Camber Kit ?

Camber Kit ?

Little Dragon je napisao(la):
Samo sam tebe danima na skypu cekao i evo ovde odgovoris , to sam trazio hvala ti :cool:

mene si cekao da te odgovorim? kakav skype kad sam kod kuce na godisnjem :lol: sletio 9og...
danas mi je happy day ;)
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
Slicovanjem, sirenjem rupa na amortizeru kod ovjesa na kojima to nije predvidjeno, remetis raspon tockova!
Ovjesi su razlicite konstrukcije tako da je na nekim ostavljena opcija podesavanja nagiba tockova a kod nekih to nije moguce raditi.
Ja ti nebih preporucio da pomjeras nagib van fabrickih specifikacija, jer svoje vozilo koristis za svakodnevnu upotrebu.
U slucaju da uradis na prednjim, ovo sto je clan YUgisa uradio na zadnjim tockovima , zatur tocka ce se mijenjati prilikom motanja lijevo-desno vise nego je odredjeno i vozilo ce biti nestabilno u krivinama.

Na koji nacin se remeti raspon tockova barem koja je losa posledica toga? Siri se trag tockova na toj osovini sto omogucava smanjenje bezanja preko nosa (ako je u pitanju prednja osovina) sto vecina vozila ima manu jer se fabricki tako podesavaju jer je najlakse kontrolisati...

Na Yugu moze da se slicuje rupa na amortizeru ali na Yugu pozadi se fabricki to steluje na totalno drugaciji nacin ;)

Poremecaj zatura je minimalan a cak i da je merljiv po pitanju performansi, prednost minusa ce biti mnogo veca...
 
YUgisa je napisao(la):
AldinShpura je napisao(la):
Slicovanjem, sirenjem rupa na amortizeru kod ovjesa na kojima to nije predvidjeno, remetis raspon tockova!
Ovjesi su razlicite konstrukcije tako da je na nekim ostavljena opcija podesavanja nagiba tockova a kod nekih to nije moguce raditi.
Ja ti nebih preporucio da pomjeras nagib van fabrickih specifikacija, jer svoje vozilo koristis za svakodnevnu upotrebu.
U slucaju da uradis na prednjim, ovo sto je clan YUgisa uradio na zadnjim tockovima , zatur tocka ce se mijenjati prilikom motanja lijevo-desno vise nego je odredjeno i vozilo ce biti nestabilno u krivinama.

Na koji nacin se remeti raspon tockova barem koja je losa posledica toga? Siri se trag tockova na toj osovini sto omogucava smanjenje bezanja preko nosa (ako je u pitanju prednja osovina) sto vecina vozila ima manu jer se fabricki tako podesavaju jer je najlakse kontrolisati...

Na Yugu moze da se slicuje rupa na amortizeru ali na Yugu pozadi se fabricki to steluje na totalno drugaciji nacin ;)

Poremecaj zatura je minimalan a cak i da je merljiv po pitanju performansi, prednost minusa ce biti mnogo veca...

koja je losa posljedica remecenja raspona tockova...to stvarno pitas ili ?
kakve veze ima trag tockova, raspon, sa bjezanjem vozile preko nosa? pricas ZATURU ili SPURI,TRAGU TOCKOVA fabrickog ovjesa koji je za svakodnevnu upotrebu i u koji su strucni ljudi ulozili toliko truda da izvuku maximum od istog...
na Yugo,Golf I,II,III, 90% italijana i jos mnogo vozila kojima je veza rukavca i amortizera uradjena sa dva sarafa je moguce slicovati GORNJU rupu i raditi nagib tockova, ali remetis sve ostale mjere i specifikacije...

da se nekomplikujemo ovdje ako hoces mozes pitati na PP kao i svi ostali, uglavnom, za vozilo koje je za svakodnevnu upotrebu nije preporucljivo da se nagib ili bilo sta drugo vadi van fabrickig specifikacija, nepricam o vozilima tipa Hotine Lancie

usput, nagib kotaca od -2 stepena se neosjeti isto na pneumaticima dimenzije 155 i 255 sirine gazeceg sloja ;)
 
Član
Da, stvarno pitam posto nemam pojma na sta mislis? Ima velike veze trag tockova sa balansom vozila, sira prednjica od zadnjice vise bezi zadnjica, obrnuto, vise bezi prednjica...

To sto su strucni ljudi ulozili je kompromis kako bi zadovoljili veci broj svojih musterija odnosno korisnika tih vozila, daleko od toga da ne moze da se unapredi u preorjentise vise na poboljsanje performansi...

Da, remete se specifikacije zato se podesava drugacije i razlika je nebo i zemlja...

Nemam ja sta da krijem i da komplikujem, objasni sta i kako tu ako smatras da je drugacije.

Sem sirine, ima veze i profil gume... ;)
 
ni ja nemam sta da krijem, ali dalja rasprava vodi onome "ko vise zna" :D

decko je pitao o posljedicama, moje misljenje je da za vozilo koje sluzi za svakodnevnu upotrebu nije ok pomjerati nagib kotaca van fabrickih specifikacija,
na vozilima koje sam radio i koje se upotrebljavaju za brdske trke i sl, nagibe nisam ubacivako preko -3 stepena nikada, ali na takvim vozilima sam mjenjao citavo podvozje, duze lafete spone , krajnice od Dobla na Lanciu, duze poluosovine ,stizali specijelni kit-ovi, lafete za podesavanje nagiba na japancima itd..proces je to, nije samo napravi prosiri rupu na amortizeru
 
Član
Pa valjda je forum tu da se ustanovi sta je najbolje i razmene iskustva ;)

Pa pazi, nesto slicno imamo a to je da i ja nisam jos imao iskustvo da treba preko 3 stepena minus, ali razlika izmedju 1.5 i 2.5 stepena je drasticna ;) Zato sam rekao da do 2 stepena nije problem na fabrickim automobilima, potrebno je samo malo drugacije nastelovati usmerenost tockova. Drugacije je to kada je neko trkacko vozilo i neko koliko toliko fabricko. Npr kod mene na Yugu razlika izmedju 0.5 i 2.5 stepena napred je toliko drasticna po pitanju performansi, da sa vecim minusom mogu za oko 30-40% vecom brzinom moci proci kroz krivinu jer ne svlaci gumu sa felne kao sa 0.5 stepeni u minusu i drasticno je smanjeno bezanje preko nosa.
 
Top