Daljinsko zakljucavanje

Daljinsko zakljucavanje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
bogami dobra ideja. onda ce mu tu biti blize centrala od daljinskog, lakse ce biti zmigavce spojit, onako bi morao iz gepeka vuci signal za zmigavce, ili ih spajati nazad na stopove
 
Član
ArminM je napisao(la):
bogami dobra ideja. onda ce mu tu biti blize centrala od daljinskog, lakse ce biti zmigavce spojit, onako bi morao iz gepeka vuci signal za zmigavce, ili ih spajati nazad na stopove

Dobar dobar sve pohvale :cool: Cim dodje daljinski probat cu tako napravit, pa javim rezultat.
 
Član
samo nadji jedan motoric, njega mozes vec postavit i probat kako funkcionise, ne treba ti daljinsko. nakaci motoric i uzmi napajanje sa starog akumulatora ili vec odakle hoces, pa probaj da vidis kako radi, ja sam siguran da to moze extra dobro da radi, jer sto zatvoras rece bitno je da pobudis vakuum pumpu, ona ce ostalo za tebe da odradi;)
 
Član
kad ti stigne to javi pa ću ja skinuti tapacirung i slikati sve detaljno da vidiš to kod mene funkcioniše nekih 6 ili 7 god. i dosad nikad nisam imao problema
 
Član
zatvoraš je napisao(la):
kad ti stigne to javi pa ću ja skinuti tapacirung i slikati sve detaljno da vidiš to kod mene funkcioniše nekih 6 ili 7 god. i dosad nikad nisam imao problema

Oke hvala ti druze. De mi samo kazi jos, znas li gdje mogu narezat kljuc u tuzli, posto dodje skakavac kljuc nenarezan, a htio bi da onda u jednom imam i to zakljucavanje i kljuc kojim palim. Sad mi je trenutno belaj, posto jednim otkljucavam a drugim palim, mijenjao bravu unutra :D
 
Član
ima i to druže samo javi ranije kad dolaziš pa da odemo a možeš i pogledati kako je kod mene riješeno to sa centralnom
 
Član
zatvoraš je napisao(la):
ima i to druže samo javi ranije kad dolaziš pa da odemo a možeš i pogledati kako je kod mene riješeno to sa centralnom

Ja sam zvao nekog lika iz Tuzle za te daljinske pa cu otic kod njega uzet odnosno pogledat cu kakve ima pa cu najvjerovatnije i uzet neki, posto ono s ebaya ce doc za mjesec najranije. Pa ako budem dolazio mogu ti se javit pa da vidim kako je to uradjeno da ne lutam.
 
Član
Evo kupio sam daljinsko, octopus neko. Bio kod elektricara i rece mi ne da ne mogu napravit na zmigavce, nego mogu samo na pozicije odnosno stopke, a da bi mogo to mora mi grecov spoj napravit. Covjek valjda zna svoj poso, al mi nesto bezze da ne moze na zmigavce. Inace reko mi je 30 ugradnja, a 40 bi bilo da mi sredi da radi na zmigavce....Puno je to para, poto sam platio i daljinsko pa bi aj radije ipak to kako sam uradio ako znadnem da ne spalim sta. Ako zajebem sta onda nisam nista napravio :)
Ti meni druze rece slikat kako si to ti sredio...pa ako mozes postavit mi to bio bi ti zahvalan ;)
Pozdrav
 
Član
Kakav je to elektricar???? Taj ili pojma nema, ili ti valja suplju, da ti uzme koju marku vise.

Ne znam napamet koje su boje zica za zakljucavanje i otkljucavanje, ali za zmigavce su crno-zelena i crno-bijela. Na te dvije zice trebas dovesti signal iz baze od daljinaca. Neka od njih imaju vec dvije zice, sad za Octopusa ne znam, mislim cak da mozda i ima i to ti je najjednostavnija varijanta. Jednuod zica koje su predvidjene za zmigavce (vidi shemu) spoji na crno-zelenu zicu, a drugu na crno-bijelu (naci ces ih u pragu sa vozaceve strane u buntukoji ide prema zadnjem kraju auta)
Ako imas samo jednu zicu za zmigavce na bazi od daljinaca, onda tu jednu zicu moras razgranati na dvije uz upotrebu dvije diode (to kupis bilo kojoj prodavnici elektronicke opreme, ili u nekom RTV servisu, samo trazi da je za sto vecu amperazu).

Te diode izgledaju ovako ...

http://www.tech-faq.com/images/Article%20Images/electronics/basic%20electronics/Diode.jpg

a spojices ih tako sto ces krajeve suprotne od ovog sivog prstena spojiti zajedno i onda spojiti na tu zicu od baze za daljince, a slobodne krajeve dioda (sa strane na kojoj je sivi prsten) ces razvesti na crno-zelenu i crno-bijelu zicu.

Eto, pokusao sam ti maksimalno pojednostaviti. Nadam se da ce pomoci.

EDIT : Evo, nasao sam na netu i koja je zica za centralnu. Zeleno-crvena i nalazi se u vozacevom "kick-panelu" tj. u dijelu gdje ti je rucica za otvaranje haube (lijevo od papucice kvacila). Nju trebas presjeci, a onda nadji na semi od daljinca kako se spaja na vakuumski sistem zakljucavanja i ne zaboravi da prebacis onaj "jumper" u polozaj koji produzuje trejanje impulsa zakljucavanja na 4 sec (pise ti i to u semi ja mislim)
 
Član
trebao si se danas javiti ja cijeli dan u kući i doći da pogledaš na licu mjesta ja ti mogu slikati kako je u vratim napravljeno a za žmigavce nemodu jer je hrpa žica tako da ništa nebi skontao
 
Član
Dobro sacu ja skenirat semu koja je dosla, i recu ti koje zice su za sta pa cemo vidjet dalje. Meni je samo problem sto ne znam na sta se spajaju sve te zice i gdje to se otprilike nalazi u mom autu. A kako majstor rece, da je to pola sata, znaci nema mudrolije bas neke a hoce 40 KM...
 
Član
Nemoj se drug zamarati sa ovim motoricem u vratima (radice i tako, ali je komplikovanije vjeruj mi i totalno neprofesionalno). Odradi ovako kako sam ti rekao i nemas brige.

Ajd baci taj scan od sheme, pa ti sve u detalje objasnim.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top