Cehinja uzvraca udarac; radi kao traktor, gubi i vodu... 2u1

Cehinja uzvraca udarac; radi kao traktor, gubi i vodu... 2u1

Član
Nazalost cesko imperija, tj. smece odlucilo da uzvrati udarac...
nakon sto se radilo svasta na autu, dihtung glave, vodena i to...
btw, 1.4 benzim, skodin motor, onaj stari...

podje zezat opet, redom;
upali se epc u voznji, stanem, kontam sta mu je sada, sinu mi za stop prekidac, pogledam ne rade stopke, ja happy jer je "sitnica", krenem da uzmem prekidac, kad biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiipppppppppppp i lampica od vode se upali :icon_mad:
vidim opet podje da fali vode, pusta kod termoprekidaca na hladnjaku, ustanovi se da je pukao hladnjak,a otisao i navoj, plasticni je, nema popravka... ajde uzme se jucer novi... montira, ne curi vise tu... ugl. zamjeni se prekidac, ponisti greska, nista drugo nije izbacivao... upali se auto, kad ovo;
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0No8v4iJFwE[/video]


traktor je besuman naspram trenutnog stanja, ne da trokira i "huci"... doduse u voznji ni nema neke razlike, mada nisam ni vozio nesto, samo do servisa i garaze, pa sutra narucen....

na cepu od ulja, ima emulzije, jedni kazu normalno u narednih 10-tak hiljada km da se javlja emulzija na cepu, jer onda kada je povukao i izmjesao, treba mu vremena da se skroz izbaci iz svakog djelica motora, kao vremenom ce izbacit.... na sipci cisto ulje, u posudi isto sve cisto, al trosi permant...

sutra ujutro se vraca na servis i nek rjesavaju... rekao sam, auto dovlacim ujutro i ne uzimam nazad dok ne bude radilo kao "novo", heh
danas bio, ne znaju sta mu ovo lupa, kazu nista dok se ne otvori i skine glava, opet i opet provjeri... motora mi navrh glave, djaba nakon 11godina i cim je okrenuo onih 150.000km, kao da "cip samounistenja" ima, samo problemi krenuse jedan za drugim...

imal neko predstavu sta mu ovoliko lupa, hidropodizaci il sta vec :icon_question: glava nije dobro izravnana mozda, ili treba i blok ravnat, cisto da im kazem...
 
Član
RE: Cehinja uzvraca udarac; radi kao traktor...

***** joj majku, hoce zajebavat izgleda
jel ti se pregrijavala ikako
bilo je i kod mene malo emulzije prvih par dana, i nakon sto sam presao u cugu vise stotina kilometara, kasnije je nestalo, rekose mi da je to normala, bas sto su i tebi rekli, dok se izbaci iz motora nestat ce

u biti boli te briga, dao si dobre novce, a ne radi se o salabajzerskom servisu, tako da ce oni to da rijese u svakom slucaju:cool:
 
Član
RE: Cehinja uzvraca udarac; radi kao traktor...

ceski transformers ... iz benzinca u dizela zanimljivo :D:lol::lol:




Eh opet ja ne bih vjerovao da ce to samo nestati , i meni je tako bilo na fiatu samo dizel .. lupao promjenim hidropodizace,al dzaba popalise se lampice i ajd lijepo mijenjaj novi motor ...


Viidi hidropodizace , kakva je situacija s klipovima ...
 
Član
RE: Cehinja uzvraca udarac; radi kao traktor...

Nije ovo zvuk hidropodizaca, jer ovo brunda a ne cekica...meni ovo vise izgleda kao da ti ili radi na 3 klipa, ili da ti pusta izduvne gasove odmah poslije harmonike na ispusnoj...jel ti vairaju obrtaji ?
 
Član
RE: Cehinja uzvraca udarac; radi kao traktor...

Radi ti na 3 klipa, najvjerojatniji krivac je jedna od dizni.
 
Član
RE: Cehinja uzvraca udarac; radi kao traktor...

ih da se barem transformiro u kakvog 1.9 tdi-ja :D a ovo je neki hibrid 1.4 sdi/mpi, koji je pri samom zacecu defektan, nit ide, nit je stedljiv, nit je pouzdan, ma izrodit, a cuje se kao kombajn, mogu u polje mislit ce ljudi ore neko :D

mah, trosi vodu opet i to je to... opet je negdje belaj... a vezano za servis, pogotovo gore as auto, duga prica, ma nagovorio sam se pravo alicu, jos kad uhvati pametovat :icon_mad:... gledaju, osluskuju sat vremena, niko nista i onaj sidik kad pocne pametovat, reko de sklopi motor ne mogu te slusat....

danas vozim ovom majstoru sto je gl. serviser u skodinom ovdje u lasvi, da i on vidi, cuje... da detaljno pregleda i vidi na cemu je, ak je veca havarija goni ga... mislim, da se pokusa tacno vidjet do cega je, a ne nagadanja, pa uradi se jedno kao sada, pa opet zatrokira i tako u krug...

a obrataji, ma ne variraju oni nista vise, ono malo skroz, nema da propadaju... nista nenormalno sada, istina, nisam ga ni stiskao, ali imam osjecaj da je trom nekakav... i da, pri paljenu i gasenju motora toliko ga ruzno "satrese" nekako... mada pali ni na pola kljuca sve isprve, tu stvarno nikad nije zezao, nista da se zakasljuca i sl, upali odmah i pocne brektat :icon_rolleyes:

a bas, naprijed radi kao dizel, ali pokvaren, uzivo bas kriticno, a nazad auspuh se cuje ko 2.4 benzinjara :lol: :lol:

al ovo se pojavilo od jucer kada su u servisu hladnjak mjenjali i saprali motor... sve vise i vise se cuje, imam osjecaj sto se vise "zagrijava" sve gore i gore... mada niti jednom se nije pregrijao ili krenula da raste temp... doduse nije ni vozen, ali sada cu za sat kod majstora, ali ide i servisno auta za mnom, sa dobrom kukom i uzetom za vucu, te galonom vode :lol: :lol:

vise nezz sta cu mu, ali definitvno angelse il bilo sta drugo u ovo auto necu, toliko me ovaj motor "ohladio", taman pomislim evo ga sreden je i dotegnut, on jos vise pocne zezat, trokirat...

i da, na dijagnostici samo detektuje jednu gresku, al nista konkretno, fakticki samo napise da trokira, da mu nesto ne stima bas :icon_rolleyes:

mada najgore sto ovako ruzno radi, a i trosi jos vodu, da barem nju ne bali opet...
 
RE: Cehinja uzvraca udarac; radi kao traktor...

nije to dohc motor? nisam upratio, pogledaj kablove od svjecica, pogotovo ako je dohc motor jer su svjecice duboko, pa zna uci voda unutra i pravit probleme, uglavnom poskidaj sa svjecica, a i kape i vidi dali je suho, ako si prao onda vjerovatno negdje preskace iskra i nepali smjesu svaki put..
 
Član
RE: Cehinja uzvraca udarac; radi kao traktor...

Nije dohc, nego je OHV motor, a ako su prali motor sa skinutim pokrovom motora moze biti da se vlaga zavukla u konektor na dizni, posto su oni na gornjoj strani razvodne grane ;)

Usput koji debil pere motor pod pritiskom po konektorima :icon_eek:


Limpi ugasi bibi, skini svaki kabal sa dizni ispusi ga kompresorom i strcni mrvicu WD-a i vrati nazad...lako moguce da je od vlage ili cak da je voda pod pritiskom satjerala masnocu u konektor, jer nisu predvidjeni da se zapljuskuju toliko jakim mlazom vode ;)

@ spund, tesko da ga moze jebavat voda po kablovima i svijecicama, jer jedna zila dolazi u plasticni razvodnik u koji se stavljaju svijecice...ako voda prekine kontakt na zici, to moze biti samo na toj jednoj i onda ne bi nikako palio ;) + sto su svijecice na prednjem boku motora i top pod kutem od 80 stupnjeva nagiba bez vecih supljina....cak sto vise sta ima vode ispljuska vibracija motora iz supljina vecinom ;)
 
Član
RE: Cehinja uzvraca udarac; radi kao traktor...

Ne bih da trolujem ali zar se prave još ti motori :D?
 
Član
RE: Cehinja uzvraca udarac; radi kao traktor...

troll si :D


Evo Limpi, znaci ovo zeleno i pinky je za tebe, ovo zuto i crveno nije :D

 
RE: Cehinja uzvraca udarac; radi kao traktor...

heh cuda sa motorom su nevidjena... u mene jedan prijatelj uzeo prije 2 dana punta, '97 god... provozao ga, ide super, gledao motor dobar, ma sve po ps-u... i sutradan trebao ici na tehnicki da ga registruje... ode na pumpu da naspe goriva, sklone se ugasi ga da nesto kupi kad nece motor meda, samo se cuje automat kad majstor ustanovio da je motor stradao jer nemoze okrenuti cijeli krug, begasta i ventili ne zapinju i odluci sutra mijenjati motor... sta hocu da ti kazem... sa motorom se nikad nezna, vjeruj mi... moze te sluziti dok ga god vozas kao mene audi ali isto tako moze te zajebavati na svakom cosku... to sto ti se cuje nakon sto su ti majstori radili nemora znaciti da su oni krivi, samo ugasi i upali moze nastati neka zajebancija... kod tebe bas grubo radi.... na jednom A6 je slicno radio i kod njega su bile klackalice ispale, hidropodizaci bili slabi i radio ko traktor... potrosena bregasta, slabi hidropodizaci i et problema... a nije mogao meda... jbt 2.5 TDI nije mogao 3om uz Bradinu :icon_eek:

neki ti govore da ima slabo sagorijevanje tj. da je do kablova ili nesto oko struje... onda bi ti i obrtaji varirali 100%... ovaj zvuk je nesto u glavi motora 90% skine se poklopac dekla i moze se dosta toga viditi... budi pametan i gledaj sta rade, kokad su nasi majstori za cistu pod(h)valu :icon_smile:
 
Član
RE: Cehinja uzvraca udarac; radi kao traktor...

ma tesko da je radi pranja, pazilo se kuda se posipalo, bio je i poklopac, nije se dugo ni pralo... a i na kraju posuseno i ja uzeo kompresor i svuda ga turio, ali i puhao :D ja taman otisao po sendvic, a oni uvukli auto u praonu i krenuli prat, inace ne bi ja nista to dirao, lagano krpicu i opleti...

a evo sada od majstora, sutra ide na more, pa u uto/sri ide fabka na rasklapanje... al kaze izgleda da ventil il sta vec "zapne", tako rece... jer radi radi, pa zatrokira, ma nista dok se ne skine, a to sljedece sedmice...

ali da je barem to "trokiranje" samo problem, treba vidjet gdje sada tacno gubi vodu... a valjda bude nesto u toku sljedece sedmice... dotad nek buji/pajki in the garage...
 
RE: Cehinja uzvraca udarac; radi kao traktor...

Limpi je napisao(la):
ma tesko da je radi pranja, pazilo se kuda se posipalo, bio je i poklopac, nije se dugo ni pralo... a i na kraju posuseno i ja uzeo kompresor i svuda ga turio, ali i puhao :D ja taman otisao po sendvic, a oni uvukli auto u praonu i krenuli prat, inace ne bi ja nista to dirao, lagano krpicu i opleti...

a evo sada od majstora, sutra ide na more, pa u uto/sri ide fabka na rasklapanje... al kaze izgleda da ventil il sta vec "zapne", tako rece... jer radi radi, pa zatrokira, ma nista dok se ne skine, a to sljedece sedmice...

ali da je barem to "trokiranje" samo problem, treba vidjet gdje sada tacno gubi vodu... a valjda bude nesto u toku sljedece sedmice... dotad nek buji/pajki in the garage...

ja jbt u teme je 2u1 :D gubi vodu i grub rad motora... neznas odakle bi poceo... ja bi se najprije zapitao zasto ovako grubo radi i od toga poceo, mada ovo dvoje moze biti i povezano znaci moze biti problem u glavi motora... hmm dijagnoza je da zapinju ventili :icon_confused: nema logike, 2-3 zuba ako preskoci pomjeri se faza onda motor teze pali, slabije ide, ventili nisu u "fazi"... a ako preskoci skroz onda se ventili sustignu i motor "zapne".. tako da mi nema logike da ventili zapinju a motor radi :icon_question: uglavnom kad se glava skine znaces sta je, do tada mozemo samo nagadjati... sretno drug ;)
 
Član
e to 2u 1, ispravljeno, heh
ma nezz tacno vise sta rece, al nesto trokira uglavnom, goni ga :D ajde barem sam ovog amera uganjao, jedan od najboljih oko steta ovih... pa vidjet cemo, kada otvori i rastavi sta je, naredni report valjda u toku sljedece sedmice
 
Limpi je napisao(la):
e to 2u 1, ispravljeno, heh
ma nezz tacno vise sta rece, al nesto trokira uglavnom, goni ga :D ajde barem sam ovog amera uganjao, jedan od najboljih oko steta ovih... pa vidjet cemo, kada otvori i rastavi sta je, naredni report valjda u toku sljedece sedmice

bas me interesuje sta je tako iznenada zadesilo relativno mladu cehinju, nije puno presla? :D
 
Top