cudan zvuk pri palenju audi a6 2.7tdi

cudan zvuk pri palenju audi a6 2.7tdi

Član
Provjeri koji si viskozitet ulja nasuo i koji peoizvodjac ulja ako si promjenio postoji vjerovatnoca da ulje nevalja da je izgorilo vrlo brzo
Prvo to provjeri pa onda mjenjaj ono sta u ovlastenom kazu ;)

Vidis o tome nisam ni razmisljao uopste.
Ja nisam mjenjao ulje,vjerova sam ovom vlasniku prije,da je mjenjano ulje na ~152000 ima i u servisnoj da je mjenjano
Ali nigdje ne pise koje je ulje sipano
Pa cu najvjerovatnije sad ovih dana prvo ulje zamjenit
 
Vidis o tome nisam ni razmisljao uopste.
Ja nisam mjenjao ulje,vjerova sam ovom vlasniku prije,da je mjenjano ulje na ~152000 ima i u servisnoj da je mjenjano
Ali nigdje ne pise koje je ulje sipano
Pa cu najvjerovatnije sad ovih dana prvo ulje zamjenit

Prvo ulje drug pa onda dalje ;) naspi sta proizvodjac preporucuje tj. viskozitet a brend naspi Castrol ;)
 
Član
Samo pazi da ti iz kartera ispusti ulje, a ne iz mjenjaca haha. Meni u italijanskom servisu klinac na praksi umjesto motorno ulje ispustio ulje mjenjaca. Ne bi ga drukcije ni mijenjao
 
Član
IMG-20160113-WA0006.jpg

Ma nek ispusti i iz mjenjaca i iz motora :p:p
Samo da bude problem u ulju:D

Jel ovo ulje odgovarajuce?
Norm 507 00
 
Član
Bio danas u servisu gdje je radjen servis i izvadio racun duplikat
Na ~152000km mjenjano ulje i filter
Castrol edge 5w30
Znaci ulje je uredu

E sad pamagajte svi
Dali mjenjat kompet sve lance ili samo zamjenit taj jedan zatezac sto je otisao???

Auto trenutno ima 158000km
 
Član
audi a6 2.7 tdi 2006 godiste sve bilo normalno do danas
pri hladnom startu normalno upali i onda se javi taj ruzni zvuk (cekicanja) koji traje 1-2 sekunde i onda sve normalno
audo preslo 154000km ulje i filter ulja zamjenjeno na 152000,ali nije mjenjan filter goriva
imam osjecaj kad ga upalim kao da bas nema dovoljno goriva,ili ko da radi na 3 klipa :confused: :banghead:
posto se to desava samo kada se motor ne pali 1-2
dal je imao ko kakav slican problem???
pomagajte
i da od kad sam ga kupio kad mi je hladan malo mi duze zavergla
dal je to normalno za v6 ili ga nesto je*e???
brate ja imam a6 2.7 2008 hidropodizac set da promjenis sve njih sredis oko 1000 km iazdje i nema vise tog zvuka ;)

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 
Član
Sredio sam to vec spaner lanca bio problem na jednoj od glava,nisam siguran na kojij. Uglavnom cijena spanera 347km u brcko gasu
Oko 4h posla
Sve zajedno oko 600km izaslo
 
Top