Chip tuning

Chip tuning

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pa u tom i jest problem u rekla kazala, ako ne znas nesto nemoj ni pricat o tome, pogotovo davat pogresne savjete, i normalno da ga treba napast za takvu glupost.
 
Član
bosko je napisao(la):
pa u tom i jest problem u rekla kazala, ako ne znas nesto nemoj ni pricat o tome, pogotovo davat pogresne savjete, i normalno da ga treba napast za takvu glupost.

Slazem se! Da je sve to tako nebi nitko imao potrebu za turbom nitrom itd... A za chip tuning od prikupljenog iskustva mogu pohvaliti SM svatko ih je pohvalio nisma jos niodkoga cuo da su mu nesto pokvarili ili slicno! Ali jos ga nema nitko toliko dugo na svom autu da nam moze podrobnije reci! Pozz
 
Član
Ja sam Astru radio kod Srdjana (SM ChipTuning) cim sam je kupio, a to je bilo u 6 mjesecu 2006 i presao sam sa njom vec 60000 km i nikakvih problema nisam imao, niti je potrosnja porasla niti bilo sta drugo, a razlika u performansama je ogromna ...

Eto, toliko od mene ... ;)
 
Član
cnic_gsi je napisao(la):
Ali jos ga nema nitko toliko dugo na svom autu da nam moze podrobnije reci!

he he he

Kad je bila '98 godina kad smo prvi auto uradili :) :) :)

Mnogo ljudi sa foruma ima koji su presli kilometara i kilometara,nisi dobro informisan :)
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
cnic_gsi je napisao(la):
Ali jos ga nema nitko toliko dugo na svom autu da nam moze podrobnije reci!

he he he

Kad je bila '98 godina kad smo prvi auto uradili :) :) :)

Mnogo ljudi sa foruma ima koji su presli kilometara i kilometara,nisi dobro informisan :)

Moja greska sry!!! Nego svatko ko je stavio SM-chip hvalio ga ja pa i ja sam vas pohvalio samo nisam vidio da je jos itko napiso imam ga ja 3 ili 4 godine npr MTOPIC.... jos jednom ispricavam se!
 
Član
Interesuje me, kad se uradi SM power na 1.9 tdi 90 ks 2007 god golf 5 ,koje su mane chipa? Dal se smanji trajanje turbine dosta? Sta se dodatno mora radit,ili se moze samo sa k&n panelom radit? Ili je dovoljan Optimum? Mozel se sta izmedju uradit :D
 
Član
SM power mozemo napraviti ali nesmijete auto dugo da forsirate sa njim znaci 10-15 min i sve dalje nije dobro po turbinu,motoru nemoze biti nista ali turbo moze nastradati kod voznje na punom gasu duzi period.

Mislim da je SM optimum dovoljno za nekoga prosjesnog vozaca ali ako bas hocete ogroman momenat i snagu koja Vam treba u par sekundi da obidjete neko auto na putu ili tako nesto onda SM power moze da se uradi,ali ako radite SM power da vozite po auto putu pun gas i da se ganjate na velikim brzinama onda to nije preporucljivo i netreba da ga radite.
 
Član
znam da se kasno ukljucujem u temu, ali pusti ti nadrichipove neke... imas novo auto, imas interauto u tuzli kod kojeg dobijes chip , a ostaje ti garancija ista je stvar sa Brckogas .... ne govorim nista protiv SM chip tuninga, ali brate novo je auto novo... odi u ovlasteni servis (a mozda ti cak bude i jeftinije)
 
Član
cenga je napisao(la):
znam da se kasno ukljucujem u temu, ali pusti ti nadrichipove neke... imas novo auto, imas interauto u tuzli kod kojeg dobijes chip , a ostaje ti garancija ista je stvar sa Brckogas .... ne govorim nista protiv SM chip tuninga, ali brate novo je auto novo... odi u ovlasteni servis (a mozda ti cak bude i jeftinije)

alo bolan kakav chip u inter autu i ovlastenom servisu nemoj valjat gluposti majke ti...
 
Član
nodiash je napisao(la):
cenga je napisao(la):
znam da se kasno ukljucujem u temu, ali pusti ti nadrichipove neke... imas novo auto, imas interauto u tuzli kod kojeg dobijes chip , a ostaje ti garancija ista je stvar sa Brckogas .... ne govorim nista protiv SM chip tuninga, ali brate novo je auto novo... odi u ovlasteni servis (a mozda ti cak bude i jeftinije)

alo bolan kakav chip u inter autu i ovlastenom servisu nemoj valjat gluposti majke ti...

prije nego sto si ti poceo valjati gluposti , pogledaj malo stranicu brcko gasa

http://www.brckogas.net/

pa onda odes

chiptuning i procitas text... ako se mozda ne snalazis najbolje


c/p



“BRČKO GAS” je zvanični predstavnik DIGITALTUNING-a za Bosnu i Hercegovinu.
Naša modifikacija - tuning je pripremljen kroz dugo i detaljno podešavanje na ispitnom stolu. DIGITAL TUNING modifikacije se jednostavno instaliraju na ECU (engine control unit) računar ubrizgavanja i originalni čip se zamenjuje našim. Novi podaci se prenose kroz ECU koji je direktno povezan sa računarom. Kod kola gde se originalni ECU ne može modifikovati DIGITAL TUNING nudi dopunski modul koji se može prilagoditi bilo kojem tipu motora. Naša ECU modifikacija ne zahteva bilo kakva nova podešavanja kao ni modifikacije motora.
Pouzdanost i trajnost motora ostaju isti. Nakon instaliranja modifikacije se testiraju od strane proizvođača pomoću dijagnostičkog aparata.

ili nazoves itd. itd...

pozz
 
Član
Deyo je napisao(la):
nodiash je napisao(la):
cenga je napisao(la):
znam da se kasno ukljucujem u temu, ali pusti ti nadrichipove neke... imas novo auto, imas interauto u tuzli kod kojeg dobijes chip , a ostaje ti garancija ista je stvar sa Brckogas .... ne govorim nista protiv SM chip tuninga, ali brate novo je auto novo... odi u ovlasteni servis (a mozda ti cak bude i jeftinije)

alo bolan kakav chip u inter autu i ovlastenom servisu nemoj valjat gluposti majke ti...

Ima, nodi, ali ja sam se uvjerio da je k* i da košta ~ 700KM... garancija 0 bodova...

nisam ni reko da nema Deyo...gledo sam to i u brcko gasu i u nipexu...preskupo i nidje veze..
 
Član
a u SM nije preskupo, sa mahala tuning chipovima... dajte ljudi ako vec hocete da valja nesto valja i platiti ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top