Čišćenje i poliranje farova

Čišćenje i poliranje farova

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
zavisno cime si prije smirglao farove, ako si ih smirglao vodobrusnim papirom onda treba malo bolja pasta da pokrije riseve. mozes raditi sa onim abro ili sonax pastama, iste one s kojima se polira auto. neces nista sjebat;)
samo nista bez masine, rukom mozes trljat koliko oces nije to to
 
Član
ja inace radim vecinom sa 3M, neke sam dobio nastavke iz inostranstva, nesto sam sitno uzimao ovdje kod nas, ali vecinom radim obicnom spuzvom, nastavak za masinu
evo bas sam sad radio jedne farove na passatu 3BG
jbg nisam slikao, ali pokusat cu objasnit
znaci farovi su bili totalno zuti, smirglao sam ih prvo vodobrusnim 1000, pa onda 2000, zatim pastom, abro zavrsna pasta. bijela obicna, ona kao mlijeko

postupak sam ponovio dva puta i rezultat je odlican
eto i te moje farove sam radio pastom za auto i vodobrusnim papirima, dosta farova ispoliram,i sve radim tako. ocijenim samo od stanja fara, ne idem uvijek sa 1000 vodobrusnim, nekad krenem od 1500, nekad samo sa 2000, zavisno
imam vise nastavaka za masinu, ali recimo onaj koji nije los za radit jeste onaj kao spuzva, ne rasipa pastu pa se meni licno pokazao kao dobar, u bojama i lakovima on kosta oko 15km, i za farove je sasvim solidan
ako treba jos nesto odg pitajte, mozda sam nesto promasio odgovorit
 

MTR

Član
Photo0172.jpg

Photo0170.jpg


Photo0171.jpg

Photo0169.jpg
 
u Armina je neko pušio u farovima a u MTR-a je izgleda neki čađo bio ispred njeg :lol: :lol: :lol:
btw. extra odradjeno i jedno i drugo ;)
 
Član
treba malo truda i rezultat nece izostat, ja se ne smijem ni u kom slucaju takmicit sa kolegom Igorom, on je profi sto se toga tice, osim toga koristi u velikom broju slucajeva bolji materijal od mene, i ja sigurno sa ovim manje brendiranim materijalima ostanem duplo duze na jednoj stvari od njega, i opet je razultat slabiji
3M je zito sto se poliranja tice, kontao sam navikano, ovako onako, ali kad sam poceo da koristim neke materijale ostao sam bez teksta
tako da od mene sve preporuke za 3M, eto kod kolege ima svega, uvjerio sam se licno, vazda mu je puno auto, ne zna ni on vise sta ima:cool::cool::cool:
 

MTR

Član
Armine , bez obzira na materijal koji se koristi uvijek se moze postic rezultat kako treba , bitno je samo postovati i pratiti proceduru koju je proizvodjac propisao , isto tako uvijek imas nekih dijelova na kojim mozes ispitati neki materijal kako bi znao sta radi tacno ili da siprobas razne kombinacije pasti/spuzvi/brusnog papira
bice iduce sedmice jos pasti i nekih djidja u SMEK-u , trebam do njih da vidim sta im treba .

i de mi sibni na PM broj da ti ponesem nesto nek imas da ti je lakse radit , malo je ali vrijedno , skratit ce ti radove i potrosnju paste za bar pola sata
 
Član
MTR je napisao(la):
Armine , bez obzira na materijal koji se koristi uvijek se moze postic rezultat kako treba , bitno je samo postovati i pratiti proceduru koju je proizvodjac propisao , isto tako uvijek imas nekih dijelova na kojim mozes ispitati neki materijal kako bi znao sta radi tacno ili da siprobas razne kombinacije pasti/spuzvi/brusnog papira
bice iduce sedmice jos pasti i nekih djidja u SMEK-u , trebam do njih da vidim sta im treba .

i de mi sibni na PM broj da ti ponesem nesto nek imas da ti je lakse radit , malo je ali vrijedno , skratit ce ti radove i potrosnju paste za bar pola sata

ja se striktno drzim nekih uputa koje si mi dao onda kad smo pili kafu, sto se tebe tice ti si neiscrpan izvor informacija vezanih za poliranje, i malo bi bila 1001 kafa da saznam sve. ali kako sam radio vise i vise, shvatao sam u dosta slucajeva ono sto si mi govorio, kroz praksu sam vidio kako koji materijal reaguje, i na koji nacin ga primjenjivat.
eto ako budes mogao zvrcni me pa da opet sjednemo na kaficu
evo poslat cu ti broj pa se javi, ponio mi to sto si naumio ili ne,HVALA ti u svakom slucaju;)
 
Moze li ko reci gdje se moze naci u tuzli ili okolini ovaj nastavak da se kupi i pasta .....tacnije sve sto treba za ovaj postupak ..hehe ...:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top