Camber Kit ?

Camber Kit ?

Poz narode , zanima me da li se neko susretao sa ovim i da li je sta stetno po ovjes i auto ili mozda ima pozitivan efekat?

http://www.ebay.com/itm/Vauxhall-Opel-Astra-Mk5-Mk4-Front-Camber-Kit-2-x-12mm-/260738329443?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3cb5372b63&vxp=mtr
 
Član
Jel to za podesavanje nagiba kit kolko ja znam ne stetiti nista ovjesu samo gume dere ako previse podesis nagib,ja sam sebi to jednostavnije napravi samo stavio tanji vijak...;)
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
vidis nisam o tome razmisljao da bi moglo gumu sjebati

pa normalno da hoće kada se težina više rasporedi na jednu tačku, tako se moje patike deru, jer imam ravna stopala :lol:
 
tacno tako , nista falio mi je taj nagib bas naprijed jer mi udari i blatobran al mislim da je bolja solucija izvaljat blatobran onim valjkom kako se zove vec
 
G

GoPlay

Ovako. Razmisljao ja sebi o tim sarafima...
Odgovori koji sam dobio su.
Trosi se vise unutrasnja stanja gume. Za nase ceste nije bas pozeljno osim lagane voznje.
Auto daje stabilnost i ne treba raditi prevelika odstupanja.
Ali da autu daje strasnu guzicu... to bez Sumnje. xD
 
Član
Kome trosi gumu taj nema dobru reglazu trapa... Ja vozim 2.5 stepena u minusu na sva 4 tocka i trosi se jednako celom sirinom guma... Kad se ove dve stvari dobro podese, auto moze biti mnogo brzi u krivini od fabrickog cak i kad nista drugo nije menjano... Jedino sto kod ovih srafova svima pise da je 3 stepena raspon a to najcesce nije posto to zavisi od razmaka srafova koji pricvrste amortizer za glavcinu...
 
Član
Pa ne vidim neku vezu da se sa malo vecim minusom napred mora nesto laganije voziti nego sa fabrickom postavkom?
 
Član
Cesta je kod nas dobra kaka je po vojvodini,a minus nesmeta nista u voznji barem ja nisam imao neki problema a preso sam skoro citav balkan...;)
 
G

GoPlay

Pazi. da se ogradim. meni je prica rekla kazala. Nisam imao na svom autu. imao sam namjeru da to uradim ali nisam nit bi dok ga ne spustim ali gewindama.
Tako drug da slusaj ove sto vec imaju jer daleko su iskusniji.
 
Top