Da li je obavezno vezanje pozadi

Da li je obavezno vezanje pozadi

Član
todorovic je napisao(la):
Ako ne vezem pojas ugrozavam sebe a ne druge, tako da sta se njima jbe za moj zivot, svejedno nam nisi ispunili osnovna prava za zivot, ovo postoji samo da mogu otimati od naroda:icon_mad:

Kakvo ti je to razmišljanje? Tebe i suputnike "će" hitna služba kupiti kašikom sa ceste. Hitna služba je plaćena novcem poreznih obveznika, prema tome imaju svako pravo da naplaćuju kazne.
 
Član
Ne otima niko pare, svako radi svoj poso i pametni sto naplacuju za pojaseve sto se mene tice trebaju skuplje kazne. Al jedino da placa onaj sto se nije svezo :D
 
Član
Gdje sam god hodao od bosne do njemačke vezanje na zadnjim sjedištima nigdje nije obavezno bilo za odrasle osobe, a za djecu je druga priča. I svi navedeni se stranci vežu redovno kad sjede naprijed, a nazad nisam još nikoga skužio, a pogotovo u hrvatskoj:icon_smile:
 
Član
todorovic je napisao(la):
Ako ne vezem pojas ugrozavam sebe a ne druge, tako da sta se njima jbe za moj zivot, svejedno nam nisi ispunili osnovna prava za zivot, ovo postoji samo da mogu otimati od naroda:icon_mad:

Ne znam šta je problem vezati se pojasom :icon_question: ne boli...a nije tačno da se ne ugrožavaju drugi...ako vozač nije sam u vozilu često prilikom udesa dođe do sudaranja putnika unutar vozila i to nerjetko završi fatalno...dakle pojas ima svoju funkciju...koga žulja pojas neka plaća kazne i OK...iskreno ne vidim problem u ovome uopšte...
 
"Da li je obavezno vezanje pozadi"

Ma kakvo vezanje, i ovako je neudobno, zamisli jos da se moras svezati:lol::lol:
backseat-car-couple-kiss-kissing-sex-Favim.com-59153_large.jpg

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
phantom je napisao(la):
Neki lik prica kako ga zaustavili i opominju da je stupio na snagu zakon da se i iza putnici moraju vezati. Pa zna li neko nesto o tom :icon_question:

cuo sam da su u rs pokrenuli akciju upravo za vezivanje pojasa na zadnjim sijedistima
u principu nevidim poentu vezivanja pojasa upoce, ko je god od raje imao sudar bilje je proso onaj sto nije bio vezan od onog sto jeste, statisticki govoreci 50-50%
 
Član
kornjas je napisao(la):
Gdje sam god hodao od bosne do njemačke vezanje na zadnjim sjedištima nigdje nije obavezno bilo za odrasle osobe, a za djecu je druga priča. I svi navedeni se stranci vežu redovno kad sjede naprijed, a nazad nisam još nikoga skužio, a pogotovo u hrvatskoj:icon_smile:

Ne znam kako si prošao, i kako se to kod njih odvija, ali na bihamku lijepo piše da je u Njemačkoj to obavezno.

http://bihamk.ba/spi/servisne-informacije/267-sigurnosni-pojas-djeca-u-vozilu.html
 
kornjas je napisao(la):
Gdje sam god hodao od bosne do njemačke vezanje na zadnjim sjedištima nigdje nije obavezno bilo za odrasle osobe, a za djecu je druga priča. I svi navedeni se stranci vežu redovno kad sjede naprijed, a nazad nisam još nikoga skužio, a pogotovo u hrvatskoj:icon_smile:

Nije tebe onda policija zaustavila haha....u njemackoj se ljudi vezu kada izvoze auta iz garaze u dvoriste :lol: sjedio napred ili nazad.U slo su mi svaki put trazili "PASEVE NAZAJ" (pojaseve nazad) :D
U zakonu je da se mora vezati,pa nije ih budala stavila nazad,svako auto ih ima :123:
 
Član
Klasicna otimacina para, sto puta je pisano i pricano, svrha i cilj policije u nasoj a i nekim drugim zemljama je totalno promasena. Umjesto da pomazu i cuvaju, oni kaznjavaju i otimaju i pune budzet.

Ne bitno dal se radi o pojasevima ili necemu drugom, trenutno je krenula akcija pojaseva i napred i nazad i sad moze sve proci i folije i neispravno auto samo da su svi vezani. Kad je akcija folija ili alkohola moze sve samo nemoj to cega su se oni uhvatili taj mjesec.

Smijesno, krene policajac na posao i komandir mu da zaduzenje da danas mora legitimisati 10 lica, napisati 5 mandatnih kazni i 3 prekrsaja ili kako se vec zove.

Ajde legitimisanje cu razumjeti, ali jel nemoguce da se on zadesi na mjestu gdje su svi ispravni i ne krse nista ?

Samim tim oni nastoje da ispune kvotu za danas i boli ih Q za ostalo. Postoji toliko nacina i metoda za odrzavanje i povecanje sigurnosti u saobracaju samo ako se hoce.

Postoji toliko neispravnih i starih auta, postoji toliko policajaca i tatinih i maminih sinova koji svakodnevno krse vecinu saobracajnih propisa da je to vise smijesno i pominjati.

I sto je najgore od svega, svi mi a i oni to znamo vrlo dobro samo se pravimo da nevidimo i to je sasvim normalno, ne znam sta se bunite kad je to tako i tako i treba da bude.

Ako vam mam i tata nisu neki bitni onda se zaposlite u policiji ili kakvoj srodnoj sluzbi i mozete cijeli dan svaki dan da radite sta god hocete i kad god naidjete na nekog organa samo mu kazete gdje si kolega kako ide danas.
 
Član
Budale nisu pravile(stavljale) pojas nazad,,vecina nas i kad se vozi (ja prvi) sjednem u sredini i kuliram.Dozivio sam 2 nesrece od kojih je jedna na 150+,bio suvozac i (sreca) zavezan,ok ostao je otisak pojasa al makar nisam proletio kroz sofersajbu.
Postavlja se pitanje sta je s onima nazad kada nisu svezani,u slucaju sudara,na tim brzinama ih traze u razmaku 50 metara.
Ne velim ja,ima tu i policije i zaradjivanja para al mislim ipak da se velika tacka stavlja na sigurnost,to je ipak najvaznije.

Poz...:icon_rolleyes:
 
Član
Pazi ne kazem ja da pojas nije siguran, nekad jeste nekad nije, i neki jeste neki nije, stariji pojasi zaglave pri sudaru i pri jako malim brzinama gdje ti ipak ne bi nista bilo bio ti vezan ili ne ako imas staro auto i taj stari pojas ostajes bez makar jednog rebra u boljem slucaju ili kljucne kosti u gorem.

Ali pored pojasa, bitnije je recimo ispravne i dobre kocnice, ispravne i dobre gume, ispravna i dobra svjetla, manja brzina (nigdje kod nas "ne mozes" voziti 150+ nemamo tkav put i ogranicenje jos, pa eto ti kazna za brzinu i ne bi ni bilo tog tvog sudara)....... milion stvari bitnijih od pojasa a oni prave akciju vezanja na zadnjem sjedistu pffff ja se ne sjecam da sam cesto ako ikad vidio da se policajac odvezuje kad izlazi iz auta.
Ako nekog hoces da naucis nesto, pokazes mu kako se to radi. A ako hoces da ga zajebes i kaznis, pokazes mu pogresno pa ga onda kaznis sto ne radi kako treba
 
menjic je napisao(la):
Pazi ne kazem ja da pojas nije siguran, nekad jeste nekad nije, i neki jeste neki nije, stariji pojasi zaglave pri sudaru i pri jako malim brzinama gdje ti ipak ne bi nista bilo bio ti vezan ili ne ako imas staro auto i taj stari pojas ostajes bez makar jednog rebra u boljem slucaju ili kljucne kosti u gorem.

Ali pored pojasa, bitnije je recimo ispravne i dobre kocnice, ispravne i dobre gume, ispravna i dobra svjetla, manja brzina (nigdje kod nas "ne mozes" voziti 150+ nemamo tkav put i ogranicenje jos, pa eto ti kazna za brzinu i ne bi ni bilo tog tvog sudara)....... milion stvari bitnijih od pojasa a oni prave akciju vezanja na zadnjem sjedistu pffff ja se ne sjecam da sam cesto ako ikad vidio da se policajac odvezuje kad izlazi iz auta.
Ako nekog hoces da naucis nesto, pokazes mu kako se to radi. A ako hoces da ga zajebes i kaznis, pokazes mu pogresno pa ga onda kaznis sto ne radi kako treba

Sa svakom recenicom se slazem. ;)
 
Član
Hahahaha ja odkad imam Yuga teram ljude da vezuju pojas iza :lol: Bilo je par ljudi koji nisu hteli pa su posle par stotina metara moje voznje pitali a kako se ovo vezuje :lol:

Sto se tice toga da je nekad bolje biti nevezan, to je samo u slucaju ako je bolje da ispadnete iz vozila nego da ostanete u njemu... A to da ce se nesto polomiti a da ne bi bilo nista da niste bili vezani je glupost... Naravno pod uslovom da je bilo sve po propisu... Ali na zalost kod nas ljudi nisu culi da se posle saobracajne nesrece obavezno menja pojas a ni za pravilno sedenje u autu, ni kako se pravilno postavlja pojas preko tela... Pogledajte malo trke pa ce te videti da je pojas upravo ta stvar koja je najvaznija u pasivnoj bezbednosti... Istina, nemaju mnogo slicnosti sa fabrickim ali pokazuju jasno da uz pravilno sedenje se postize mnogo cak i kad nema zateznog sistema, vazdusnih jastuka, pokretljivih naslona...
 
Top