Čišćenje i poliranje farova

Čišćenje i poliranje farova

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Administrator
c/p skodacroatia

-gospodo  potaknut svojim šugavim farovima oslabljenim i požutjelim  uhvatio sam se posla te  nakon   šaranja po internetu odlučio pošmirglati i ispolirati farove
kada bi to ponovno radio  neke redosljede bi izmjenio  i po tom novom iskustvu cu i napisati tekst

NAPOMINJEM DA OVAJ POST  TEKST  NIJE  NAGOVARANJE BILO KOGA NA BILO KAKVE RADNJE SA SVOJIM VOZILOM TE NE SNOSIM NIKAKVU ODGOVORNOST ZA NASTALU ŠTETU   OVO SAM SEBI RADIO I BIO SPREMAN NA  MOGUĆA OŠTEĆENJA  
potrebiti pribor
jedan slobodan dan
vodobrusni šmirgl  800 1000 2000 2500 i polir pasta  pamučne krpe
kanta s vodom
torax mislim da se tako zove 20 i 25 po dva komada  kad jedan upadne u prostor motora tamo di se ne može izvaditi da imate drugi  :lol2
nastavak za prihvat toraxa jerbo 25 je u dubini vidi se na slikama između fara i akumulatora
ključ 10
mali tanki izvijač ili šarafciger
kamion živaca
tanke rukice  
sredstvo za pranje auta ja sam koristio sonax šampon
jednu spužvu
škare za rezanje spužve
prazna boca od cca 5-6 litara

kada ste to sve nabavili skoknete u samoposlužnu auto praonu ja sam konkretno otišao u čavićevu kod peveca žitnjak sačekao da netko opere tj ispere auto te ubacio 2 kune i zabio mlaznicu u praznu bocu te napunio istu DEMIRALIZIRANOM  vodom  cca 6 litara 2 kune
dakle  za šmirglanje sam uzeo vodobrusni papir  800 1000 2000 i 2500 te  u garaži pronašao polir pastu nigrin  
dakle da ponovno radim obavezno bi kompletne farove izvadio van  po faru mi  treba 10 minuta dakle za oba pola sata i oni su van
listajući slike naići će te na 4 slike koje pokazuju koje šarafe treba odšarafiti   jako jednostavno  
nakon vađenja fara van  izvadio sam sve 4 sijalice  te otvorio kućište  elektro motora i izvadio elektromotorić van s pripadajućom elektroničkom pločicom i unutra ostanu dvije plastične pužnice  u ovoj radnji treba biti strasno oprezan  sto bi rekli mic po mic  razlog vađenja je sto unatoč poklopcu unutra dospije voda pa motorić divlja kada se skopča sve natrag  kada sam izvadio motorić ponovno zatvoriti s pripadajućim poklopcem  te se far zatvori s onim njegovim velikim stražnjim poklopcem da ne ulazi prljava voda u unutrašnjost  nakon toga pristupio sam šmirglanju farova prvo sa 800 pa 1000 2000 i na kraju sa 2500 gradacije  sve  sam šmirglao s puno puno vode  i nisam obraćao pozornost lijevo  desno gore dole nego mi je bio cilj ravnomjerno matirati polikarbonat tj skinuti ispucali požutjeli  sloj polikarbonata  između svake gradacije sam oprao staklo i prekontrolirao ima li neka veća crta ili da li sam nešto preskočio ,  staklo pobrisao i ispolirao kao i auto kad se polira s pamučnom kuhinjskom krpom i polir pastom  nakon brisanja fara kontrola jel treba sto popraviti i to je to
prije unutarnjeg pranja  far sam kompletan oprao u kadi jer kasnije postoji mogucnost posto je prljav da prljavstvina uđe u unutrasnjost    
na slikama se vidi na kakve sam komade i koliko spužve isjekao te istu ubacio kroz rupu od sijalice u far  ulio šampona za auto te pola litre vode tj onoliko koliko je dovoljno da spužva upije vodu  te oteža i ukrao od klinaca plastelina začepio rupe da ne šprica okolo kad mućkam  ako nemate plastelina  onda uđite u kadu u gaćama i udri mućkati  ( nije zgodno da vas netko vidi dok to radite )  
nakon mućkanja i pranja  ugurao crijevo od tuša u dugo svjetlo te opet mućkao a kroz rupu od kratkog svjetla izlazila spužva van  nakon dobrog ispiranja prekontrolirati da vam ne ostane koji komad spužve između  sjenila i fara   dakle dobro isprao s tekućom vodom te nakon toga ulijevao DEMIRALIZIRANU VODU  u više navrata te mućkao  tako da ne ostanu fleke nakon sušenja  ( i nije ostalo niš fleka )
ostavio sam farove da se ocijede te ostavio preko noći da se sami suše  sutra dan vratio motorić u kućište   i sve ponovno vratio u auto   preporučam  da noć dvije nakon pranja i sušenja preko noći skinete zaštitni poklopac fara da može vlaga izlaziti vani  ne voziti bez zaštitnog poklopca jer ulazi prašina  
:cuga  :cuga  :cuga  :cuga  :cuga  :cuga





2vv8l7b.jpg


znmo90.jpg


25oz68l.jpg


2wf1ik1.jpg


dxibk7.jpg


2j662wh.jpg


w2dmbt.jpg


1zo8bgl.jpg


2iuotg.jpg


2rm16ao.jpg


30joily.jpg


30joily.jpg


105y5fl.jpg


30az5ts.jpg


2wq9x0z.jpg


w32ms.jpg


ndv5du.jpg


21c779x.jpg


2ltrhgh.jpg


10wmhwy.jpg


10wmhwy.jpg


v31sb6.jpg


1zb9jx2.jpg


21e6nt4.jpg


2qnb9qp.jpg


rit9jb.jpg


2zxp8h2.jpg
 
Član
" ako nemate plastelina onda uđite u kadu u gaćama i udri mućkati ( nije zgodno da vas netko vidi dok to radite ) " :lol:

sredio ih je momacki, valja i meni sad ove zime malo se ovim pozabavit :icon_biggrin:
 
Član
drugar sad obrisi onu moju temu, nema smisla:cool::cool::cool::cool:

drago mi je sto si nam ovo kopirao, premocno je kako je lik odradio, sutra cu i ja svoje skinut, pa slikam kako je ispalo;)
 

MTR

Član
ah ti sunca koliko sebi covjek nepotrebnog posla napravi , reci cu vam brzu i jeftiniju proceduru ako budete dobri :D
 
Član
MTR je napisao(la):
ah ti sunca koliko sebi covjek nepotrebnog posla napravi , reci cu vam brzu i jeftiniju proceduru ako budete dobri :D

ajde reci jarane, dok nisam skinuo karambolku i farove, ja sam danas naumio to sredit, farovi su mi uzasni
 

MTR

Član
ArminM je napisao(la):
MTR je napisao(la):
ah ti sunca koliko sebi covjek nepotrebnog posla napravi , reci cu vam brzu i jeftiniju proceduru ako budete dobri :D

ajde reci jarane, dok nisam skinuo karambolku i farove, ja sam danas naumio to sredit, farovi su mi uzasni

uskoro ces imat u Zavidovicima kupit ovaj set ( Smek d.o.o. ) nece biti skup

http://3mcollision.com/products/headlight-lens-restoration/3m-headlight-lens-restoration-system-39008-4218.html

imas i video sa strane koja je procedura , uglavnom ide u setu nastavak za busilicu na koji stavljas brusne papire i kad se oslajfa stavlja se spuzva koja dodje u setu ispoliras i to je to , za manje od 1 sat si gotov

za one koji su slabi sa engleskim :

P500 - ide na suho dok se ne uklone svi nedostaci sa fara
P800 - ide na suho da se uklone tragovi od prethodnog koraka
P1000 Trizact - ide na vlazno , onda slijedi
P3000 Trizact - isto na vlazno , i na kraju
poliranje sa pastom
 
Član
MTR je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
MTR je napisao(la):
ah ti sunca koliko sebi covjek nepotrebnog posla napravi , reci cu vam brzu i jeftiniju proceduru ako budete dobri :D

ajde reci jarane, dok nisam skinuo karambolku i farove, ja sam danas naumio to sredit, farovi su mi uzasni

uskoro ces imat u Zavidovicima kupit ovaj set ( Smek d.o.o. ) nece biti skup

http://3mcollision.com/products/headlight-lens-restoration/3m-headlight-lens-restoration-system-39008-4218.html

imas i video sa strane koja je procedura , uglavnom ide u setu nastavak za busilicu na koji stavljas brusne papire i kad se oslajfa stavlja se spuzva koja dodje u setu ispoliras i to je to , za manje od 1 sat si gotov

za one koji su slabi sa engleskim :

P500 - ide na suho dok se ne uklone svi nedostaci sa fara
P800 - ide na suho da se uklone tragovi od prethodnog koraka
P1000 Trizact - ide na vlazno , onda slijedi
P3000 Trizact - isto na vlazno , i na kraju
poliranje sa pastom

ajde onda onako kako smo se dogovorili neki dan;);)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top