Cijena registracije auta

Cijena registracije auta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
sanjo je napisao(la):
drug, 1.6 66kw 1998god dosad placao 450KM

380KM ;)

Bokili je napisao(la):
sinisa je napisao(la):
koliko je 1.6 55 kw 87 god dosad placano 400 km i koje je to osiguranje za koje radis ja sam dosad bio na eurohercu a osiguranje mi istice za 15 dana pa da vidimo nesto drugo
brate ja plaćam tristo , ;)

Mozes ti placati trista, ali pitanje je sta ce biti da se ne daj boze slupas, onda nastaje trista problema, jer ja znam da ljudi svasta rade, cak sam cuo da uplate recimo 5KM, pa na to kad uzmu uplatnice iz banke dopisu broj ispred, i to tako prodje... Ne znam da li ti iko moze dati toliki popust, da ova registracija izadje 300KM, a da sve bude regularno... Ali ako moze, svaka cast...;)

VR6Boki je napisao(la):
Meni bi 569 KM, Saxo VTS, 87 kW, 2001 godiste :icon_biggrin:

465KM ako je motor 1.6 ;)

Berza je napisao(la):
Druze daj reci i za moje auto.

2002 godina, 2.0 motor, 66 kw.

445 KM ;)

emir_89 je napisao(la):
Bokili je napisao(la):
sinisa je napisao(la):
koliko je 1.6 55 kw 87 god dosad placano 400 km i koje je to osiguranje za koje radis ja sam dosad bio na eurohercu a osiguranje mi istice za 15 dana pa da vidimo nesto drugo
brate ja plaćam tristo , ;)

Bokili je napisao(la):
sanjo je napisao(la):
drug, 1.6 66kw 1998god dosad placao 450KM

jbg...ja tristo ..isto 1.6

a da ti mozda ne placas tristo??

BDW, 1,8 (al racunaj da je 17xx) 44kw 90god

340KM ;)

panajotis je napisao(la):
fiat punto 2002 god 1.2 benz:icon_question:

325KM ;)

mesirac je napisao(la):
2.8 128kw 92 godina

900 KM ;)
 
Član
RCat je napisao(la):
sina, jel to vollkasko ili kakvo osiguranje?

Ne kontam pitanje bas najbolje...
Ovo je obicno auto osiguranje, koje moras imati da bi se auto registrovalo. Nije kasko, kasko je puno skuplje, ali bez njega se moze, a bez ovog ne... Ako mislis na kucu, upitanju je Jahorina osiguranje, ali sve kuce ovdje rade po istom katalogu, tako da to i nije vazno...
 
Član
iskreno receno pojma nemam o registraciji auta ovdje, zato pitam xD. znaci kasko osiguranje posebno ili mogu traziti komplet sta. i.. istice li kasko osiguranje sa registracijom ili? to mi malo pojasni, jer nemam namjeru ikakvo auto bez vollkasko prijaviti.
 
Član
RCat je napisao(la):
iskreno receno pojma nemam o registraciji auta ovdje, zato pitam xD. znaci kasko osiguranje posebno ili mogu traziti komplet sta. i.. istice li kasko osiguranje sa registracijom ili? to mi malo pojasni, jer nemam namjeru ikakvo auto bez vollkasko prijaviti.


Da registrujes moras platiti obicno osiguranje i ove neke dadzbine, pa ti to izadje onoliko koliko sam ti sinoc izracunao. Ako prvi put registrujes auto, onda izadje poprilicno skuplje. Sto se tice kaska, ono je sasvim druga prica, mozes ga uzeti odmah, mozes kasnije, mozes u istoj, a i u drugoj kuci... U zavisnosti od kuce i ugovora koji sklopis, ono pokriva razna podrucja nezgoda...

Dino je napisao(la):
1.4 76kw 2001. godina

410KM ;)
 
Član
Sina je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
Meni bi 569 KM, Saxo VTS, 87 kW, 2001 godiste :icon_biggrin:

465KM ako je motor 1.6 ;)



Gdje to? Rek'o da se nisam zeznuo, evo sad uzmem papire i nisam.

Polisa osiguranja i zelena karta - 350 KM + one druge gluposti tipa tehnicki pregled, putarina, porez na imovinu i sta sve jos ide, pise 218 KM. 350 + 218 = 568 KM. Registrovan auto prije nesto manje od 2 mjeseca. Ko tu sad koga ebe?! Iz Sarajeva sam inace...
 
Početnik
sina ne unosi konfuziju u redove forumasa bezveze i da misle ljudi da su prevareni.
vidi se da si tek poceo sa tim poslom tako da bi morao znati da se u federaciji MORA placati tehnicki pregled i da nema apsolutno sanse da isti neko drugi plati u tvoje ime.
ja radim sa svim osiguravajucim kucama u FBiH pa znam da se svi toga cuvaju samo tako.
druga stvar niko nikoga ne moze uzimati na polici osiguranja iz vise razloga od kojih je najvazniji tarife osiguranja su iste u na podruciju cijele BiH i nema tu puno filozofije i mudrovanja koliko kw tolika polica osiguranja i zdravo zurim,druga stvar je sto postoji osiguranje putnika u vozilu izuzev vozaca koje se takodjer osigurava po razlicitim tarifa koje variraju u iznosu od 7 do 15 KM.EDIT svi apsolutno svi u FBiH daju bonus nikome nikada nisu naplatili malus tako da sa te strane u RS-u samo registracija moze biti skuplja
Provizija po uplatnici u svim bankama u ovom dijelu BiH iznosi od 1 do 1,5 KM po uplatnici dok neke banke u RS-u naplacuju proviziju onima koji rade registracije i po 0,30 KM po uplatnici.
Svaka opstina pa onda kanton imaju razlicit set uplatnica koje se odnose na zastitu okoline (opstinske) i kantonalne takse (kantonalne) tako da ni jedna registracija vozila nije unificirana.
Porez u Sarajevu i Zenici nisu isto i uvijek je ista registracija skuplja u Sa nego u Ze.
Evo citam tvoju temu dva dana i sve se nadam da ces sam skontati da ne bauljas bezveze i ne prodajes ljudima muda pod bubrege,da toliko to kosta kod tebe ali se odnosi na opstinu u kojoj ti zivis;)
 
Član
uco_opc je napisao(la):
Koliko bi bilo Kadett 1.7D 42KW 1991 god. bas moram za koji dan reg auto pa da znam odprilike

340 KM ;)

VR6Boki je napisao(la):
Sina je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
Meni bi 569 KM, Saxo VTS, 87 kW, 2001 godiste :icon_biggrin:

465KM ako je motor 1.6 ;)



Gdje to? Rek'o da se nisam zeznuo, evo sad uzmem papire i nisam.

Polisa osiguranja i zelena karta - 350 KM + one druge gluposti tipa tehnicki pregled, putarina, porez na imovinu i sta sve jos ide, pise 218 KM. 350 + 218 = 568 KM. Registrovan auto prije nesto manje od 2 mjeseca. Ko tu sad koga ebe?! Iz Sarajeva sam inace...


Ko koga ebe nije ni vazno, vazno je da se ebe... :cool:
 
Član
4D56 je napisao(la):
sina ne unosi konfuziju u redove forumasa bezveze i da misle ljudi da su prevareni.
vidi se da si tek poceo sa tim poslom tako da bi morao znati da se u federaciji MORA placati tehnicki pregled i da nema apsolutno sanse da isti neko drugi plati u tvoje ime.
ja radim sa svim osiguravajucim kucama u FBiH pa znam da se svi toga cuvaju samo tako.
druga stvar niko nikoga ne moze uzimati na polici osiguranja iz vise razloga od kojih je najvazniji tarife osiguranja su iste u na podruciju cijele BiH i nema tu puno filozofije i mudrovanja koliko kw tolika polica osiguranja i zdravo zurim,druga stvar je sto postoji osiguranje putnika u vozilu izuzev vozaca koje se takodjer osigurava po razlicitim tarifa koje variraju u iznosu od 7 do 15 KM.EDIT svi apsolutno svi u FBiH daju bonus nikome nikada nisu naplatili malus tako da sa te strane u RS-u samo registracija moze biti skuplja
Provizija po uplatnici u svim bankama u ovom dijelu BiH iznosi od 1 do 1,5 KM po uplatnici dok neke banke u RS-u naplacuju proviziju onima koji rade registracije i po 0,30 KM po uplatnici.
Svaka opstina pa onda kanton imaju razlicit set uplatnica koje se odnose na zastitu okoline (opstinske) i kantonalne takse (kantonalne) tako da ni jedna registracija vozila nije unificirana.
Porez u Sarajevu i Zenici nisu isto i uvijek je ista registracija skuplja u Sa nego u Ze.
Evo citam tvoju temu dva dana i sve se nadam da ces sam skontati da ne bauljas bezveze i ne prodajes ljudima muda pod bubrege,da toliko to kosta kod tebe ali se odnosi na opstinu u kojoj ti zivis;)

Hehe... Sto se tice tehnickog i kod nas se isto mora placati tehnicki, ali eto vidis ja imam gratis, to je u startu 45KM manje u odnosu na vecinu ostalih koji tehnicki stave u svoj dzep. Sto se tice tarifa iste su i niko ne moze uzimati na tarifama, ali ako neko ima dobar precenat na njima, moze se odreci dijela u korist onog sto osigurava auto, ja recimo dajem svoje pare, da bi mi se to namirilo od provizije, odnosno dajem unaprijed dio provizije onom kome osiguravam auto, da bih bio konkurentan. U sustini ja ti dam pare, da te registracija izadje jeftinije i ja na njoj zaradim manje. Sto se tice putnika kod nas je praksa 6KM ukupno, ali opet to je sitna razlika.
Ovo sto ja radim se odnosi na citavu RS, ne znam kako je u federaciji, ali mislim da ne bi trebalo biti velikih odstupanja. Ja mogu registrovati bilo koje auto u RS po ovim cijenama... ;)
Trebace dosta raje bubrege, poslije registracije auta kod takvih kao sto si ti...;)

Dino je napisao(la):
Sina hajde jos jednu:

1.9, 75 kw, 2002. god.

475KM ;)
 
Početnik
Dino je napisao(la):
Sina hajde jos jednu:

1.9, 75 kw, 2002. god.

mogu li ja ali za kanton sarajevo????
a sina neka nabroji sve sto ima da vidimo gdje je razlika?
hajde sina poredaj sve sto imas od stavki u ovoj registraciji koju ti je dino trazio a ja cu da ti poredam ono sve sto ide,a to sto ti vracas proviziju,jedino ako ti jahorina daje 30 % pa mozes glat da vratis 20 KM,i da tehnicki nije 45 nego 51 sa mjerenjem ispusnih gasova isto obavezno za kanton sarajevo,a hajde sad dininu registraciju po stavkama
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top