Bose VS Alpine

Bose VS Alpine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Super Moderator
muha je napisao(la):
allroad je napisao(la):
BOSE ! Harman/kardon, bang & olufsen ;)

BOSE i tehnologija na vrhu... najcisci zvuk a sto se tice takmicenja nije to zato

ja sam imo dosta BOSE opreme ne samo u autu i mogu samo najbolje reci ;)


pretpostavljam da si mjerodavan i da si se naslusao systema pored ovakvih zakljucaka.


jesi ikad poslusao system slozen kako treba?


Odmah, R8 Audi sa B&O i recimo auto od Allias_sa da poredimo...


ma bjaziiiiii

R8 nije ni dampiran..

toliko o zvuku

pricamo o SQ takmicenjima koja vjerujem mnogi nikad nisu posjetili...


valjda se na takmicenju pokaze koje jebe* a ko je ostala raja...

sta vam je ljudi 2500EUR kosta samo HU posten...

recimo IVA D310R + PXA X700

ili jedan HX-D2

ili... McIntosh neki..

pa jesam druzue nasluso se par sistema
poprilicno dobrih vjeruj
u autu sam jednom samo cuo sistem za takmicenja sto je prijatelj imo u touaregu
znam da se pod pored njeg trese kad bas udari i da od pritiska se ovtore vrata da mozes prst gurmuti unutra
ne znam koja je marka al znam da imaju prozirne membrane
visokotonac koji stoji na stubovima kosta 200 eura po komadu a da ne pricam o komplet opremi nisam ga ni pitao koliko je love
a isto tako daidza mi je muzicar pa ima opreme muzicke dosta i ima Mackie zvucnike koji su kvalitetni boli glava ;) samo neznam da li oni rade muziku za auta
BOSE sistem imam u pansionu i to BOSE 802 serije koji su vec stari zvucnici a imaju tako dobar zvuk da ti ne mogu opisat
ne pricam o glasnoci drug normalno da se po takmicenjima koriste tako te marke poput alpine al ja bi u autu samo BOSE i tako to kao npr harman/kardon, B&O jer imaju perfektan zvuk :D
 
Početnik
sandi_azra je napisao(la):
a ja vala nemem ni 250 eura da ulozim kamol 2500 ..eee tako ti je to:icon_smile:
o


sirotinjo i bogu si teska....


BTW Alpine radi za BMW komponente aktivne, kao sto su headuniti, pojacala...

ako je neko nekad otvorio neki BMW napredniji audio system...

HK su obicno zvucnici u tom sluucaju

HK je JBL grupacija....

allroad je napisao(la):
muha je napisao(la):
allroad je napisao(la):
BOSE ! Harman/kardon, bang & olufsen ;)

BOSE i tehnologija na vrhu... najcisci zvuk a sto se tice takmicenja nije to zato

ja sam imo dosta BOSE opreme ne samo u autu i mogu samo najbolje reci ;)


pretpostavljam da si mjerodavan i da si se naslusao systema pored ovakvih zakljucaka.


jesi ikad poslusao system slozen kako treba?


Odmah, R8 Audi sa B&O i recimo auto od Allias_sa da poredimo...


ma bjaziiiiii

R8 nije ni dampiran..

toliko o zvuku

pricamo o SQ takmicenjima koja vjerujem mnogi nikad nisu posjetili...


valjda se na takmicenju pokaze koje jebe* a ko je ostala raja...

sta vam je ljudi 2500EUR kosta samo HU posten...

recimo IVA D310R + PXA X700

ili jedan HX-D2

ili... McIntosh neki..

pa jesam druzue nasluso se par sistema
poprilicno dobrih vjeruj
u autu sam jednom samo cuo sistem za takmicenja sto je prijatelj imo u touaregu
znam da se pod pored njeg trese kad bas udari i da od pritiska se ovtore vrata da mozes prst gurmuti unutra
ne znam koja je marka al znam da imaju prozirne membrane
visokotonac koji stoji na stubovima kosta 200 eura po komadu a da ne pricam o komplet opremi nisam ga ni pitao koliko je love
a isto tako daidza mi je muzicar pa ima opreme muzicke dosta i ima Mackie zvucnike koji su kvalitetni boli glava ;) samo neznam da li oni rade muziku za auta
BOSE sistem imam u pansionu i to BOSE 802 serije koji su vec stari zvucnici a imaju tako dobar zvuk da ti ne mogu opisat
ne pricam o glasnoci drug normalno da se po takmicenjima koriste tako te marke poput alpine al ja bi u autu samo BOSE i tako to kao npr harman/kardon, B&O jer imaju perfektan zvuk :D


dobro upravo si sahranio svoju kompetentnost price na ovu temu...

dodji da cujes par auta kako sviraju .... kod nas tu, svaki dan sto se voze...
 
Početnik
ma najbolje uzet kakav radion star 30 godina i pretvarac sa 12 na 240 i ukljucis fino i trazis sebi stanice il pustis koju kasetu ..:cool::cool: pustite to karju te alpine ,bose,b&o ,rf ..chungeLunge...itd.:lol::lol:
 
Početnik
zasto bi to bilo najbolje?


jel to sve sto imas da kazes?


mogli smo se na konjima onda vozat ili eventualno u kocijama to je ono kao neka luxury varijanta?
 
Super Moderator
muha je napisao(la):
sandi_azra je napisao(la):
a ja vala nemem ni 250 eura da ulozim kamol 2500 ..eee tako ti je to:icon_smile:
o


sirotinjo i bogu si teska....


BTW Alpine radi za BMW komponente aktivne, kao sto su headuniti, pojacala...

ako je neko nekad otvorio neki BMW napredniji audio system...

HK su obicno zvucnici u tom sluucaju

HK je JBL grupacija....

allroad je napisao(la):
muha je napisao(la):
allroad je napisao(la):
BOSE ! Harman/kardon, bang & olufsen ;)

BOSE i tehnologija na vrhu... najcisci zvuk a sto se tice takmicenja nije to zato

ja sam imo dosta BOSE opreme ne samo u autu i mogu samo najbolje reci ;)


pretpostavljam da si mjerodavan i da si se naslusao systema pored ovakvih zakljucaka.


jesi ikad poslusao system slozen kako treba?


Odmah, R8 Audi sa B&O i recimo auto od Allias_sa da poredimo...


ma bjaziiiiii

R8 nije ni dampiran..

toliko o zvuku

pricamo o SQ takmicenjima koja vjerujem mnogi nikad nisu posjetili...


valjda se na takmicenju pokaze koje jebe* a ko je ostala raja...

sta vam je ljudi 2500EUR kosta samo HU posten...

recimo IVA D310R + PXA X700

ili jedan HX-D2

ili... McIntosh neki..

pa jesam druzue nasluso se par sistema
poprilicno dobrih vjeruj
u autu sam jednom samo cuo sistem za takmicenja sto je prijatelj imo u touaregu
znam da se pod pored njeg trese kad bas udari i da od pritiska se ovtore vrata da mozes prst gurmuti unutra
ne znam koja je marka al znam da imaju prozirne membrane
visokotonac koji stoji na stubovima kosta 200 eura po komadu a da ne pricam o komplet opremi nisam ga ni pitao koliko je love
a isto tako daidza mi je muzicar pa ima opreme muzicke dosta i ima Mackie zvucnike koji su kvalitetni boli glava ;) samo neznam da li oni rade muziku za auta
BOSE sistem imam u pansionu i to BOSE 802 serije koji su vec stari zvucnici a imaju tako dobar zvuk da ti ne mogu opisat
ne pricam o glasnoci drug normalno da se po takmicenjima koriste tako te marke poput alpine al ja bi u autu samo BOSE i tako to kao npr harman/kardon, B&O jer imaju perfektan zvuk :D


dobro upravo si sahranio svoju kompetentnost price na ovu temu...

dodji da cujes par auta kako sviraju .... kod nas tu, svaki dan sto se voze...



ma vjerujem ja tebi drug nisam ja nista negiro sto si ti reko al ja iznosim svoje misljnenje
nisam nista slagao.. sve sto sam vidio i cuo napiso sam i to su moja neka iskustva
nisam mislio okrecati pricu u svadju samo kazem sta sam cuo vidio i sta mi se svidja i sta volim
 
Početnik
cini mi se skromna iskustva...

a zar je toliki problem koristiti google pa makar na taj nacin malo izaci u svijet i dalje od svog nosa,

ili je opet sve prica, nije to za nasih uslova :)
 
Član
:icon_exclaim:

Muha nisi ni ti najpametniji na svijetu,ako već znaš nešto onda podijeli sa ostalima a mani se tog pametovanja...
 
Član
samo je tema do bola glupa. opet je rasprava suplja prica. vecina ovdje nije slusala ozbiljan SQ system. takoder BOSE se nemoze kupiti kao aftermarket vec samo kao fabricka ugradnja u pojedinim markama automobila. Bose super svira za one koji nisu slusali bolje. marke koje su vrh necu nabrajati ali u svakom slucaju moze se sloziti bolji zvuk u autu od bilo kojeg fabricki instaliranoga systema. to sto neko nije slusao ili vidio takav system ne zanci da nema takvo nesto.

2500 Eura je fin budjet da se slozi jako dobar system u autu bilo gdje na svijetu koji ce u svakom slucaju bolje svirati od bilo kojeg fabrickog systema.

inace fabricki systemi su stvari na kojima proizvodaci pokusavau da ustede tj zarade vise. samo se sjetom Alfe 147 2.0 SeleSpeed koja je imala Bose system. kad smo Muha i ja rasklopili to nasli smo od reklamiranih 8 zvucnika, samo njih 4. iza mrezica od visokotonaca na kojima je pisalo BOSE nije bilo nista.
 
Član
Faris_D je napisao(la):
samo je tema do bola glupa. opet je rasprava suplja prica. vecina ovdje nije slusala ozbiljan SQ system. takoder BOSE se nemoze kupiti kao aftermarket vec samo kao fabricka ugradnja u pojedinim markama automobila. Bose super svira za one koji nisu slusali bolje. marke koje su vrh necu nabrajati ali u svakom slucaju moze se sloziti bolji zvuk u autu od bilo kojeg fabricki instaliranoga systema. to sto neko nije slusao ili vidio takav system ne zanci da nema takvo nesto.

2500 Eura je fin budjet da se slozi jako dobar system u autu bilo gdje na svijetu koji ce u svakom slucaju bolje svirati od bilo kojeg fabrickog systema.

inace fabricki systemi su stvari na kojima proizvodaci pokusavau da ustede tj zarade vise. samo se sjetom Alfe 147 2.0 SeleSpeed koja je imala Bose system. kad smo Muha i ja rasklopili to nasli smo od reklamiranih 8 zvucnika, samo njih 4. iza mrezica od visokotonaca na kojima je pisalo BOSE nije bilo nista.

potpis :cool:
faris je ovde stvarno najrealniji :cool:
 
Član
zaboravih napisati...

pojam boljeg sviranja je relativan. svako ima svoje mjerilo "boljega". obicno je to da je glasnije. i ako je glasnije bolje za te novce se moze sloziti systeme koji ce takoder biti glasniji od bilo kojeg fabrickog.
 
Početnik
muha je napisao(la):
zasto bi to bilo najbolje?


jel to sve sto imas da kazes?


mogli smo se na konjima onda vozat ili eventualno u kocijama to je ono kao neka luxury varijanta?

ja sam samo nako napiso posto se nekontam bas u te systeme ..sta si odma zino ..jel to sve sto imas da kazes? jest to je sve !!1

molim LOCK!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top