Diskusija o zakonima - razna pitanja, savjeti

Diskusija o zakonima - razna pitanja, savjeti

Član
@mara-: Ograničenje u naselju ti je 50, a na policajcu i tebi je da se dogovorite da li možeš 60 ako ima znak ili ipak moraš 50 jer je to stari znak. Ja bih ipak išao na sud zbog ovoga:

Na putu u naselju vozač ne smije vozilom da se kreće brzinom većom od 60 km na čas, osim ako
saobraćajnim znakom nije drugačije određeno.


Znači, u novom zakonu stoji 50 umjesto ovih 60. Ako je 50, zašto onda stoji znak 60 i kako ja mogu znati kog ograničenja da se pridržavam.
PS. Za svaki slučaj, vozi 70, 80 i nećeš imati problema nikakvih, kriv si 100%.:D
 
Član
:lol: Dobro si za to 70-80. Dobro, znam da je sada 50, stavio sam ja dopunu zakona iznad. Ali ako je u naselju 50, ali stoji znak 60 onda brate mogu ići 60. Što kažeš, i ja bih odmah na sud da me kazni zbog ovoga. Čak sam slao mail Auto moto savezu RS, i oni kažu da nije tačno što je izjavljeno, i naveli mi ovaj zakon. Znači, to je meni sve jasno, samo me interesovalo postoji li kakva novija dopuna, a ako ne postoji, onda lupaju gluposti, i slobodno može ići na sud onaj kome se ovo desi.
 
Znate sta, ljudi koji prave izmjene i dopune zakona ili su totalno glupi ili prave cirkus od svega ovoga... pa jbt sta bi ja sad trebao, redovno citati njihove zakone sta tamo pise, da bi znao kojom brzinom da se krecem... za sta onda sluze znakovi, koji quratz ga postavljaju... zamisli dodje covjek iz dijaspore i prekoraci brzinu, u zakonu pise 50, na tabli 60 a on ide 70, zna da je 10 km/h tolerancija a u stvarnosti je prekoracio 20 km/h i napisu mu kaznu... ja da tako nesto dozivim u jednoj drzavi vise nikad nebi u tu zemlju otisao... kakvu sliku prenosimo drugima, to izgleda nikome nije bitno... to je isto ono sto je bilo u Binjezevu sa kamerom, tabla ogranicenje 60 a kamera slikala na 50, sta drugo da vam kazem :icon_mad:
 
BHT Ovisnik
ujak mi je dosao sa sjevera EU,isto tao ga htjeli kazniti,ali je vec imao taj problem i ovaj put je slikao tablu na ulazu u BiH gdje pise da je u nasaljenom 60,otvorenoj 80 i nije htio platiti ni pocastiti jer je u pravu i tako i bi;)
 
Član
nasho ja na piku fola zatamnivanje stakala..i to cijene paprene neke...
http://www.pik.ba/artikal/2775273/lijepljenje-auto-folija-na-sve-vrste-vozila-presvlacenje-carbon-3m-ugradnja-audi-a8-s8-a7-a5-a6-s6-a4-s4-a3-q7-q5-bmw-x5-x6-m3-m5-m6-530d-730d-3-5-7-mercedes-s-c-cl-sl-clk-ml-gl-e-amg-brabus-peugeot-207-206-307-308-607-vw-passat-cc-golf-phaeton-porsc/

e sad postavim im pitanje onak bezze..da li je moguce uraditi atest ,,pisu moze i 20KM je i nova saobracajna na tehnickom.. ??
da li je moguce to ..
 
Član
Zna li neko u koje puteve spada magistralni put, u "puteve sa saobraćaj motornih vozila i brze puteve" ili u "ostale puteve"? Pitam zbog ograničenja brzine, jer je na ovim prvim 100km/h a na ovim drugim 80km/h, pa u koje spada magistralni, tj. koliko je ograničenje ako nije znakom određeno?

I ako neko zna, ograničenje brzine terentnih vozila, na kombiju postavljena naljepnica od 80km/h, da li to znači da nikada ne smije preći 80km/h ili samo kada je pun?
 
Član
pajooo je napisao(la):
nasho ja na piku fola zatamnivanje stakala..i to cijene paprene neke...
http://www.pik.ba/artikal/2775273/lijepljenje-auto-folija-na-sve-vrste-vozila-presvlacenje-carbon-3m-ugradnja-audi-a8-s8-a7-a5-a6-s6-a4-s4-a3-q7-q5-bmw-x5-x6-m3-m5-m6-530d-730d-3-5-7-mercedes-s-c-cl-sl-clk-ml-gl-e-amg-brabus-peugeot-207-206-307-308-607-vw-passat-cc-golf-phaeton-porsc/

e sad postavim im pitanje onak bezze..da li je moguce uraditi atest ,,pisu moze i 20KM je i nova saobracajna na tehnickom.. ??
da li je moguce to ..
To sam ti rekao atest kad mijenjas boju auta, a atest za stakla se ne moze uraditi..
Pozdrav
 
Član
mara na auto putu ti je 130km/h dozvoljeno ili vise ako je to nekim znakom postavljeno,100km na putevima rezervisanim za saobracaj motornih vozila i brzim putevima,80km/h na ostalim putevima,naravno u naselju je 50km/h ako to nije regulisano znakom...
 
Član
mara- je napisao(la):
Zna li neko u koje puteve spada magistralni put, u "puteve sa saobraćaj motornih vozila i brze puteve" ili u "ostale puteve"? Pitam zbog ograničenja brzine, jer je na ovim prvim 100km/h a na ovim drugim 80km/h, pa u koje spada magistralni, tj. koliko je ograničenje ako nije znakom određeno?

I ako neko zna, ograničenje brzine terentnih vozila, na kombiju postavljena naljepnica od 80km/h, da li to znači da nikada ne smije preći 80km/h ili samo kada je pun?

koliko znam za kombi to je max,. koliko znam vazi za prazan a l mislim da grijesim
i da ako vozis kombi tebi je max 60 sve preko kazna
a za magistralne i brze putevo u lijepoj nasoj tih puteva nema
magistralni put prema tuzli se tako zove al ogranicenje je 60 bar taki znakovi stoje pored
jedino na autoputu ovaj sto placas prema zenici je 130
sarajevo mostar ona mala dionica auto puta ima znak 80 pa prekid svih ogranicenja i poslije 60-40km/h
 
Član
Kako ba sad max 60 kad je naljepnica 80? Malo me buni pošto neka vozila imaju dvije naljepnice, ono valjda kada je pun i kada je prazan, pa ne znam kako je regulisano kad je samo jedna naljepnica.
Ma pusti ima li magistralnih ili nema, znaš li u koje spada, znam i ja koja je brzina kada ima znaka. Magistralni je kada siđes sa auto-puta prema zenici. Dok nisu počeli radovi na nastavku autoputa, nije bio ni jedan znak brzine, koliko je onda dozvoljeno?
 
evo mene interesuju granicni prijelazi,tacnije trebam ici za Makarsku,iz Jajca.radi se o tom da mi zadnje gume strse van ruba sasije jer su 9J,nekimi kazu dacu imat problem sa prelazom.ko ima iskustva stim:icon_question:
 
Član
Da li se smiju na auto staviti razlicite velicine felgi??

Naprimjer naprijed 16 205/55 iza 17 225/45/..Mozda glupo pitanje ali je potrebno da znam :cool:
 
Član
Jel se moze termin za zabranu upravljanja nekako pomjeriti il se sad mora predati vozacka na datum koji su i naveli :icon_question:
 
Član
adi187 je napisao(la):
Jel se moze termin za zabranu upravljanja nekako pomjeriti il se sad mora predati vozacka na datum koji su i naveli :icon_question:

mozda kasnim sa odgovorom,ali sam ja imao slucaj da sam pirio i dobio mjesec dana odmaranja od volana,otisao na salter u cjb i pukao pricu da mi zbog honorarnog posla treba vozačka dozvola do početka predavanja na fakultetu,žena tamo nešto napisala i rekla donesi obavezno vozacku za dva mjeseca. To je bilo ljetos i nisam imao nikakvih problema
 
Top