Diamant srebrna octavia by hakkler

Diamant srebrna octavia by hakkler

Član
evo ekipa da malo refreširam garažu...
došao i taj dan :cool:

nakon dugo vremena i dosta kemijanja ove ili one..narastao sam za 2 cola

U prvobitnom planu su bile AEZ od 16" ..al onda je došlo ovo..i to jednostavno nemreš odbit. Spider vRS 7x17 5x100 et 38
(pogotovo kad vidiš kak stoje na koleginom autu :cool: )
NOVA..nikad montirana.

DSC01329.jpg


njemačaka kvaliteta :icon_biggrin:

origigi (kataloški):icon_biggrin:


stare 15-najstice idu u zasluženu mirovinu (u oglasima su :D ) i interesantno je da ova veličina(17") s gumama(205/50/17) je potpono vizuelno egal petnajsticama..i normalno X puta ljepša. :cool:

imam još samo jedan problem..a to je da sam u potrazi za jednom gumom(ili dvije)...pošto su u gume u ovoj dimenziji skupe ko vrag (u Zg cca od 1200-1800 kuna) a u Slo cca 110-150 ojra.

Druge tri su nove..s malo starijm dotom Conti Sport...al nešto ću več izkemijat.


Slike slijede kad zmajmuniram felginjo na auto.:icon_smile:
 
Član
Hmmm nez koliko su ti podatci tacni jer sve savisi i do marke gume npr. Dunlop i Yokohama obe 225/45 kad se montira na felugu yokohama izgleda dosta nize sta vise to i jeste...

Uglavnom ja bi ti preporucio 225/45 i 3.5cm u pod ! ;)
 
Član
@ pioneer_09 : radim na tom...non stop...al skupo.

@M A R E X : inače 205/50/17 je orginal dimenzija od Octavie vRS mk1.:icon_biggrin:

225/45/17 je najrasprostanjenija dimenzija i ujedno i s tim najjeftinija.

Kad se budu uzimale nove komplet gume..staviću 215/45/17..manji otpor kotrljanja i ne znatno skuplje.

Sad imam 3 komada ovih 205/50/17(Conti Sport) koje su nove skinute s auta (cca 9mm mesa) i zato sam u potrazi za sam jednom gumom ili eventualno dvije.
Za četri nema potrebe,smisla, niti kreme za ruke. :lol:

Kad stavim 215/45/17 onda bi auto svakako trebao čučnuti za 3-4 cm jer će izgledat ko koza. Ovo je za sad ok...tak je i bilo.
Možda pogodim lokaciju slikanja (par postova više) pa čisto za usporedbu. :icon_smile:
 
Član
još malo podataka u felgi prije nego legne tam gdje joj je mjesto. :D

Sama felga teži cijelih 9kg..s gumom ravno 20kg tak da očekujem mali pomak u performansama i potrošnji :lol:

ravno 2kg po kotaču u plus. :cool:

nema veze..ako se sve posloži..sutra su več gore.
 
Član
evo..felginjo su gore.
Par slika izpucanih nabrzinu s mobya.

DSC01351.jpg


DSC01349.jpg







Kažu da odijelo NE čini čovjeka...al felge definitivno čine auto :icon_smile:

Dobar mi je bio lik kod kojeg sam došao po "najmlađu" i najnoviju gumu koja je završila na novoj flegi.
Rekoh: Jel bolje sad ili one prije? Koje prije ? pita lik...ovo je UFF :cool:

Sad imam tri contisporta i jednu michelinku HP Primacy :lol:
Još moram čepove nabavit da pokrijem rupe na felgama :icon_biggrin:
 
Top