Da li ste ikada dozivjeli saobracajnu nesrecu?

Da li ste ikada dozivjeli saobracajnu nesrecu?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Juni 2002, kod Hadzica, neka sporedna cesta, Lancia Delta HF 4WD. Pravac, pa jaka lijeva krivina, ja na pravcu vozio malo preko 160 km/h, pocnem kociti u zadnji tren, 30-ak metara prije krivine. No kompletna krivina i 5 metara ispred posuti sljunkom, kad sam naletio na sljunak koceci, auto isto da je ubrzao i samo produzi pravo. Pustim kocnicu, al prebrz sam, izletim sa ceste, opalim prednjim desnim krajem u neki komad stjene (visok oko metar) preskocim ga, uletim u jarak nekih 5 metara ispod ceste, auto se krene prevrtati, udari krovom u neko drvo, odbije se i vrati na tockove.

Dvoje nas u autu, oboje vezani, nikom nista ozbiljno. Samo 2-3 dana nakon toga nisam mogao hodati koliko me sve bolilo, kazu nategnule se tetive od naglog zaustavljanja. Malo jos raskrvario koljeno od udarca nogom u armaturu, jaran porezao ruku na staklo od prozora. Auto totalno usinut, sa polu otkinutim prednjim desnim i zadnjim lijevim tockom, pocupanim diferencijalima, mjenjac i sve to nazad pobjeglo. Motoru gotovo nista, otisao samo hladnjak ulja, upalio bez problema. Od tada ne kocim u zadnji tren i ne "gasam" po cesti gdje to ne izgleda pametno. Danas i vise postujem brzinu... :)
 
Legend
Hmm, nista ozbiljno fala bogu jos uvjek, medjutim imao sam svojih momenata, gdje je kontrast bio ili smrt ili da mi nista ne bude. Ocigledno je kako se zavrsilo.

April mjesec, 15" ljetne TOYO na audiju, vracao se iz Sarajeva, ganja sa Oktaviom preko karaue i sve je bilo dobro do stupara, prije stupara, tamo kod bazena, tacnije poslije bazena, naletim na vodu u krivni, auto se zanese i bokom krene prema prahulji, da sad pricam ni sam neznam kako sam izbjegao bocno prevrtanje, uglavnom i ja i Audi ne ogrebani. Dalje... lokacija Bjelasnica, Audi opet, zezanje sa curom, potezanje rucne i kako je bager zgrto snjeg na jednom djelu je zgulio do asvalta, to sam i potrefio, zanese me u kontru i drito u zid onaj od snjega sto zgrtac napravi, ko ide skijati ziher zna na sto mislim.. Epilog: Audi zatran full snjegom, nemogu izaci vani, slupan zmigavac i iskrivljena maska prednja KAMEI, dalje sitnice su sve, udari me jedan, drugi, treci, cetvrti, peti tip na parkingu 4 puta u Tuzli, i jednom u Sa - Skenderpasina, auto Renault Megan, zenska neka vozila. Sve manje ogrebotine.

Eh prije godinu dana, dam drugu auto da mi postavi xenone, opali ga lik sa A6, podere prednji blatobran, far zmigavac, i haubu. Nakon toga kupujem nove farove, nove zmigavce, farbam prednji dio auta i dajem 17"ke da se rade-farbaju. Kroz 7 dana otac udara u kamion sa Audijem, udario od zada kamion na Majevici, tip odjednom odlucio da skrene preko pune linije na autocesti, i zakocio da se namota, a ovaj moj lola nije ga skuzio valjda na vrijeme i kerne ga...

Epilog:
Hauba, Karambolka, hladnjak, farovi, maska, blatobrani. Poslije toga usljedilo full farbanje i sredjivanje auta... A onda i prodaja istog.. Mada da imam love sad bi ga otkupio po iste pare bez razmisljanja.

Focus star 1 dan i 7 sati, kerne me kombi na parkingu u Sarajevu ispred Robora, i pobjegne naravno. ...

Divota protiv uroka.. doduse malo je samo zagreban branik nista strasno :)
 
Član
Dosad sam imao samo 2 manja udesa dok sam ja bio za volanom, i to u razmaku od 7dana, oba puta nisam bio kriv.
Kao suvozac, 2006god, proklizali i udarili bocnom vozacevom stranom u jumbo plakat, pri velikoj brzini... Vozac, moj najbolji prijatelj, je nazalost tad poginuo na licu mjesta... Ja - Koma, f.lobanje... ali srecom nikakve posljedice nisu ostale...


Pamet u glavu!
 
Član
imo sam vise komda recimo da krenem prvo pocetnicki opalim taxsistu na semaforu koji je odlucio stat na treptuce zeleno i rezultat meni probijena karambolka od njegove kuke a njemu nishta...

polo 11 dana star opali me neki lola u zadnja vrata i zbrise... kasko popravio

i 2 malo teza jedan je kad sam tek polozio uzeo od stare passata ganc novog 4,500 km predjenih 2.0 tdi sivi koji je nekim jebenim cudom imo full opremu al nije narucen esp i ja pravac na ulazu u tz kod termoelektrane kad se ide u tz pored dva omv-a nabro pun gas a dole kod termo uvijek neka kisica il nesto klizavo ja neiskusan tek polozio i iznese me u prvoj ljevoj i aj u jarak rezultat totalna steta nista nije citavo ostalo niti jedan jedini dio na autu... ja vezan izletilo svih ja mislim 10 da je air baga bilo... sva steta naplacena od kaska i kupljen novi passat 2.0 tdi 4 motion u full-u al sad i sa esp-om :)

i nedavno sam udario pjesaka sa oko 45-50 na sat covjek izletio nije gledo pricao na tell i nisam imo sanse da ga izbjegnem i opalim ga... rezultat je da cekam sudjenje na autu 5.500 stete koju je kasko namirio a covjeku teze tjelesne...


eto nadam se da ce se na ovom zavrsit i nedo bog da moram dopunjavat ovaj post... :p
 
Član
Jesam, jednom u ulozi mene kao vozaca...

Vozim mirno glavnom avenijom kroz mostar, oko 60-ak kilometara na sat, u to se pametnjakovic sa mercedesom 190 sjetio polukruzno an semaforu okrenuti, ja ga pokusam izbjeci, bjezim prema trotoaru, udari me bocno, i izbaci prema trotoaru, udaram desnom stranom...

my.php


my.php


my.php



Uglavnom, rezultat je izbijen ovjes prednji komplet sa desne na lijevu stranu, 2 cm se pomaknuo, stradao nosac motora, sve krajnice, lafete itd itd itd..., desna felga pukla na pola, lijeva se iskrivila, sa lijeve strane gdje me udario, prednja vozaceva vrata udubljena, stok prednjih vrata unisten, blatobran udubljen, hauba pobjegla na desnu stranu 2-3cm, maska pukla, na lijevom faru noosac pukao, vezni lim iskocio, branik se uvio...komplet popravak izasao 6 500 marki, osiguranje od leeka platilo...kasnije se pocela hauba guliti zbog nestrucnog farbanja, i onda je zavrsila u dva tona kako je i sada ;)...nadam se da me nece niko vise bubati, jer bi popravci sada izasli duplo skuplji hehe :D


P.S Sorry sto nisam thumbove stavljao, ali ovo je c/p sa starog skodinog oruma koji je zatvoren, tako da samo linkove mogu staviti...:icon_sad:
 
Dvije nezgode u razmaku od 3 mjeseca iz razloga nepaznje.
Prva-pred firmom ujutro, razlog-"opticka varka", dva identicna kombija jedan iza drugog od kojih je samo jedan bio u retrovizoru nakon kojeg sam izasla sa prosirenja i stigla drugog...:icon_rolleyes:Steta na autu prednja lijeva strana.
Druga-na semaforu udarila auto ispred jer je poceo da skrece, a kako nisam bas blizu njega bila i na osnovu ometanja drugih u autu okrenula se na drugu stranu, dok je covjek poceo da skrece i odustao sto nisam vidjela naravno i udar bez kocenja...Ovaj put ista strana, ista steta+ iskrivljen krak+hladnjak+ostecena servo pumpa i jos neke manje bitne stvari
 
Član
na juznoj preletio iz desne u lijevu , pa preko ostrva sirine nekih 3 metra ,izmedju dvije bandere, u kontra stranu preko obadvije trake na trotuar parkirna u rikverc :)
to se desili poslije derneka na husinu ( popio nekih 4l spricera) pri brznini oko 120 kmH preletim to sve . ne sjecam se ni da sam uopste vozio kamoli imo udes . prestrasno
steta ne vidjena . od felgi ostao po koji krak malte ne do onih rupa dje se zavrce unistene .
 
Član
2005 vozacka se tek dobila u ruke,a ja uzeo od starog golfa 2,bilo je kisno vrijeme,ja isao jedno 60km/h i skrecem u krivinu,kako sam skrenuo tako sam i odletio u trgovinu,tada sam uganuo lijevu ruku[attachment=7438],drugi put tj. prije 2god. je bilo sa prijateljem u opel astri,malo se popilo i udarilo u traktorsku prikolicu,tu sam samo razbio glavu[attachment=7439],i treci put prije mozda godinu dana posudio golfa 2 od frenda,kad sam se prikljucivao na glavnu cestu oduvao me je motorist na yamahi od 1000ccm pri brzini od 110 km/h,pogodio me je u zadnja vrata sa moje strane,ja sam prosao sa lomom kljucne kosti i desne ruke,a on je polomio obe noge i ruke,jos ga vidam svaki dan u gradu sa gipsovima na rukama i sipkama u njima.I evo jedna sa lica mjesta[attachment=7440]
 
Član
mato19E je napisao(la):
2005 vozacka se tek dobila u ruke,a ja uzeo od starog golfa 2,bilo je kisno vrijeme,ja isao jedno 60km/h i skrecem u krivinu,kako sam skrenuo tako sam i odletio u trgovinu,tada sam uganuo lijevu ruku,drugi put tj. prije 2god. je bilo sa prijateljem u opel astri,malo se popilo i udarilo u traktorsku prikolicu,tu sam samo razbio glavu,i treci put prije mozda godinu dana posudio golfa 2 od frenda,kad sam se prikljucivao na glavnu cestu oduvao me je motorist na yamahi od 1000ccm pri brzini od 110 km/h,pogodio me je u zadnja vrata sa moje strane,ja sam prosao sa lomom kljucne kosti i desne ruke,a on je polomio obe noge i ruke,jos ga vidam svaki dan u gradu sa gipsovima na rukama i sipkama u njima.I evo jedna sa lica mjesta

Da nisi ti tog motorista oduvao? A ne on tebe!!!
 
Član
dva teska udesa oba bez moje krivice..

prvi sa fiat puntom, covjek pijan i bez vozacke izgubio kontrolu nad svojim vozilom, ustvari.. covjek je zaspao za volanom i presao na moju traku. kako sam ja krenula da izbjegnem frontalni on trznu volan i zabi se u mene. poslijedice moje: slomita vilica, izbijeni zubi, kljucna kost i teze nutarnje povrijede.

drugi udes sa mazdom rx-8, mojom prvom. jaka kisa, gadan dio autoputa pun krivina. ja sam pretekla jedan kamion i ubacim se iza drugog. vozila sam par km. tako izmedju dva kamiona jer se nisam usudila ovaj ispred mene obici, jer je nemoguce bilo pod jakom kisom. vozac automobila, koji je poslije bio uzrok udesu, je obisao kamion iza mene. odustao takodjer od obilazenja kamiona ispred mene i ubaci se u prostor izmedju mene i kamiona. kako se ubacio tako je naglo i zakocio, jer je kamion ispred njega prolazio kroz lokve vode i te na njega nabacivao, sta ga je mozda uplasilo. kako je on naglo na kocnicu, tako i ja.. i sile aquaplaninga me odvukle u branik. u milisekundi sam se nasla u braniku, okretala na cesti i samo sam jos farove kamiona vidjela koje su prema meni isli.. od osmice nije mnogo ostalo, kao i od mene. ja jos danas imam poteskoca, vezane za udes, i tek na kraju prosle godine sam izgubila onu tremu u kostima za vishe ks. tako da sam tek pred bozic '07 si kupila novu osmicu.
 
Član
Sto se tice moje voznje, jedno sranje sam imo zbog rucne al nista strasno...

Eh... Stara,Stari,Buraz i ja... vracamo se s mora i skrenemo za siroki jer je stari trebao nes tamo da obavi...Septembar, kisa, bura na onoj planini skoro pa i suznjezica... I tako nista spec standardna voznja malo laganija jer je tad BMW bio... Nakon nekih 10-15 kilometara cujemo zveckanje po limu od auta...ja se nagnem do sajbe da pogledam sta je (mislili grad) kad imam sta vidjet, uletili u odron! Pocese sve vece i vece kamenice po autu.... svi se zaledili u tom trenutku ispred nas prolijece ogromna stijena skoro duplo veca od auta... par sekundi nakon toga nesto manja zviz drito u gepek... I tad se ko nesto smirilo i par sec poslje stade.... Izadjemo iz auta hvala Bogu dragom bez dlake na glavi svi... BMW-u gepek spljosten i razrezan nevjerovatan prizor... kao da je neko makazama za lim rezao obicni komad lima ne deblji od 2mm, jezivo... Hladni ko led svi bez rijeci....

Zbog ovoga mi je ostala trauma od kishe i od znakova koji upozoravaju na odron na putu.. cim ga vidim pocnu mi slike pred ocima sta bi se moglo desiti ....

Al Hvala Bogu pa Vam danas ovo napisah...
 
Član
ja sam samo jednom imao laksi, nisam ja vozio...vracali se s mora i ja naprijed, stari vozio, i ispred neko zakoci, i stari zakoci za njim, a neki lik sa Golfom 2 u nas s ledja...na Golfu naprijed udubljeno dosta, farovi razbijeni, maska pukla, karambolka savijena i citav vezni lim uletio, a na mom Renaultu 19 nista, samo pukla malo ukrasna plastika izmedju stopova, a ostalo nista...
ja kao vozac za ovih skoro 5 mjeseci nisam imo nikakvog udesa...
 
Član
Anais je napisao(la):
Sto se tice moje voznje, jedno sranje sam imo zbog rucne al nista strasno...

Eh... Stara,Stari,Buraz i ja... vracamo se s mora i skrenemo za siroki jer je stari trebao nes tamo da obavi...Septembar, kisa, bura na onoj planini skoro pa i suznjezica... I tako nista spec standardna voznja malo laganija jer je tad BMW bio... Nakon nekih 10-15 kilometara cujemo zveckanje po limu od auta...ja se nagnem do sajbe da pogledam sta je (mislili grad) kad imam sta vidjet, uletili u odron! Pocese sve vece i vece kamenice po autu.... svi se zaledili u tom trenutku ispred nas prolijece ogromna stijena skoro duplo veca od auta... par sekundi nakon toga nesto manja zviz drito u gepek... I tad se ko nesto smirilo i par sec poslje stade.... Izadjemo iz auta hvala Bogu dragom bez dlake na glavi svi... BMW-u gepek spljosten i razrezan nevjerovatan prizor... kao da je neko makazama za lim rezao obicni komad lima ne deblji od 2mm, jezivo... Hladni ko led svi bez rijeci....

Zbog ovoga mi je ostala trauma od kishe i od znakova koji upozoravaju na odron na putu.. cim ga vidim pocnu mi slike pred ocima sta bi se moglo desiti ....

Al Hvala Bogu pa Vam danas ovo napisah...
I ja sam imao slican slucaj na Bradini kod Konjica. Noc, kisa lije, mrkli mrak. Vozio bratovog bmw-a. Kad odjednom, 100metara ispred, ugledam krajickom oka kako se "nesto", velikom brzinom spusta niz brdo ( kontam ker, jelen, medvjed, nesto) i tacno pade na cestu na moju putanju, kad kamen sirine 1metar,pracen manjim kamenjem velicine hajmo reci lopte, jedva, ali jedva, obidjoh da ne udarim i da ne odletim,a ove manje sam morao pokupiti...pihhhh, kad sam onda dodao gas da pobjegnem sa Bradine... nema veze kisa,zadnji pogon,policija...bjezi... heh

I jos jednom sam imao priliku uzivo gledati odron kamenja kad je zatrpao cijelu cestu. Na putu do Foce, usred Zime, na onom prevoju, snijeg na tom mjestu 1metar... Bio prvo auto u koloni... kad gruhnu kamenje na put 100metara ispred... pihhh strava... kociiii...
 
Član
tebi burno na cesti haman pravo...heheh, ja samo imam problema s taksistima i starim ljudima koji se na mene prestrojavaju bez zmigavca, i bez da pogledaju u retrovizor...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top