Cehinja uzvraca udarac; radi kao traktor, gubi i vodu... 2u1

Cehinja uzvraca udarac; radi kao traktor, gubi i vodu... 2u1

Član
ma slatka mala maloljetnica, 2000-to godiste, 154 hiljadice na satu(a od toga nekih barem 70-80% grad i kratke dionice)... al do 150.000 slusala kao sat, cim okrenu, imam osjecaj da je momentalno "stucnula" :D

a eto, zivo me zanima dijagnoza i hocel se moci sredit da zaprede normalno opet...
 
Član
Vidi meni je na Fiat-u odma netom posle 120k kilometara, rikno senzor na radilici... sreca pa je samo on,ostalo sve slusa ne mjesa jos ni vodu nit ulje ;)
 
Limpi je napisao(la):
ma slatka mala maloljetnica, 2000-to godiste, 154 hiljadice na satu(a od toga nekih barem 70-80% grad i kratke dionice)... al do 150.000 slusala kao sat, cim okrenu, imam osjecaj da je momentalno "stucnula" :D

a eto, zivo me zanima dijagnoza i hocel se moci sredit da zaprede normalno opet...

hahaha pa dobro je, moze jos, nije dala sve od sebe :D taman kad je sredis, moce ona jos primati:D msm gas :lol:

ti nju laganini, a ona zajebaje, budi malo grublji pa mozda i bude slusala :D
 
A to su kilometri kada se kako bi stariji majstori rekli "masina lomi" ili ce ostati ili nastaviti...Treba sve detaljno rastaviti i urediti...Motor najcesce peglaju sitnice i dovode do krupnih havarija..Nije svacije da gura ruke u motor..Masa je kvazi majstora za koje su sitinice ne bitne..
 
vadi to 1.4 cudo, uguraj nekako VW ABFa :D i miran.. :icon_biggrin: do sad si ga mogao i kupiti.. :123:

mada ja vjerujem da je taj kvar neka sitnica. ;)
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
vadi to 1.4 cudo, uguraj nekako VW ABFa :D i miran.. :icon_biggrin: do sad si ga mogao i kupiti.. :123:

mada ja vjerujem da je taj kvar neka sitnica. ;)

e da je ubacit na saraf kako, da ne diram druge stvari, heh
ovako prvo treba naci jaci motor a da nije "ubijen", u svaki valja barem veliki servis odradit, pa i dijelove za odredene nabavit... pa cupaj svu instalaciju, slazi novu, mjenjac, trpaj, pa sreduj trap, trebalo bi jaci motor i zaustavit, a fabka ionako poteska, pa tu "podebljaji"... razmisljalo se o tome, al nedostatak pa prvo finansija, majstora, prostora, vremena da se to radi ozbiljno i kako treba, jer to bi vec bio pravi projekat, pogotovo za everday auto, pa i "legalnost".. tako da od toga nista nazalost...

ovako, ostaje,; otvarat ce se i pregledat motor, da se vidi sta je, kolika je steta, detaljno pregledat i vidjet, sta i kako.... eto i mene zivo zanima koji mu je sada...

a ako se sredi sve i popravi motorcic, nema vise lagano i njezno da ga prima... gas naravno... samo hard, samo tvrdo :icon_biggrin:
 
Član
Ti 1.4 motori ne bi trebali imati takvih problema. Skidanje glave na 150 milja?

Rastrošni jesu ali su stare koncepcije, robusni i izdržljivi. Da si vozio kao zadnji idiot ne bi trebalo biti toliko problema.

Imao sam gti-jeva sa 250 milja na satu, nisam ih žalio (kao ni jedan vlasnik prije mene) i nikada nikakvih problema sa motorima nisam imao:icon_biggrin:
 
Član
Jeli ti ovaj zvuk tisi kada je hladan auto?
Ovo ce najprije biti da negdje gubi pritisak ulja, pa hidropodizaci lupaju, da neka od dizni ne radi nebi ovako zvonio samo bi trokiro, moze biti problem u donjem dijelu motora da gubi pritisak na radilici,uljnoj pumpi ili na osovini uljne pumpe ili je zacepljen neki uljni kanal pa podizaci lupaju!
Treba izmjeriti pritisak ulja na bloku i na glavi!
Jbg to je moje misljenje, volio bi da nisam upravu!
Ili je izgubio kompresiju na jednom klipu, bice da je progorio dihtung...
Sve su ovo nagadjanja, nista vidjecemo sta ce biti...
 
Limpi je napisao(la):
SoundLunatic je napisao(la):
vadi to 1.4 cudo, uguraj nekako VW ABFa :D i miran.. :icon_biggrin: do sad si ga mogao i kupiti.. :123:

mada ja vjerujem da je taj kvar neka sitnica. ;)

e da je ubacit na saraf kako, da ne diram druge stvari, heh
ovako prvo treba naci jaci motor a da nije "ubijen", u svaki valja barem veliki servis odradit, pa i dijelove za odredene nabavit... pa cupaj svu instalaciju, slazi novu, mjenjac, trpaj, pa sreduj trap, trebalo bi jaci motor i zaustavit, a fabka ionako poteska, pa tu "podebljaji"... razmisljalo se o tome, al nedostatak pa prvo finansija, majstora, prostora, vremena da se to radi ozbiljno i kako treba, jer to bi vec bio pravi projekat, pogotovo za everday auto, pa i "legalnost".. tako da od toga nista nazalost...

ovako, ostaje,; otvarat ce se i pregledat motor, da se vidi sta je, kolika je steta, detaljno pregledat i vidjet, sta i kako.... eto i mene zivo zanima koji mu je sada...

a ako se sredi sve i popravi motorcic, nema vise lagano i njezno da ga prima... gas naravno... samo hard, samo tvrdo :icon_biggrin:

mijenjanje motora kod relativno novijih auta i nije tako zahebano bar kad se mijenja isti motor... vec prelazak sa slabijeg na jaci treba dosta toga treba uzeti u obzir a kad na kraju skontas koliki je odnos ulozeno=dobiveno i ne isplati se... puno puta sam ja asistirao pri zamjeni motora, inace se ovim ne bavim pravo ali volim raditi oko auta i to mi je hobi... kod tebe nije strasan kvar, bar ja tako msm... samo skini cehinju i vidjeces sta joj je :D
 
Član
prije godinu se desilo isto i mome rodjaku na istom autu sa istim srcem,problem je bio do dizne radilo auto na 3 klipa,i nakon 2000km pomijeso vodu uradio motor i prodo je nije se htio vise zafrkavat sa njom a tek bila dosla 100000km,a tome covjeku sto je prodo nakod godinu dana crkla,nadam se da si ti bolje srece
 
Član
a vicemo" sve ce se detaljno pregledat i vidjet.... nekako na "momente" jos vise zatrokira, jer radi relativno normalno, pa period lupkanja jos veceg.... al nije nesto bas sada mrtva skroz da nece gas ili da trokira na obratajima... ono lupa krene jos vise pa kao "procepi" i tako u krug... mah nezz vise ni sam, sljedece sedmice otvaranje utrobe zvijeri, pardon pileta...

a nije ovo zvuk hladnog motora, uvijek je ovako... zagrijan je na snimci..

@firell a to, lako je isti motor ubacit, saraf na saraf, al da opet isto smece se stavlja ni za zivu glavu... a jaci, stoji gore sve receno, ipaj ke to ogroman projekat...

MTR je napisao(la):
Limpach , ko ti radi oko motora ?

joj jel amer, ce je sada preuzet, gore kod njega, prema vjetrenicama... jbg njega su i zvali iz as-a, fahro ga pitao gdje moze da trosi jos vodu... ako je on ne uspije popravit i dotegnut, onda goni ga, ode u dijelove... problem je ocigledno negdje "dublje" u motoru, ostali ovi "potrosni dijelovi, sve pregledano, zamjenjeno... ostalo samo nize unutra jos da se pregleda... cim dodje sa mora ide se radit, zivo me zanima sta je sada...

@a zela, tako izgleda potrefi ove motore otprilike pola pola je sa njima, il krene zezat il ce sluzit i dalje... al definitivno vazi ono, sto vise pazis, cuvas, brze ode... barem je kod mene tako...

slepat je vise nemam namjeru, ccc ispraksa se sa sljepanjem uzetom pravo, hah...
 
Član
ma ubaci ti od trice onaj motor 66kw i ima da zuji samo hehe ajde drug da to popravis i da bude nesto banalno,sitno ..;)
 
Član
Hmm kao sto rekose neki da je do dizne i ja se slazem sa njima. Auto ti radi na 3 klipa i dosta losije i vuce sad neznam kako vozis :D u mene je ista stvar bila radi isto ko u tebe sve dok nisam diznu promjenio sad nikad problema sa njim :D
 
Član
ugl. auto maloprije ostavljeno kod majstora, dok se ohladi masina... sutra bi se trebalo otvorit pa se vidi.... eto zivo me zanima hocel se moci popravit i rijesit problemi :icon_rolleyes:
 
Top