Calibra turbo by Marin Bulicic

Calibra turbo by Marin Bulicic

Bio sam osobno kod brace bulicica u garazi....brutalno je to sto su decki napravili...svaka cast i jos bolje rezultate zelim;)
 
Član
marine koliko konjica ima ova kalibra, negdje sam procitao cca 800ks, stvarno nisam vjerovao... ako je tako svaka ti cast, i ako nije opet svaka ti cast, ispod 11 na 402m bgm to je veliki uspijeh... sretno u daljim radovima
 
Član
Cestitke, i maximalni respect, perverzija za vidjeti. Nisi vozio na onim Mica/Tomsonka :D gumama koliko sam vidio?
 
Član
Evo jedna fotka malog strukturalnog izoblicenja haube mozda bi bilo dobro srediti radi boljeg protoka zraka u tubro.

299881_275687682448986_100000232685871_1065251_124248183_n.jpg


evo vidio sam da nije slika bas neka pa cu postaviti bolje rezolucije kada dodjem kuci ipak ovo je share sa fb-a.
 
edinko je napisao(la):
Evo jedna fotka malog strukturalnog izoblicenja haube mozda bi bilo dobro srediti radi boljeg protoka zraka u tubro.

299881_275687682448986_100000232685871_1065251_124248183_n.jpg


evo vidio sam da nije slika bas neka pa cu postaviti bolje rezolucije kada dodjem kuci ipak ovo je share sa fb-a.
u hvala za ovu fotku rekli su mi da je golf skoro me skinija a on ode dobro iza mene:lol:
 
Član
Nema na cemu, vidi koliko se sjecam 2x ste se povlacili sada nisam siguran koja je ovo runda pogledam u arhivi mislim da imam obje slike... da budemo sigurni.
 
Član
Prvi put je golf bio brzi, ali je trka ponovljena i onda je calibra bila puno brza(msm da je to ova slika).
 
Početnik
Nekako mi se cini da calibra ima premekan zadnji ovjes,previse sjeda nazad,i da se prednji kraj previse uzdize glisira i to je msm najveca prepreka za bolji rezultat..Po meni bi trebalo dati napraviti nove zadnje opruge koje bi bile malo duze bar nekih 4-5cm,i da su bar duplo tvrdje od ovih sto su sad na autu i amortizeri podesivi na sabijanje,odnosno na izvlacnje naprijed,mada to sigurno vec ima,jer gubi trakciju na prednjim kotacima kad onako sjedne to se vidi i po klipovima,snage ovdje ima dovoljno i za 9 sec,samo treba rijesit par sitnica
 
Član
Moj neki osvrt, ovako da pokusam izvuci objektivno iz subjektivnog u street race-u, a tu je 85% experimentalno i sa raznim ishodima radi same sustine S.R-a.

Sve je uzrocno poslijedicno, svaka komponenta diktira sta je slijedeca slabija karika. Jednostavno igra bez kraja. Najbitnije je da auto nije sklono otkazivanjima (koliko je to moguce) tako jedino se moze garantovati koja ce se klasa voziti konstantno. Bolje klasu 10 konstantno nego kl. 9 povremeno voziti, (recimo da sam ja vlasnik nekog tima bilo koje finansiske strukture). Sto radi sponzora, sto radi trkanja samog po sebi.
Sad svako vozi po svojim zeljama, a i mogucnostima. Lijepo je kad se desi da neko odrzi lekciju u klasi u kojoj ga niko nije ocekivao, ALI koliko je to realno da se ostvari. Dok drugi takmicari pokusavaju da udju u klasu kao vuk u janjecoj kozi kako bi ostvarili svoj uspjeh, sto je veoma cesta pojava. Kako iz prije napisanih recenica tako i radi ovog sto pise u nastavku teksta.
Svaki potez ima svoju cijenu to je ono sto sam zakljucio iz posmatranja cijelokupne situacije na stazama, na koncu se cinilo da nista nema smisla. Opet posmatrano sa druge strane jedini smisao vidjeo je takmicar koji je nosio pehar, a to je bit svega. Dok su ostali takmicari cekali svoju novu priliku da iskusaju svoju srecu i vide kakva im je sudbina na kraju novog dana.
 
Top