Brcko Speed Show No2 !

Brcko Speed Show No2 !

Član
Pozdrav drugovi,

Auto klub "49" Brcko 22. septembra organizuje drugi po redu "Brcko Speed Show"

xjk5.jpg


Kao i do sada, utrka ubrzanja ce se (vjerovatno) odrzati na poljoprivrednom aerodromu na ulazu u Brcko. "Vjerovatno", zato sto imamo jos jednu opciju osim navedene piste. Problem je u tome sto jos ne mozemo sa sigurnoscu reci da cemo dobiti prostor na koristenje taj dan jer je rijec o javnom preduzecu koje navedenu lokaciju koristi za vlastite potrebe. (Javno preduzece Luka Brcko).

Do odrzavanja utrke je ostalo nesto manje od 2 mjeseca tako da smo krenuli na vrijeme sa organizacijom.

Kao sto znate (oni koji su do sada bili na pisti u Brckom) duzina navedene piste ne ispunjava uslove za odrzavanje standardne 402 utrke jer je kratka i vecina auta se ne bi mogla sigurno zaustaviti. Kao i prosli puta, u planu je odrzati utrku na 300-350m podijeljenu u klase po zapremini motora.

Bila je i ideja da se odrzi utrka na 201m sa mjernom opremom medjutim odustali smo od toga uglavnom zbog pozitivnih reakcija od strane vozaca i publike koji su ranije dolazili kod nas...Klase po zapremini, nema kalkulacija, nema prijavljivanja sporije klase od stvarnog vremena auta (vozi 14s na 402 a prijavi klasu 16s) NEMA KOCENJA, SAMO PUN GAS PA KO KOGA DOBIJE !

Osim utrke, planiran je i styling te dB drag

U slucaju da se utrka ubrzanja vozi na poljoprivrednom aerodromu, takmicari ce biti podijeljeni u 5 klasa po zapremini motora:
-do 1600ccm
-do 2000ccm
-do 2500ccm
-do 3000ccm
-preko 3000ccm


Trenutno planirana pravila oko utrke od strane organizatora:

Na proslom Speed Showu smo imali i 2 odvojene klase za dizel motore. Ovog puta smo odlucili promijeniti to tako da ce svi voziti zajedno, s tim da ce dizel automobili biti svrstani u nizu klasu od njihove zapremine motora. (primjer, dizel do 2000ccm ce biti u klasi 1600ccm, do 2500ccm u klasi 2000ccm...).
Pravilo jos nije zvanicno i moguce je da ce doci do izmjene.

Automobilima sa turbom/nitrom ce na prijavljenu klasu biti dodato 700ccm.

Primjer, 1600ccm sa turbo/nitro + 700ccm = 2300ccm - klasa do 2500ccm,
2000ccm sa turbo/nitro + 700ccm = 2700ccm - klasa do 3000ccm...

Pravilo jos nije zvanicno i moguce je da ce doci do izmjene.


Zamolio bih nekoga ko je upucen u odredjivanje klasa za vozenje utrka na brdskim stazama da predlozi kako bi mogli iskombinovati koeficijente za odredjivanje klasa, kako za dizele, tako za turbo/nitro benzince, kao i vrstu pogona (4x4).




Ukoliko nam iz JP Luka sa sigurnoscu odobre koristenje njihovog prostora za odrzavanje utrke onda cemo promijeniti plan i organizovati utrku na 402m sa mjernom opremom.



Zbog ranije navedenih uslova odrzavanja utrke, pravila koja zvanicno objavi auto klub "49" Brcko vazit ce za utrku ubrzanja podijeljenu u klase po zapremini motora !


____________________________________________

Sto se tice stylinga, biti ce standardne tri klase gdje cemo birati po 3 najbolja automobila u klasi:
-Extreme
-German
-Street Style


Pored ove tri klase, birat cemo i po jednog pobjednika u mini klasama tipa:
-best race car
-best clean look
-best rat look
-best JDM car
-best wheels
-lowest car


Moguce su izmjene i dopune za styling !


____________________________________________

dB drag:
-mini klasa
-klasa a
-klasa b
-klasa c
-klasa open/max

[size=large]
Ekipa koja ce vrsiti mjerenje dB drag-a ce biti naknadno izabrana, jos uvijek razmatramo sve opcije.
[/size]


____________________________________________

Ovo je samo okvirna najava desavanja 22. septembra u Brckom. Sve ostale informacije vezane za Brcko Speed Show ce biti naknadno objavljene, kako na forumu, tako i na zvanicnom sajtu kluba ak49brcko

Do tada, da se podsjetimo kako je bilo na prethodna 2 desavanja, jedno spontano iz aprila prosle godine, a drugo, prva zvanicna organizacija naseg kluba !


April 2012

watch


Septembar 2012 - Prvi Brcko Speed Show

watch


Lijep pozdrav od ekipe Auto kluba 49 Brcko, nadamo se da se vidimo 22. septembra !

5f2f.jpg
[/b]
 
Član
A dizeima se turbo ne racuna? Plus su u manjoj klasi? Gde je logika, 2.0 tdi koji sa cipom ima preko 200ks da vozi sa 1.6 NA ?
 
Član
za mene licno je to malo smjesno da se dizel spusta u klasu nize. koja mu je kubikaza nek ide u tu klasu. ko se u kola hvata u noge se uzda. sto rece Dellas 2.0tdi sa cipom dobra konkurencija i benzincima 2.0 a kamoli 1.6. mislim da je tu malo favorizovanja za klasu dizel
 
Član
dellas je napisao(la):
A dizeima se turbo ne racuna? Plus su u manjoj klasi? Gde je logika, 2.0 tdi koji sa cipom ima preko 200ks da vozi sa 1.6 NA ?

Uzet cemo u obzir i snagu...ne brini Marko ! :icon_smile:

Moramo nesto iskombinovat sa dizelima, vecina njih ce i u nizoj klasi jedva da parira. Sto se tice jacih masina, gledat cemo da imaju konkurentna auta u klasi.

Najgore je odrediti pravila za ovakav vid utrka, al sta ces... :icon_smile:
 
Član
Smislite neku formulu, 2.0T-Dizel je po mom mišljenju u klasi do 2500, a 2.0T-Benzin je preko 2500. Prosla su vremena kada je atmosferac bio brzi od turbo dizela iste kubikaze...A snagu im ne mozete uzeti u obzir, npr. kod jednog druga je 1.9tdi od 270ks izmereno na valjcima bez nitra, u saobracajnoj je 115.
 
Jako je jebeno klasificirat auta na ovaj nacin.
Sto se dizela tice, uvijek mozemo ostavit fazon kao i prosle godine. Dizeli do 2.2 i preko 2.2, tako smo prosle godine i proslo je sasvim uredu.

Al mislim da bi najidealnije bilo smislit koeficijente za sve. Ako je turbo dodaj 700ccm, ako je 4x4 dodaj sta znam 200ccm, ako je dizel oduzmi mu 600cm. Isto tako ako turbo dizel, oduzmi mu tih 600ccm sto je dizel i dodaj onih 700ccm posto je turbo. Ovo sad lupetam napamet, al koeficijenti su jedini way to go kad su klase po zapremini u pitanju. Isto tako i na nitro da ide odredjeni koef., ako je na slikovima isto dodat bubam 100ccm. To je jedini nacin da se prilicno isto konkurentna auta nadju u istoj klasi.

Ako imate bilo kakav prijedlog ili savjet, slobodno pisite ;)
 
Član
Onda je najbolje dizelima oduzimati 700 ccm kako ste vec napisali, a turbo-dizelima ne mijenjati koeficjent. Ak je 2.0 TDI nek ide sa 2.0 atmo motorom u klasu.
Ako ima NOS, onda mu dodati jos koeficjenta kao i benzincu. 2.0 TDI dobro tuniran i dobar atmo 2.0 bi trebali biti tu negdje.
Sto se tice obicnih atmo dizela, mislim da takvih i nece biti.
 
Legend
Ja ne znam sta ste se svi prepali tih radnih masina na koje se ore i vozi krompir...
Kad je zaj***vati onda ne valja onoj stvari, al kad te zadimi onda galama, nemoze to tako, dizel je to ne pika se... :lol:

Salu na stranu, bilo smijesno ili ne, smetalo to nekome ili ne... Dizeli se ravnaju u manje klase, bez obzira na snagu...
Sve ostalo bi bilo pogresni ili navlacenje na svoju vodu... Postoje pravila u shampionatu BiH koji se VEC vozi ove sezone
a sastavili su ih profesionalci, te su priznata na svim nivoima auto moto sporta za one koji nisu znali...
Znaci ili... iskoristite ista pravila za dizele ili... kao i do sada posabne 2 klase (sto je moj prijedlog) sto bi bilo najrealnije jer ipak nije isto gorivo...
Ali na kraju da se napravi i super finale, tj potezanje pobjednika klasa...

I zapamtite... mi smo tu radi VAS, cistimo pistu od komaraca za raju ako nista, makar najsporiji bio... :)

Ja sam za druzenje svakako... :cool:
 
Član
Napraviti dvije klase kao i prosle godine i gotovo. da ne bude posle ovo ono i na kraju pobjednici svih klasa nek voze ako hoce nek se oproba ko s kim zeli
 
Član
Liga mislim da nisi realan, ako je neki profesionalac nesto sastavio to treba da bude sveto pismo? I profesionalci znaju da pogrese... Dizele treba svrstati u manje klase bez obzira na snagu? A STO, ako dizel ima 200ks sto mu smanjiti klasu??...Ovo sto boki kaze je OK ali i to je upitno, svedoci smo da dizeli 1.9 i 2.0 malo tjunirani lagano voze klasu 14 na 402, a retko koji 2.0 atmo to moze. Evo cist primer je alfa od Dejana iz NS, decku auto ide niskih 14 bez slikova, cista fabrika, samo cipovan bez ikakvih prepravki! 1.9jtd 16v. Ajde neka to ide u klasu sa 2.0 atmosfercom, a retko koji ima zivih 150ks...Ako vec favorizujete dizele, nemojte im bas smanjivati kubikazu, imaju turbo neka im se on ne racuna i to im je dosta! Moje misljenje, mozda nisam u pravu...uglavnom jako je tesko odrediti, srecno;)
 
Legend
Po tvom razmisljanju ispade i da 1.8T motori ne trebaju u istu klasu jer jedan je stok 150/180ks, a drugi ima 300ks... :icon_question:

Drug... to koliko neko ima konja je sasvim druga prica, to je njegova sposobnost...
A sto se tice druga Dejana, Alfa nije malo chipovana, vec je zadnji atom izvucen iz nje
i to na cestovnim slikovima pa ide 14.xxx... znam to pouzdano jer poznajem Dejana dobro,
a bio u Sarajevu na SR i 3 dana smo mlatili cevape zajedno, mislim one cevape
sto nam Dule ne pojede... :icon_biggrin: al ne bitno...


p.s.
Ovaj sport ne izmisljamo MI, on postoji vec odavno... :cool:
 
Član
Onda cemo ovako...

2 klase za dizele, do 2200ccm i preko 2200ccm !


4 najbrza auta u klasama ce biti prebacena u klasu do 2000ccm sa benzincima i u klasu do 2500ccm !


Znaci, polufinalisti iz dizel klase idu u klasu sa benzincima.
 
Član
e tako je vec bolje Sivac dizele u dvije klase pa nek se vidi ko kosi ko benzin nosi (jer se danas kosi trimerima) :)
 
Član
U pravu si postoji motor od 150 i od 300ks, ne moze se svima udovoljiti i po svakome praviti klasa;)

Ono sto je bila moja poenta je da pravilnik 402.ba favorizuje dizele u ovim sporijim klasama... Npr. u SP1 se tamici 1.6atmo i 2.0tdi. Stavi te motore u istu sasiju i ne daj boze izvrsi samo remap dizela bez ikakvih dodatnih ulaganja, razlika ce biti bar 2 sekunde! Mozda gresim?

Pokusajte naci najbolje resenje, imate puno vremena;)
 
Top