Dali koristite aditive za goriva

Dali koristite aditive za goriva

Član
technoGeek je napisao(la):
Bolje da kesiras 80 za filter svaku drugu zamjenu ulja, nego milju za dizne ;)

znam druze od sad ga mijenjam kad treba :D kako sad finije auto radi i bolje ide :icon_smile: kad smo skinuli stari ima neki saraf na dnu tu se ispusti sve iz njega ima nei crni kuglica leda neceg zutog bog zna sta nema hehe
 
Nafta je odrziva do -20..Poslije -20 ledi a do -20 pretvara se u parafin..Nije to samo do lose kvalitete nafte, vec zbog niskih temperatura..
 
Član
Benzin je dobro sipati ne samo zbog zaledjivanja nego (Manje temperature palenja) , ako nekome ujutru slabo pali na velikom minusu vrjedi pokusati , :icon_smile:
 
Član
u mene sipano na energo petrolu i pali jbg mozda i naspem koju litru benzina ima polarezervara;)
 
Član
10 % se sipa, bez problema u dizele euro 5 a u nekim slucajevima i do 30 %, tako bar kazu iz ''Nipex''-a..
evo copy-paste

U zimskim uslovima vožnje i pri niskim temperaturama, što je slučaj zadnjih dana, Volkswagen preporučuje sipanje bezolovnog benzina u omjeru do 10% u odnosu na ukupnu zapreminu rezervoara, odnosno količinu nafte u rezervoaru, uz uslov da se koristi kvalitetna Euro5 nafta (BAS EN 590). Upotreba lošije nafte zahtjeva povećanje udjela bezolovnog benzina do max. 30%.
Sipanje aditiva se ne preporučuje, jer može uzrokovati druge probleme.
 
Član
Za koja to vozila važi? Da li je uopšte preporučljivo sipati benzin kod novijih dizel motora sa common rail ubrizgavanjem? Može li to loše uticati na dizne?
 
Član
mara- je napisao(la):
Za koja to vozila važi? Da li je uopšte preporučljivo sipati benzin kod novijih dizel motora sa common rail ubrizgavanjem? Može li to loše uticati na dizne?

vw koncern.. ako si na fejsbuku.. nadji nipex ..ima na zidu njihovom..neko je pitao za golf V i josh neke..
 
Član
mara- je napisao(la):
Za koja to vozila važi? Da li je uopšte preporučljivo sipati benzin kod novijih dizel motora sa common rail ubrizgavanjem? Može li to loše uticati na dizne?

Nisam siguran raspitaj se , nemoj ubrljati nesto , ja sam sipao u ove starije tipa (golf 1.6D i tako to :lol: )
 
Član
Iz Pežoa kažu ni slučajno sipati benzin, samo aditive koji su namjenjeni da nafta ne zaledi.
 
Top