CALIC DESIGN: Novi radovi

CALIC DESIGN: Novi radovi

Član
probaj koristit chanel mixer i selectiv...tvrdoglavi mi je puno pomogao oko PS..posebno za ovu crnu boju..rad ko rad izgleda dobro samo mu treba i dobra pozadina..evo kako sam ja ucrnio focusa i to samo sa opciom hue...:D
autowprufordfocusst5doo.jpg
 
OmO je napisao(la):
tvrdoglavi je napisao(la):
ovaj tutorial koji koristis za crnu boji zaboravi ako mislis pravit ozbiljnije radove i napredovat,jer ti sa njim pola auta ispadne mat pola sa refleksijama,cijelo auto ti je trebalo biti kao lip spojler ;)

De daj kakav dobar tut za ovu crnu, da ispadne bas prava. I meni bude ovako mat nekako. btw. Floyd dobar rad ;)

ne vjerujem da imam tutorial,ako nadjem postavit cu,medjutim sve se vrti oko brushanja i sve se boje rade na isti princip,samo je stvar u tome da se na tamnijim bojama refleksije vise isticu i obrnuto ;)

Ovaj primjer sto je soffa uradio je ok,samo sad ovaj crni dio na donjem dijelu auta treba ubaciti nesto,jer ako je auto u prirodi nesto se mora reflektovat,a ovaj dio gdje je svjetlost tu treba reflektovat boje neba pa poslije dodati i oblake...;)

napravit cu kad budem imao vremena tutorial za crna stakla ;)

imate dobar forum autemo,na svjetskom nivou,napravite profil i uzivajte,imate dosta dobrih stvari,ako sta treba,imate pm ;)
 
Top