Cijena registracije auta

Cijena registracije auta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
4D56 je napisao(la):
Dino je napisao(la):
Sina hajde jos jednu:

1.9, 75 kw, 2002. god.

mogu li ja ali za kanton sarajevo????
a sina neka nabroji sve sto ima da vidimo gdje je razlika?
hajde sina poredaj sve sto imas od stavki u ovoj registraciji koju ti je dino trazio a ja cu da ti poredam ono sve sto ide,a to sto ti vracas proviziju,jedino ako ti jahorina daje 30 % pa mozes glat da vratis 20 KM,i da tehnicki nije 45 nego 51 sa mjerenjem ispusnih gasova isto obavezno za kanton sarajevo,a hajde sad dininu registraciju po stavkama

Ima gore jedna registracija vec po stavkama. Nemam sad vremena, ali mozemo to uraditi sutra.

Evo da ti odam tajnu ove moje teme...

Kad sam registrovao svoje auto, kome je registracija preko 1000KM odem u jedno osiguranje, pitam za popust, oni kazu nista... Uzmem obracun i odem u drugo. Kazem bio sam vec u jednom, ne daju popust, imate li vi? Nemamo, ali mozemo dati cisto da registrujes ovdje. Tu dobijem 50KM popusta. Odem u trece, pokazem prethodni papir za obracun tu dobijem 70KM popusta. Odem u cetvrto sa cjelom pricom i tu odbijem najvise oko 80-90KM. I na kraju uradim sam sebi, jer sam najjeftiniji... :lol:

Poenta je u tome da ako odes i samo kazes hocu registraciju oderace te ko budalu. A ako odes sa nekom cifrom, sigurno ces dobiti nekakav popust.
 
Početnik
Polisa osiguranja: 289 KM
Putarina: 100 KM
Fond za zaštitu voda: 20 KM
AMS: 8 KM
Taxa: 10 KM
Porez na godište: 150 KM
Zeleni karton: 4 KM
Tablice i saobraćajna: 0 KM
Usluga za registraciju: 0 KM
Tehnički pregled: 50 KM
UKUPNO: 631 KM
to ti je za 1,9 75 kw a za 1,4 76 kw
Polisa osiguranja: 289 KM
Putarina: 60 KM
Fond za zaštitu voda: 20 KM
AMS: 8 KM
Taxa: 10 KM
Porez na godište: 50 KM
Zeleni karton: 4 KM
Tablice i saobraćajna: 0 KM
Usluga za registraciju: 0 KM
Tehnički pregled: 50 KM
UKUPNO: 491 KM

i neka sina vraca recimo po 10% od police osiguranja to je znaci 30 KM jeftinije a ne po 100 150 koliko pise.
volio bi da nekome od vas osigura vozilo u FBiH po cijenama koje obecava
 
Član
4D56 je napisao(la):
Dino je napisao(la):
Sina hajde jos jednu:

1.9, 75 kw, 2002. god.

mogu li ja ali za kanton sarajevo????
a sina neka nabroji sve sto ima da vidimo gdje je razlika?
hajde sina poredaj sve sto imas od stavki u ovoj registraciji koju ti je dino trazio a ja cu da ti poredam ono sve sto ide,a to sto ti vracas proviziju,jedino ako ti jahorina daje 30 % pa mozes glat da vratis 20 KM,i da tehnicki nije 45 nego 51 sa mjerenjem ispusnih gasova isto obavezno za kanton sarajevo,a hajde sad dininu registraciju po stavkama

KW 75
Kubika 1899
Godina 7
Razred 50
Osiguranje 290,86
Putnici u autu 6
Putarina 100
AMS 8
Vodoprivreda 19,2
Porez 48,75
Tehnički pregled 45
Taksa 3
Zeleni karton 4
Provizija banke 5
Registracija 529,81
Popust 45
UKUPNO 484,81

I ja mu dam jos 10KM od sebe i to je 475KM

Meni je ovo sporedna djelatnost, pa zato radim po manjim cijenama od ostalih...
 
Početnik
eto polica ti je skuplja,poreza ti fali samo 100 KM,tehnicki ti je jeftiniji a u konacnici ga i ne placas znaci fakticki 150 KM + tvoj popust 5 % 160,00 KM,sve bi bilo ok da nisi ispustio ovu stoju poreza u kantonu sarajevo;)
 
Član
Hoce meni neko onu moju registraciju pojasniti?

Kako je registracija cak 103 KM skuplja nego ti kazes?!

Ev sta je koliko placeno...

Polica 346 KM
Zeleni karton 4 KM
Tehnicki pegled 50 KM
AMS BiH 8 KM
Putarina 60 KM
Fond za zastitu voda 20 KM
Administrativna taksa 10 KM
Porez na imovinu 50 KM
Obrasci 5 KM
Postarina 5 KM
Usluge 10 KM

Sve skupa = 568 KM

Znaci Saxo 1.6 16V, 87 kW...
 
Početnik
VR6Boki je napisao(la):
Hoce meni neko onu moju registraciju pojasniti?

Kako je registracija cak 103 KM skuplja nego ti kazes?!

Ev sta je koliko placeno...

Polica 346 KM
Zeleni karton 4 KM
Tehnicki pegled 50 KM
AMS BiH 8 KM
Putarina 60 KM
Fond za zastitu voda 20 KM
Administrativna taksa 10 KM
Porez na imovinu 50 KM
Obrasci 5 KM
Postarina 5 KM
Usluge 10 KM

Sve skupa = 568 KM

Znaci Saxo 1.6 16V, 87 kW...
Polisa osiguranja: 346 KM
Putarina: 60 KM
Fond za zaštitu voda: 20 KM
AMS: 8 KM
Taxa: 10 KM
Porez na godište: 50 KM
Zeleni karton: 4 KM
Tablice i saobraćajna: 0 KM
Usluga za registraciju: 0 KM
Tehnički pregled: 50 KM
UKUPNO: 548 KM
eto cvaju te uzeli na usluzi i na uplatnicama i proviziji minus sinin porez minus tehnicki po njegovom i minus 5% od police to ti je tu negdje
 
Član
Ma nema je u sarajevu ispod 400KM ne znam ti koje auto da imate... Ove cijene mogu jedino biti u RS-u ali tamo su i primanja znatno manja (prosječna penzija 160KM)...

Pa jbte mene za twinga registracija izašla nešto malo više od 400KM...
 
Super Moderator
druze 2.7 benzin, 186kW, 2003 godina
mi platili oko 1000KM za allroad-a, bas me zanima jesmol platili vise ?
 
Član
4D56 je napisao(la):
eto polica ti je skuplja,poreza ti fali samo 100 KM,tehnicki ti je jeftiniji a u konacnici ga i ne placas znaci fakticki 150 KM + tvoj popust 5 % 160,00 KM,sve bi bilo ok da nisi ispustio ovu stoju poreza u kantonu sarajevo;)

Ja druze racunam po zakonima koji vaze u citavoj RS, sto i nije tako mala povrsina i govorim koliko je to kod nas, ne znam sta je tu problem. Nisam ja od ovog nista slagao. Toliko je koliko je, ako je u federaciji skuplje, to je druga stvar, mada vidis da je tu samo porez skuplji ovo ostalo je opet tu negdje i sve zavisi od tehnickog i popusta koji mi dajemo sto radimo osiguranja. Vidis da i ovaj momak u kosig osiguranju ima besplatan tehnicki, kazem ti da vecina osiguranja to daju, samo to ovi sto rade osiguranja uzimaju sebi, pretpostavljam da i kod vas ima osiguranja koja daju besplatan tehnicki... Svima sto sam racunao sam rekao da je to koliko bi izaslo kod mene, odnosno da se registruje u RS, tako da nikoga nisam prevario...

allroad je napisao(la):
druze 2.7 benzin, 186kW, 2003 godina
mi platili oko 1000KM za allroad-a, bas me zanima jesmol platili vise ?

1030KM ;)

zilla_ je napisao(la):
Ma nema je u sarajevu ispod 400KM ne znam ti koje auto da imate... Ove cijene mogu jedino biti u RS-u ali tamo su i primanja znatno manja (prosječna penzija 160KM)...

Pa jbte mene za twinga registracija izašla nešto malo više od 400KM...

Opet da kazem, odes u neko osiguranje, ili da kazem banes kao s neba u njega i kazes hocu registraciju, on uzme papir i olovku i obracuna ti sve, ako sutis ti, suti i on, naplati ti i tehnicki i sve odreda. Pa tako da te registracija izadje od 30 do 80 KM skuplje nego sto bi mogao proci da malo potrazis i otvoris oci... Kod vas ocito ima nekih poreza vise nego kod nas, ali ako kod nas ima toliko besplatnih tehnickih, mora biti i kod vas, samo treba naci, pa vrijedi se potruditi i obici par osiguranja za 50KM...
 
Član
zilla_ je napisao(la):
Ma nema je u sarajevu ispod 400KM ne znam ti koje auto da imate... Ove cijene mogu jedino biti u RS-u ali tamo su i primanja znatno manja (prosječna penzija 160KM)...

Pa jbte mene za twinga registracija izašla nešto malo više od 400KM...

e jbg...štab ja sad... a prosječna penzija je 300km ! ;)
 
Član
Uzalud raspravljate i pisete cijene. Sina jedino moze registrovati auto koje je registrovano u RS.

Zakoni o osiguranjima su razliciti u Federaciji i u RS pa otuda i razlika u cijenama,
takodjer u FBIH nema besplatnog tehnickog i tu je razlika u cijeni,a jos je i poskupio u FBIH u odnosu na proslu godinu za 5KM.
i jos u FBIH imate porez koji je poskupio u odnosu na proslu godinu sa 20 na 50KM za vozila starija od 7 godina. Za vozila mladja od 7 godina primjenjuju se tablice po kriteriju kubikaze! (citaj jos je skuplje)

Dakle u FBIH je od ove godine registracija skuplja tacno 35KM nego prosle godine za vozila starija od 7 godina. To ce svi primjetiti jer je ovde najvise takvih vozila.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top