Bose VS Alpine

Bose VS Alpine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ersan_sa je napisao(la):
toon je napisao(la):
BOSE je bolji, zbog toga ga Audi i ugrađuje u svoje "bolje" i skuplje modele

hahahahaha
:cool: :cool: :cool:

nisam ja to izmislio, kad kupujes audi mozes u dodatnoj opremi odabrati bose audio sustav, ja nisam rekao da je bolji u db dragu, da je glasniji ni neznam sta, vec da je zvuk stvarno kvalitetan i fenomenalan. Tko ne vjeruje neka ode kod audi dilera, mozda imaju koj audi sa bose surround sistemom, pa neka se sam uvjeri.
 
Član
toon je napisao(la):
ersan_sa je napisao(la):
toon je napisao(la):
BOSE je bolji, zbog toga ga Audi i ugrađuje u svoje "bolje" i skuplje modele

hahahahaha
:cool: :cool: :cool:

nisam ja to izmislio, kad kupujes audi mozes u dodatnoj opremi odabrati bose audio sustav, ja nisam rekao da je bolji u db dragu, da je glasniji ni neznam sta, vec da je zvuk stvarno kvalitetan i fenomenalan. Tko ne vjeruje neka ode kod audi dilera, mozda imaju koj audi sa bose surround sistemom, pa neka se sam uvjeri.

Bose u svim novim dolazi pod standard, a hoćeš jošbolje onda ide nadoplata za Bang & Olufsen.

Izvoli i pogledaj, vrijedi i za vas ostale: http://www.youtube.com/watch?v=esk8OFx7QFw
 
Član
2500 eura na muziku potrositi, to je lakoca. u mazdama sam imala bose surround. posto ne idem na takmicenja, meni je zvuk bio dovoljan, stavise odlican. malo sam samo podebljala bass - ali ni radionica kojoj sam dala auto za raditi nije htjela dirati bose zvucnike. mene je samo pojacalo i dva zvucnika toliko kostala *lol*, a ako ima namjeru ici na dB moguce da ce mu 2500 eurica biti samo za pocetak - u austriji.
 
Član
BaXRS4 je napisao(la):
toon je napisao(la):
ersan_sa je napisao(la):
toon je napisao(la):
BOSE je bolji, zbog toga ga Audi i ugrađuje u svoje "bolje" i skuplje modele

hahahahaha
:cool: :cool: :cool:

nisam ja to izmislio, kad kupujes audi mozes u dodatnoj opremi odabrati bose audio sustav, ja nisam rekao da je bolji u db dragu, da je glasniji ni neznam sta, vec da je zvuk stvarno kvalitetan i fenomenalan. Tko ne vjeruje neka ode kod audi dilera, mozda imaju koj audi sa bose surround sistemom, pa neka se sam uvjeri.

Bose u svim novim dolazi pod standard, a hoćeš jošbolje onda ide nadoplata za Bang & Olufsen.

Izvoli i pogledaj, vrijedi i za vas ostale: http://www.youtube.com/watch?v=esk8OFx7QFw

Bose je standard, ali ja sam pricao za bose surround system, a on nije standard(barem nije bio kad je moj kum kupovao audi)...
A cijena Bang & Olufsen sistema (barem ovog sa linka) je 5000 funti, za te novce ima da mi filharmonija u gepeku svira muzicke zelje...
 
Bose je razvikano ime, i na njega pada svak ko nema veze o zivotu u muzici.. neko spominje audia i ugradnju Bose sistema, taj sistem koliko kosta ne vrijedi ni blizu toliko.. sistem vrijedan spomena u Audiu jest Bang&Olufsen... mada se ni on nemoze mjeriti sa pravim audio sistemima..

Bose i Alpine nebo i zemlja, i svakako da je Alpine bolji...
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
Bose je razvikano ime, i na njega pada svak ko nema veze o zivotu u muzici.. neko spominje audia i ugradnju Bose sistema, taj sistem koliko kosta ne vrijedi ni blizu toliko.. sistem vrijedan spomena u Audiu jest Bang&Olufsen... mada se ni on nemoze mjeriti sa pravim audio sistemima..

Bose i Alpine nebo i zemlja, i svakako da je Alpine bolji...

kratko i jasno, svaka cast kume ;) ...
 
Super Moderator
BOSE ! Harman/kardon, bang & olufsen ;)

BOSE i tehnologija na vrhu... najcisci zvuk a sto se tice takmicenja nije to zato

ja sam imo dosta BOSE opreme ne samo u autu i mogu samo najbolje reci ;)
 
Početnik
allroad je napisao(la):
BOSE ! Harman/kardon, bang & olufsen ;)

BOSE i tehnologija na vrhu... najcisci zvuk a sto se tice takmicenja nije to zato

ja sam imo dosta BOSE opreme ne samo u autu i mogu samo najbolje reci ;)


pretpostavljam da si mjerodavan i da si se naslusao systema pored ovakvih zakljucaka.


jesi ikad poslusao system slozen kako treba?


Odmah, R8 Audi sa B&O i recimo auto od Allias_sa da poredimo...


ma bjaziiiiii

R8 nije ni dampiran..

toliko o zvuku

pricamo o SQ takmicenjima koja vjerujem mnogi nikad nisu posjetili...


valjda se na takmicenju pokaze koje jebe* a ko je ostala raja...

sta vam je ljudi 2500EUR kosta samo HU posten...

recimo IVA D310R + PXA X700

ili jedan HX-D2

ili... McIntosh neki..
 
Muha potpis.. mada neki malo mjesaju SPL i SQ.. ja se nesjecam da sam ikad vidio da je netko dosao na Emmu tj "SQ = Sound Quality" takmicenje sa nekom Bose ili B&O opremom.. ta oprema je ok za nekog normalnog korisnika, ali pored DLSa, Alpinea, Audisona,Focala, Hertza, i drugih se moze sakriti..

i onaj video sto je netko stavio, one A8ice sa Bose i B&O, kao vrijedi li B&O 5000funti... video ziva reklama, covjek em tarlata gluposti, em sto je poslije samo pola jedne pjesme odmah zakljucio da vrijedi tu lovu.. ma da.. :D
 

IGY

Član
ugradzuju bose u audija zato sto bi kad bi imalo mogucnost da se doplati za alpien sistem bio vjerovatno skup da bi se moglo jos jedno manje auto uzeti :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top