Brcko Speed Show No2 !

Brcko Speed Show No2 !

Član
Po starim FIA pravilima Lemansa, u najjacoj klasi, mogao se koristiti atmosferac od 6000 ccm ili turbo dizel od 5500 ccm, te turbo benzinac od 4000 ccm.

Znaci atmo je mogao imati vise kubika od turbo-dizela, a mislim da se oni itekako razumiju u mogucnosti razvoja motora.

Ja bi ih ostavio u istoj klasi, turbo dizele sa atmo benzincima iste zapremine.
Recimo da dobar Kadett GSI 2.0 16v moze voziti niskih 14, jednako kao i fino tuniran TDI - oba bez NOSa.
Civic Type-R olaksan isto moze voziti niskih 14, a 2.0 atmo je. A to su prakticno najbrzi auti koji mogu upasti u tu klasu.

Treba uzeti u obzir isto da ovo nije trka na 402 metra, a tu turbo ima neke prednosti u samom startu.
 
Član
E to je vec realnije 6000ccm NA naspram 5500 td i 4000tb. To je od prilike ono sto je Erol rekao, turbo dizelima dodati 100ccm i onda ce npr. 1.9 td biti u klasi sa 2.0 atmo, a 2.0 td u klasi iznad, a 2.0 tb ili nitro u jos jednog klasi iznad.
 
Član
Sjetih se jos boljeg primjera, WTCC prvenstvo, do prije par godina je mogao biti 2.0 atmo ili 2.0 turbo dizel. Ali turbo-dizeli su se pokazali brzi, Seat je sa Leonom 2.0 TDI uzeo 2 godine zaredom titulu prvaka.

Onda su dozvolili da umjesto 2.0 atmo bude 1.6 turbo benzinac i nakon toga su dizeli postali potpuno nekonkurentni.
 
Član
da vas pitam poceo sam da idem po tuning eventima na jednom sam primjetio da clanovi kluba neplacaju sok,pivo sto popiju na eventu koji organizuje klub mislim sto klub prodaje a na drugom clanovi placaju kako je to kod vas? Pozdrav
 
Član
mislim da će biti zanimljivije da se svi zajedno utrkuju, dizeli i benzinci... Nego da se odvoje. Nije naša dovoljno moćna da se napravi spektakl sa odvojenim autima, dizelima i benzincima, jednostavno nemamo dovoljno auto za to.
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
mislim da će biti zanimljivije da se svi zajedno utrkuju, dizeli i benzinci... Nego da se odvoje. Nije naša dovoljno moćna da se napravi spektakl sa odvojenim autima, dizelima i benzincima, jednostavno nemamo dovoljno auto za to.

i sta kad stanu npr 2.0t benzin i 2.0tdi na crtu ovaj sa tdi odmah reci da nisu ravnopravni. svima je tesko ugoditi
 
Član
da vas pitam poceo sam da idem po tuning eventima na jednom sam primjetio da clanovi kluba neplacaju sok,pivo sto popiju na eventu koji organizuje klub mislim sto klub prodaje a na drugom clanovi placaju kako je to kod vas? Pozdrav
 
Član
lauda_bc je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
mislim da će biti zanimljivije da se svi zajedno utrkuju, dizeli i benzinci... Nego da se odvoje. Nije naša dovoljno moćna da se napravi spektakl sa odvojenim autima, dizelima i benzincima, jednostavno nemamo dovoljno auto za to.

i sta kad stanu npr 2.0t benzin i 2.0tdi na crtu ovaj sa tdi odmah reci da nisu ravnopravni. svima je tesko ugoditi

ne može i ne treba se svakome ugodit... pa može tdi imat više snage, a može i benz, najbolje bi bilo donijet vagu i dyno i onda po power to weight omjeru rasporedit klase :D
 
Član
Najbolje je naci nacina da se zbavi mjerna oprema, stadnardne klase 15,14,13... i mirna Bosna ;) Naravno ako se omoguci da bude na quarter mile... :)
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
lauda_bc je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
mislim da će biti zanimljivije da se svi zajedno utrkuju, dizeli i benzinci... Nego da se odvoje. Nije naša dovoljno moćna da se napravi spektakl sa odvojenim autima, dizelima i benzincima, jednostavno nemamo dovoljno auto za to.

i sta kad stanu npr 2.0t benzin i 2.0tdi na crtu ovaj sa tdi odmah reci da nisu ravnopravni. svima je tesko ugoditi

ne može i ne treba se svakome ugodit... pa može tdi imat više snage, a može i benz, najbolje bi bilo donijet vagu i dyno i onda po power to weight omjeru rasporedit klase :D

u stock verziji tesko da ijedan tdi ima vise konja od benzinca turbaka. pa cim se ne moze i ne treba ugoditi svakom odmah smanjujes potencijalne vozace i umanjujes kvalitet eventa. vec treba naci kompromis za sve. a to mozes samo da vidis kako je vecina eventa odradila te podjele pa da pokusas.
 
Član
pa veće sranje je razdvajad dizele i benzince, nimalo zanimljivo za gledat, jer ih ima malo. Tako je bilo prošle godine... Koeficijent i svi se zajedno trkaju...
 
Član
Ovdje se ne govori o tome da idu u istu klasu 2.0T i 2.0TDI, nego 2.0 TDI i 2.0 atmo masine. Ako ih FIA (valjda svi znaju ko su oni), svrstava u istu klasu, onda mozete i vi.
 
Član
Boki i sam si rekao da ih FIA vise ne svrstava u istu klasu, vec bi tdi trebao imati koef oko 1.1, ili mozda bolje 1.05 dovoljno da 2.0 predje u jacu, a 1.9 ostane sa 2.0 atmo. Ako je tdi 5500, a atmo 6000, koeficijent je 1.09, nadjite sredinu;)
 
Top