Daljinsko zakljucavanje

Daljinsko zakljucavanje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
SLika1
Slika2

Eto to su seme, e sad cu ti napisat redoslijed i boje zica. Nisu bas iste boje kao sto navodi tu na semi.
Znaci ide ovako pisem ti odozdo prema gore kao na semi Slika 1:
-Narandzasta
-Bijela
-Zuta
-Crno-Narandzasta
-Crno-bijela
-Crno-Zuta
-Ljubicasta
-Crvena(deblja)
-Crna
-Roza
Kaze tu da prvih 6 se spaja (To central lock) pa sad me to interesuje gdje se to spaja.
A za ostale dole vidis kao na slici pise na +12 Output to Parking light. Znaci na pozicije koliko znam, ali GDJE. To ground, znaci uzmeljenje, znaci minus masa.
To trunk release, to za gepek mislim da ne mogu ni napravit pa ne znam sta onda s tom zicom, fakticki viska...
 
Član
E ovako drug ...

Prvo sto trebas uraditi jeste da prebacis taj mali "jumper" na poziciju 1 (ovo gdje pise 3.5 seconds na slici 1)
Onda

1. Narandzastu i crno-bijelu zicu kratko spoji
2. Zuto-crnu i crvenu spoji zajedno na "+"
3. Zutu i crnu spoji zajedno na "-" tj. "masu"
4. Nadji onu zeleno-crvenu zicu sto sam opisao i presijeci je
5. Narandzasto-crnu zicu spoji na kraj zeleno-crvene koji ide prema vratima
6. Bijelu spoji na preostali kraj zeleno-crvene
7. Ljubicasta zica je zica na koju dolaze 12V impulsi kad zakljucavas ili otkljucavas auto i mozes je spojiti ako hoces i na sijalicu u pepeljari, to je tvoj izbor (malo se salim :D). Sad, posto je samo jedna zica koja treba ici na zmigavce, moras kupiti dvije diode i spojiti ih onako kako sam ti opisao u proslom postu.
8. Ta zica za gepek je viska i mozes je slobodno odsjeci da ne smeta
9. Nadji neko fino mjesto na koje ces smjestiti bazu od daljinaca i fino je ucvrsti (najlakse ti je sa onim plasticnim vezicama) da ti ne zveci i ne lupa dok vozis

I to je to ...

Platices pice nekad kad se sretnemo ... :D

Pozz...
 
Član
Dobro al ja nigdje ne vidim da se to spaja na centralnu bravu ili na vakum pumpu. Mislim na koji nacin ta MAIN UNIT razgovara sa centralnim zakljucavanjem, posto ajde uredu ovo spajanje na napon je da ima struju, spajanje na zmigavce, je da signalizira, spajanje ljubicaste na pepeljaru isto kontam :), al stvarno me zanima kako ce to da daje signale centralnoj da je otkljucava, pogotovo jer mi je vakumska. Malo sam znatizeljan nemoj mi uzimati za zlo :D
Savrseno mi je jasno sve sto si opisao, to zasluzuje pice nema govora, a ako uradim da valja onda i dva ;)
Evo ti slika koju sam nacrtao, znaci onaj jumper je i dosao na mjestu za 3.5 sekundi, medjutim sta je sa ostala dva. Ima ovaj za Trunk release, on je postavljen tako kao na slic, a ima i onaj za Code learning socket i on je postavljen tako da obuhvata dva pina s lijeve strane.
Main unit




zatvoraš je napisao(la):
trebao si se danas javiti ja cijeli dan u kući i doći da pogledaš na licu mjesta ja ti mogu slikati kako je u vratim napravljeno a za žmigavce nemodu jer je hrpa žica tako da ništa nebi skontao

Jbga nemam broja mobitela da sam imo nazvo bi te...Hvala na dobroj volji, poksuat cu kako mi je mtopic kazao...valjda uspijem sta napravit samo da kakvu havariju ne napravim :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top