Daljinsko zakljucavanje

Daljinsko zakljucavanje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kao sto sam naveo u pozdravnoj temi, novi sam ovdje i ako ovoj temi nije mjesto ovdje neka me neko opomene.
Dakle rijec je o daljinskom zakljucavanju za Audi 80 (jaje). Narucio sam daljinsko zakljucavanje sa ebaya, i interesuje me znali neko kako da ugradim to a da mi radi sve sto i sad radi bez daljinskog. Trenutno imam originalnu centralnu bravu koja radi na principu vakuma i prilikom zakljucavanja/otkljucavanja, sve se na autu zakljuca (sva 4 vrata, gepek, poklopac goriva). Prodavac sa ebaya mi rece da se ne moze napraviti tako da zakljucava sve tj. necu moci napraviti da mi se zakljucava poklopac goriva. Meni to ne stima jer ne postoji nacin da ga ja manualno zakljucam, znaci mora da se zakljuca centralnim zakljucavanjem. Pumpa mi stoji u gepeku desno odma ispod zvucnika mislim. Ako neko moze pomoc, ako je neko imao iskustva sa ugradnjom bio bi zahvalan da pomogne.
Hvala unaprijed!!!
 
Član
odi auto elektricaru neka ti to spoji za 20 markica,ja mislim da ako ti na kljuc zakljucas to sve sto si nabrojao da mora isto tako i na daljinsko,jer se spaja daljinsko na pumpu tako da kad ti kliknes daljinski zakljucava sve kao sto bi na bravi radio,ja imam na golfu 3 takvo daljinsko i sve mi radi a nije ni neka mudrolija skopcati to malo ispitivanja koje je kojki potrosac i et ;)
 
Član
Pa i meni nema logike da ne radi nesto, kad se i sad sve zakljuca...al opet reko da pitam jer nebi volio da mi ne radi poklopac za gorivo. Gepek manje vise, njega mogu zakljucat al ovoga ne :) Hvala na odgovoru, pokusat cu nesto sam, ako ne znadnem otici cu majstoru mada bi vise volio sam. Nije do para al eto kad sam uradis sladje ti bude ;) POzzz
 
Član
amkos je napisao(la):
odi auto elektricaru neka ti to spoji za 20 markica,ja mislim da ako ti na kljuc zakljucas to sve sto si nabrojao da mora isto tako i na daljinsko,jer se spaja daljinsko na pumpu tako da kad ti kliknes daljinski zakljucava sve kao sto bi na bravi radio,ja imam na golfu 3 takvo daljinsko i sve mi radi a nije ni neka mudrolija skopcati to malo ispitivanja koje je kojki potrosac i et ;)

cuj 20KM. ne budi blesav, elektricar nece da skine plastiku ispod 50KM a da rai daljinsko za 20KM.
 
Član
ako se razumijes malo u elektro mozes i sam,nadji kod osiguraca koje su zice za vakum pumpu,i nadji koje su za sve 4 zmigavca ostalo mislim da dodje uputstvo uz daljinski,nije neki problem skopcati samo polako i provjeri sve jel po nacrtu da nespalis centralu od daljinskog ajd pa neka zmiga ubrzo ;)
 
Član
Upitao sam ponovo tipa na ebayu i evo dobio sam odgovor, citiram
"Dear tortojcla,

Hello tortojcla,
thanks for your reply again!
let me clear something for you, our keyless remote entry item can lock/unlock car 4 doors and trunk.
pls feel free to contact us if still have any question, thanks! "
Znaci rekao je da taj njihov daljinski moze otkljucati/zakljucati 4-vera vrata i gepek. Tvrdi da ne moze otkljucavati i zakljucavati poklopac goriva. Po tome sto on kaze, ja ne mogu biti siguran kako da rijesim problem sa tim poklopcem. Ne razumijem, dal ce on bit vazda otkljucan ili vazda zakljucan. Nije dobro ni jedno ni drugo. Znate li mozeli se to kako rijesiti i dali je on siguran u ono sto tvrdi. Ja licno ne vjerujem da je to tako ali eto on meni dva puta istu pricu prica.
 
Član
to je spojit 15 minuta, treba ti brifer i to je to

ovaj moj drug ima passata delfina, isto vakum u gepeku, fabricka centralna. Ja mu dao svoje daljinsko zakljucavanje kad sam ja prestao da vozam golfa, znaci samo centrala i dva daljinca, i to smo mu nakacili na onu njegovu fabricku koja se nalazi u gepeku, i sve radi savrseno,evo skoro godinu dana nema problema;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
to je spojit 15 minuta, treba ti brifer i to je to

ovaj moj drug ima passata delfina, isto vakum u gepeku, fabricka centralna. Ja mu dao svoje daljinsko zakljucavanje kad sam ja prestao da vozam golfa, znaci samo centrala i dva daljinca, i to smo mu nakacili na onu njegovu fabricku koja se nalazi u gepeku, i sve radi savrseno,evo skoro godinu dana nema problema;)

Oke hvala, a sta sa zmigavcima, jel i to treba posebno nastimat il rade bez posebnog stimanja..?
 
Član
tortojcla je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
to je spojit 15 minuta, treba ti brifer i to je to

ovaj moj drug ima passata delfina, isto vakum u gepeku, fabricka centralna. Ja mu dao svoje daljinsko zakljucavanje kad sam ja prestao da vozam golfa, znaci samo centrala i dva daljinca, i to smo mu nakacili na onu njegovu fabricku koja se nalazi u gepeku, i sve radi savrseno,evo skoro godinu dana nema problema;)

Oke hvala, a sta sa zmigavcima, jel i to treba posebno nastimat il rade bez posebnog stimanja..?

aj ne mogu se sjetit kako smo to rijesili, ali uglavnom moze, sto posto. Imas ti na centrali od daljinskog onu zicu koja salje signal kada se zakljuca ili otkljuca, nju nabacis na prekidac od 4 zmigavca i to je to, tako moze sigurno
 
Član
Kod mene je na b5 ugradjivano daljinsko i radi sve ukljucujuci i poklopac rezervoara..signal ti za sve sto se zakljucava ide preko iste zice na vakum pumpi i ne bi trebalo biti problema sa poklopcem rezervoar...mislim da te ovaj lik sto prodaje ovo nije bas najbolje shvatio ;)
 
Član
drug ja sam to na audiju riješio ubacivanjem samo dvije el.bravice od daljinskog zaključavanja u dvoja prednja vrata i spojio ih dodatnim šarafima na one šipkice koju idu na bravama za odključavanje i zaključavanje tako da kad pritisnem zaključavanje one povlače one šipkice u vratima i aktiviraju na taj način vakum pumpu koja sve ostalo zatvara
 
Član
zatvoraš je napisao(la):
drug ja sam to na audiju riješio ubacivanjem samo dvije el.bravice od daljinskog zaključavanja u dvoja prednja vrata i spojio ih dodatnim šarafima na one šipkice koju idu na bravama za odključavanje i zaključavanje tako da kad pritisnem zaključavanje one povlače one šipkice u vratima i aktiviraju na taj način vakum pumpu koja sve ostalo zatvara

To je vec dobro rjesenje ako mogne i kod mene tako...Hvala ;)
 
Član
može naravno drug ispod tapacirunga na limu u donjem lijevom uglu imaš čak i probušeno gdje šarafom možeš pričvrstiti motorić ubaciš ih samo u prednja vrata modul smjestiš ispod volana gdje ćeš lako naći i žice od žmigavaca tako da nije neki problem
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top