je podignem,al ja necu moc prije 6-7
Pa sad ako ko zna do kolko sati oni tam rade za te oduzete vozacke ocul moc danas ozic il moram do sutra cekat
Hvala
 
Član
Posto ctrl-f (suvozač) ne pronalazi nigdje u zakoniku sto sam otvarao, interesuje me da li suvozac smije biti pjan u vozilu dok je vozac trijezan i da li je predvidjena kakva kazna za to? Hvala unaprijed.
 
Član
Zanima me sta bude tacno kada auto ne registrujete u toku onog perioda od mejsec dana dok vam istekne registracija ??..Kolika ddodje kazna , dodje li uopste , sta bude sa tablicama , ima li kamata na tu kaznu , moraju li se onda nove tablice stavljati akda se opet registruje ?..Cuo sa par razlicitih misljenja ali hocu da znam tacno misljenje ;)
 
Zanima me sta bude tacno kada auto ne registrujete u toku onog perioda od mejsec dana dok vam istekne registracija ??..Kolika ddodje kazna , dodje li uopste , sta bude sa tablicama , ima li kamata na tu kaznu , moraju li se onda nove tablice stavljati akda se opet registruje ?..Cuo sa par razlicitih misljenja ali hocu da znam tacno misljenje ;)
moraš odjaviti vozilo i vratiti tablice, kad ponovo registruješ uzimaš nove tablice i saobraćajnu;)
 
Zanima me sta bude tacno kada auto ne registrujete u toku onog perioda od mejsec dana dok vam istekne registracija ??..Kolika ddodje kazna , dodje li uopste , sta bude sa tablicama , ima li kamata na tu kaznu , moraju li se onda nove tablice stavljati akda se opet registruje ?..Cuo sa par razlicitih misljenja ali hocu da znam tacno misljenje ;)

Ako ne registrujes auto u roku od mjesec dana od dana isteka registracije, onda moras platiti kaznu od 50 KM, odjaviti auto i tablice ... onda peglanje sa procedurom oko prijave, registracije, tablica itd itd. jer cim odjavis auto dodje ti ga kao da si ga tek kupio i prvi put registrujes, procedura ... nova saobracajna, nove tablice ...
 
Član
Ako ne registrujes auto u roku od mjesec dana od dana isteka registracije, onda moras platiti kaznu od 50 KM, odjaviti auto i tablice ... onda peglanje sa procedurom oko prijave, registracije, tablica itd itd. jer cim odjavis auto dodje ti ga kao da si ga tek kupio i prvi put registrujes, procedura ... nova saobracajna, nove tablice ...

Dobro to , al ista ako ne vratim tablice i ne odjavim auto recimo za 2god.dana jos ??
 
Top