Dali koristite aditive za goriva

Dali koristite aditive za goriva

Član
evo citam sve postove i svi sipaju benzin a jel iko se raspitao bas ono detaljno da li je dobro mjesati benzin u naftu,ja sam cuo gdje lik iz auto centra berlina bihac prica da to nije dobro zbog bosch pumpi,dizni,elektronski sklopova u novijih auta,da ubrzo pocne da curi nafta na spojevima jer je benzin oktansko gorivo i jako za sklopove na dizel motorima ...
 
Član
Pročitaj ponovo moj post, ako ti je Ford dizel, ne sipaj, čini mi se da dizel Fordovi uglavnom imaju Pežo motore, tako da onda isto važi i za njih.
 

rs6

Član
amkos je napisao(la):
evo citam sve postove i svi sipaju benzin a jel iko se raspitao bas ono detaljno da li je dobro mjesati benzin u naftu,ja sam cuo gdje lik iz auto centra berlina bihac prica da to nije dobro zbog bosch pumpi,dizni,elektronski sklopova u novijih auta,da ubrzo pocne da curi nafta na spojevima jer je benzin oktansko gorivo i jako za sklopove na dizel motorima ...

normalno da skodi pumpama visokog pritiska, ako roknes veliku kolicinu benzina na malu kolicinu dizela ..... zato jer je benzin " suh " previse za takve sklopove ...

ja to sipam u kamione ( kipere ) stari po 20 i kusur godina ( cista mehanika ) i nikad problema, a u audija samo INA dizel i nista vise ....
 
Član
mara- je napisao(la):
Pročitaj ponovo moj post, ako ti je Ford dizel, ne sipaj, čini mi se da dizel Fordovi uglavnom imaju Pežo motore, tako da onda isto važi i za njih.

nije druze dizel vec benzin :D al u firmi imamo mondea dizela i nikad nije vidio garaze a kamoli osjetio sta znaci biti ugarazi ali uvjek pali jos u ranim jutarnjim satima i to bez ikakvi aditiva i mjesanja ja ipak mislim da je to stvar "nasih" benzinskih pumpi imaju nekavalitetno gorivo nebitno dizel benzin loza bar je kod mene tako u okolini,
 
Član
Ma jeste, problem je loše gorivo, neće škoditi da naspeš aditiv za tu svrhu. Ovi iz Pežoa kažu prvo nasuti aditiv pa nasuti dizela do vrha, valjda da se bolje pomješa.
 
Član
Benz dobra metoda za stare dizele, za novije ne bas toliko (ali opet nebih da tvrdim 100%)
Ali ako se ne varam Dizel ima i ulogu lubrikanta dok benz nema tako da problemi su moguci mada na rezervoar koji L nebi trebalo skoditi previse!
 
Član
Što se tiče aditiva ja lično u svoje auto nesipam nikakav već sad jednostavno naspem malo 95-ice ali s tim sam malo zakasnio jer mi je već bila zaledila tek sam juče nasuo jutros upalio bez problema to je to a u službena auta nasuli aditive i skoro sva auta zaledila
 
Član
Ja na pola rezervoara nafte naspem 20 km nafte i za 5km benzina 95...i to je to nema problema.....pozzz:cool:
 
Član
Meni i bez jedne od tih varijanti pali bez problema sipam uvijek na Nestru...Ja da imam novije auto ne bih se usudio bilo sta od navedenog pokusavati...
 
Top