Da li je obavezno vezanje pozadi

Da li je obavezno vezanje pozadi

Član
Neki lik prica kako ga zaustavili i opominju da je stupio na snagu zakon da se i iza putnici moraju vezati. Pa zna li neko nesto o tom :icon_question:
 
Član
Zakon je uvijek postojao, samo što nije primjenjivan.

http://bihamk.ba/spi/servisne-informacije/267-sigurnosni-pojas-djeca-u-vozilu.html

Bosna i Hercegovina: Obavezno korištenje na svim sjedištima koja su opremljena sigurnosnim pojasom
 
Član
naravno uvijek su se trebali i nazad putnici i djeca vezati u autima koja su imala nazad pojaseve, koja nisu onda ne kao ne treba, samo sto nisu kod nas na to nisu gledali nego samo naprijed gledali, a u HR masno naplacuju kazne za to i cesto naplate kazne za to.
 

IGY

Član
Franki je napisao(la):
Cuj ako nema onda nema veze pa poskidat cu ih sve onda i nikom nista :lol::lol:

to se odnosi na starija auta koja nisu seriski imali pojaseve
mene je jednom drto peglao sto nazad putnici u ibizi nisu bili vezani, a ja poskidao pojaseve smetali mi za muziku :D
i pustio me samo kaze sto smo mi naprijed bili svezani, i kao da vratim to jer ce iduci put pisati kaznu....
 
evo potvrde

http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/82920---novcane-kazne-zbog-nekoristenja-pojasa-zadnjem-sjedistu-automobila.html
 
Član
Ako ne vezem pojas ugrozavam sebe a ne druge, tako da sta se njima jbe za moj zivot, svejedno nam nisi ispunili osnovna prava za zivot, ovo postoji samo da mogu otimati od naroda:icon_mad:
 
Zakon je postojao i do sada, ali niko nije mario za to, nisu to kontrolisali, nego sad kriza, ofalio budzet, pa su poceli da kaznjavaju sve, da ne bi NE DAJ BOZE morali svoje plate smanjivati.... U redu je da je sigurnost na prvom mjestu, ali . . .
 
Član
IGY je napisao(la):
Franki je napisao(la):
Cuj ako nema onda nema veze pa poskidat cu ih sve onda i nikom nista :lol::lol:

to se odnosi na starija auta koja nisu seriski imali pojaseve
mene je jednom drto peglao sto nazad putnici u ibizi nisu bili vezani, a ja poskidao pojaseve smetali mi za muziku :D
i pustio me samo kaze sto smo mi naprijed bili svezani, i kao da vratim to jer ce iduci put pisati kaznu....

Bravo :D razumio si me :cool: nekima treba crtati :D bez uvrede :cool:
 
Član
Ma skonto sam ja tebe jarane ;)
Nego u hercegovini se negleda pojas naprijed;)
Sto puta su me zaustavili bez pojasa i niko nikada nije nista rekao;)
Tako da sumnjam da ce od ovoga ista biti
 
Član
oo zafalilo para u budzetu, poceli i mjeriti saru gume i dali su na prenjoj ili zadnjoj osovini iste gume dimenizije,proizvodjac i profil sare :lol: a mene kad god zaustave a ja vezan sa onim pojasom u tri tacke i ibrete se :cool: onaj jedan baterijom prati gdje ode nazad pojas :lol:
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
oo zafalilo para u budzetu, poceli i mjeriti saru gume i dali su na prenjoj ili zadnjoj osovini iste gume dimenizije,proizvodjac i profil sare :lol: a mene kad god zaustave a ja vezan sa onim pojasom u tri tacke i ibrete se :cool: onaj jedan baterijom prati gdje ode nazad pojas :lol:
:lol::lol::lol: legenda ;);) . .. kao meni prije nekoliko godina policajac zaustavio i trazi dokumente( tad sam imao juga zatamnjen zadnji box ) lola izvadi upaljac i lampicom svjetli i gleda ko je nazad u autu , jarani izasli napolje i sjeli na asfalt i crkavali od smjeha 10 minuta:D
 
Član
aj razumijem napred a jos i pozadi j*bo im pas mater. Cuo sam ko nema pozadi za vezanje da ce morati kupovati sva sreca to mi spadalo u dodatnu opremu :D
 
Top