Cijene goriva u BiH!!! (pad, porast)

Cijene goriva u BiH!!! (pad, porast)

Član
ma džaba smo se radovali nema ništa od pojeftinjena, svi šute, kojeg god pumpaša pitam gleda me isto ko da pričam kineski.
jedino taj gazprom sto je spustio cijenu, to je opet ruska ja mislim pumpa, i gorivo dolazi iz Rusije . i bog te pitao kakvo je to gorivo, ja neću da mi dizne pocrkaju zvog 10-20 feninga po litru... ako na EP, i INA spuste cijenu bit će dobro
 
BHT Ovisnik
U Mostaru na sve 3 gazprom pumpe stoji stara standarna cijena,nema pomaka. I taj Gazprom o kojem se ovdje prica je ocito samo jedna od silnih njihovih pumpa u BiH koja je spustila cijene...
 
EP lukavac - dizel 2.41 danas (barem tako pise na semaforu)
I kaze EP u gubitku, pa normalno kada imaju najskuplje gorivo. ako kompanija ne posluje dobro, treba biti najjeftiniji da privuce kupce, bolje vise profita na manjoj marzi, nego nikako profita na velikoj marzi. glupa logika kod EP i onda se zale sto imaju gubitke.....

plin im je 1.21, a 300 metara dalje Junuzovic 1.16, a kilometar dalje Gilje Gas 1.11. Ko ce nasuti na EP po toj cijeni.
 
Član
Danas sipao na Nestro pumpi u Istočnom sarajevu i ista cijena dizela, 2.36km. Pitam ovog što sipa i kaže da bi trebala pasti cijena ali nije siguran kada.
 
Član
Danas sipao na Nestro pumpi u Istočnom sarajevu i ista cijena dizela, 2.36km. Pitam ovog što sipa i kaže da bi trebala pasti cijena ali nije siguran kada.
Vjerovatno na nekim pumpama ne padaju cijene jer nisu potrošili recimo stare zalihe derivata koje su platili po skupljoj cijeni... Ako su oni plaćali 100 dollara po barelu i litar je košto 2.50KM, kada barel opadne na 80 dollara neće oni odma spustiti cijenu, sve dok ne potroše ista je cijena, kada nabave po 80 dollara onda skinu na 2.20KM i to je to. Eh ima tu sad i lopovije, Bosna je to :D
 
Član
Gdje prestaje logika pocinje BiH.
Dobro dobro dobro se sjecam tokom one naftne krize 2008 cini mi se izjava "precednika" udruzenja ili sindikata naftnih preduzeca u BiH i njegovih izjava.
Kad je barel dostigao $140 mete lik laze, vidite mi smo primorani pratiti cijene nafte na svjetskom trzistu jer BiH nema naftne rezerve koje bi smo mi mogli puniti po nizim cijenama.

2 mjeseca kasnije pade barel na $100 isti lik ista televizija, pita ga novinar zasto ne spustate cijene kada su cijene barela spale za $40.
"Kae" lik vidite mi imamo rezerve koje smo placali po $140 i ne mozemo mi spustiti cijene dok njih ne potrosimo.
 
Član
Što se tiče tih rezervi tu se slažem, eh sada kolike su te rezerve i kolikima se one zapravo prave to je druga priča...
 
Danas na Petrolu u Bihacu dizel 2.31 kaze mi onaj sta toci da gorivo treba pasti ispod 2 km, ali dok ovi iz federacije odobre pad cijena (nemojte ovo dalje pricati ne znam jel istina :D ). Dok u mjestu gdje ja zivim kao spustili su na 2.26 ali sa tim gorivom po rezervaru predjem 150 kilometara manje.
 
Top