Calibra by Marcoone

Calibra by Marcoone

Ljeto je gotovo,ali.....nije došlo do faze sklapanja:icon_confused:

Kod limara je završen poso,sve promjenjeno i zavareno kako je trebalo,pod kompletni zaštićen.....i radi se dalje....

Kad je došla doma

fotografija0912.jpg


fotografija0913o.jpg


fotografija0914.jpg


fotografija0915.jpg


fotografija0916.jpg


Odma sam se bacio na poso,po lakirerovim uputstvima,s obzirom da če auto još malo ovako čekati,treba sve kvalitetno očistit i zaštitit da ne hrđa....


Da ne duljim bilo je ovako

fotografija0915.jpg


Pa na pola puta

fotografija0929.jpg


Pa gotov taj dio

fotografija0931.jpg


Dakle skinuta sva hrđa,koja se u međuvremenu napravila po neobrađenoj površini,i skinuto ama baš sve od crne boje kojom je bio rub pofarban......i onaj dio ispod branika zadnjeg....

Nije baš bilo tešo....ali polako i s voljom,do zadnje točkice...jer ipak radim sebi.....

fotografija0932.jpg

Malo sam se i po krovu igrao.....

Pa sam i drugu stranu

Dakle pobrusio sve do lima
fotografija0940.jpg


I temelj gore
fotografija0943.jpg


Ista procedura svugdje na svim dijelovima koji su "nevažni" ;)
fotografija0941.jpg

Pa u temelj
fotografija0945.jpg


I ostatak "golih" dijelova imao isti tretman,kompletni pragovi,oko vratiju itd....
fotografija0944.jpg



Odozada je najgori dio,bar za mene koji moram brusit,a želim pobrusit i najmanju točkicu kita i ne znam čega sve ne.....vidi se da me "poljubio" odozada lik prije nekoliko godina.....s obzirom na razna varenja......
Dakle prije biznisa
fotografija0942.jpg

pa ugrubo
fotografija0946.jpg

pa na fino,al samo pola
fotografija0948.jpg

I stavio tu polovicu u temelj,da ne bi bilo jovo nanovo..... :icon_biggrin:

Kaj se tiče vanjskog dijela,to bi bilo to.....za sad,dok to lakirer ne odradi kak mora...

Ja se bacio u motorni prostor,koji nije baš bajni

Još dok nisam skinuo zaštitu,je bio ovako nešto...
fotografija09531.jpg



Al kad sam ju skinuo i oprao,kolko tolko,puuuno bolje izgleda
fotografija09661.jpg


Pripremio se za "rad"

fotografija09701.jpg


Reko lakirer,skini prednju haubu i blatobrane...i ništa,to je išlo ko podmazano

A kad skinuo blatobrane....ljepu stvar zateko ispod njih :doh :becka:

fotografija0978.jpg

fotografija0983.jpg


Nitko se baš nije potrudio ispod.....stoga se moram ja :icon_rolleyes:

(A ljepo mi lakirer reko,da si nitko neće dat "toliko truda" oko mog auta,osim mene samog....što se na kraju ispostavlja točno;ali....ne zato što to lakirer ne može napravit,može on.....ali to on ne može naplatit!......što je apsolutno točno......jer kad auto ide na restauraciju,raskapa se puuuno više i detaljnije od moga,al se naplačuje "debelo")

Pa stoga...idemo dalje za svoje "gušte" to odradit maximalno dobro,koliko mogu i znam

A ovako bilo kad krenuh
fotografija0981.jpg

Pa nadalje
fotografija0984.jpg

fotografija0985.jpg

fotografija0986.jpg

fotografija0987.jpg


I na kraju sve što odradih,i istemeljirah...
Ama baš cijeli motorni prostor "smatirao" dakle sve površine koje če se lakirat u motornom prostoru,pređene sa papirom za šlajfanje ili čeličnom vunom,ili fleksom ili "drotericom"

uglavnom je čelična vuna zadužena za 98% posla,što znači da su mi prsti otpali dok sam to radio

Slikao sam,al se ne kuži previše

Ovo je recimo pola smatirano,pola čeka :icon_smile:
fotografija0988.jpg


Ako se pobliže pogleda kuži se što je što


Za cijeli motorni prostor mi je trebalo fucking 6 sati,da to odradim do nivoa koji mene zadovoljava,tj. i najmanju pikicu sam morao očistit,pošmirglat...i istemeljirat...

Na kraju jedna brza,kad je sve već u temelju.....al nema se što konkretno vidjeti,osim što nemam "otiska prstiju" više :lol:
fotografija0989.jpg

Dakle slike.....hauba na pola puta
fotografija0990b.jpg

hauba gotova,što se tiče mog ručnog šmirglanja,temeljiranja....čak i 1. ruku lakirer pokitao,odispod gdje je varen novi "bad" look....
fotografija0993.jpg

Blatobrani dobili isti tretman,na dijelu gdje se šrafe,skinuo sve do lima i iztemeljirao....oni čekaju da nabavim diht traku koja se stavlja odispod,prije šrafljenja,tako da se danas sutra mogu normalno skinut dolje....jer da se zaljepe ovom diht masom kojom su pređeni spojevi po motornom prostoru,niko ih ne bi skinuo,barem ne cijele :icon_eek:

Motorni prosto trenutno izgleda ovako,počiščen do zadnjeg detalja,sve što je trebalo je stemeljirano,pokitano,i stavljena diht masa na spojeve gdje je bila i nije bila ;)
fotografija0992.jpg

To je to za sad..a daljnji radovi,kako bude vremena i "vremena"
 
Top