cudan zvuk pri palenju audi a6 2.7tdi

cudan zvuk pri palenju audi a6 2.7tdi

Član
audi a6 2.7 tdi 2006 godiste sve bilo normalno do danas
pri hladnom startu normalno upali i onda se javi taj ruzni zvuk (cekicanja) koji traje 1-2 sekunde i onda sve normalno
audo preslo 154000km ulje i filter ulja zamjenjeno na 152000,ali nije mjenjan filter goriva
imam osjecaj kad ga upalim kao da bas nema dovoljno goriva,ili ko da radi na 3 klipa :confused: :banghead:
posto se to desava samo kada se motor ne pali 1-2
dal je imao ko kakav slican problem???
pomagajte
i da od kad sam ga kupio kad mi je hladan malo mi duze zavergla
dal je to normalno za v6 ili ga nesto je*e???
 
Super Moderator
mislis na 5 klipova ne na 3 :p
ja mislim da je taj motor na lanac i poslije odredjenog vremena pri paljenju par sekundi se cuje taj zvuk. na skoro svakom se to cuje, jest malo ruzno al kolko znam ni jednom se nesto nije pokvarilo zbog toga, a skupo je to popravljati samo zbog tog zvuka
 
Član
Ako se cuje zvuk kao tak tak tak tak i onda se smiri, to je samo podizac ili podizaci. Ne napuse se na vrijeme i zato imas taj zvuk, malo su oslabili pa zato se cuje tako to ali nije to nista strasno, moze on po tome ici i 100 000, kad postane duze kao npr 5-10 sekundi da se cuje i tek onda prestane ili ne prestaje nikako onda je problem i tada se trebaju mijenjati...
 
Član
mislis na 5 klipova ne na 3 :p
ja mislim da je taj motor na lanac i poslije odredjenog vremena pri paljenju par sekundi se cuje taj zvuk. na skoro svakom se to cuje, jest malo ruzno al kolko znam ni jednom se nesto nije pokvarilo zbog toga, a skupo je to popravljati samo zbog tog zvuka

Jeste lanac i sve bilo normalno do jutros i od jutros poce
Ma da je ne znam kolko skupo ovo se mora popravljat,samo me brine dal moze sta vise da ode
 
Član
Ako se cuje zvuk kao tak tak tak tak i onda se smiri, to je samo podizac ili podizaci. Ne napuse se na vrijeme i zato imas taj zvuk, malo su oslabili pa zato se cuje tako to ali nije to nista strasno, moze on po tome ici i 100 000, kad postane duze kao npr 5-10 sekundi da se cuje i tek onda prestane ili ne prestaje nikako onda je problem i tada se trebaju mijenjati...
Cuje se isto kao da nema ulja u motoru tako nekako :confused:
 
Član
evo da napisem sta je u pitanju pa moze katanac na temu
nekakav hidraulicni spaner lanca pravi problem pa kad auto malo duze stoji on popusti pa jedan od lanaca zaklepece dok ne nabije opet ulje u spaner
uglavnom kao sto @allroad rece jest malo ruzno za slusat ali nije nista strasno to su mi rekli i u ovlastenom servsu za audi
otprilike kako sam razumio taj jedan spaner da se zamjeni je oko 1500km u brcko gasu ali su mi preporucili da ne mjenjam jos posto se tek pocelo cut
a kompletan set da se mjenja svi lanci i spaneri u brcko gasu izadje oko 4000km sa zamjenom sto cu i mjenjat na proljece
moze sad katanac :D
 
Provjeri koji si viskozitet ulja nasuo i koji peoizvodjac ulja ako si promjenio postoji vjerovatnoca da ulje nevalja da je izgorilo vrlo brzo
Prvo to provjeri pa onda mjenjaj ono sta u ovlastenom kazu ;)
 
Top