Bolest zvana "VW sindrom"

Bolest zvana "VW sindrom"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član


Tijekom svog boravka u Bosni i Hercegovini, viđoh i prođoh dosta toga, ali ono što je ostalo u mojim mislima su riječi malog momka koji nema vozački ispit, ali izgleda da se zaista "razumije" u automobile. Pa da citiram : "Da mi bi sad 10 000 maraka, kako bi lego Golf trica GTI...". Tu sam i ja stao sa svojim mislima, i zaboravio sve što mi se zbilo tokom par dana boravka. Moje misli su bile okupirane pričom momaka iz autobusa.

Da se razumijemo, u ovom tekstu ću biti prost ili grdan, ali želim dati do znanja da s ovim nisam htio uvrijediti nikoga, nego samo iznosim svoje mišljenje. Vračam se na onaj prvi dio, gdje sam osim priče o kupovini famozne trojke, čuo i to kako klinčev stari ima Passata, za kojeg je rekao : "Pritisnem ti ja dugme neko, kad auto ne može više od 60 na sat. Ja se sjebo, dolazi otac, vozi on, jebe mi sve redom, ali auto nece više od 60. Pita me šta sam uradio, a ja opet počnem pritiskati dugmad, kad Passat odjednom odleti...".

Pitam se ja, gdje li je to odletio ? U svojoj šetnji, nisam mogao proći pokraj parkinga, a da nisam vidio nekog Golfa. Čini se da je ovdje sasvim normalo vidjeti krš na svakom parkingu, tj. auto za kojeg mještani zbivaju šalu, pa govore da je dijelove moguće naći i u apoteci. Nisam mogao dokučiti koji je povod svega toga, ali ono što mi je sinulo je sljedeće. Čini se da muška djeca, bacaju pogled na svog starog, i kasnije na ono što on vozi. Naravno, tako došlo pa je u Bosni svako trece auto Golf, ili nebitno, marka je VW uglavnom. Ono što se desi u mozgu malog klinca je sljedeće : "Jaoo, moj stari je guba, pa neće ni on svašta voziti, ima Passata, to je sigurno najbolji izbor na svijetu...". Šta se poslije dešava ? Djete misli kako je extra platiti pet hiljada konvertibilnih maraka, kako bi kupio sebi dobrog Golfa dvicu dizela. Pošto se jako puno nerviram, ne bih volio iznositi psovke Vama čitateljima. Opet kažem, razumijem ljude koji vole tu marku, koji ulažu u nju, sve fanove, i one istinske zaljubljenike u to što voze. No ljudi koji su tek izašli iz pelena, i kada pomisle kako će nabaviti pet hiljada konvertibilnih maraka su čisto idioti. Ova djeca iz autobusa, nisu idioti, nego su blago rečeno kreteni koji nemaju veze o životu, a kamoli o onome što valja. Dati 10 000 KM za auto koje je 98 godište je čisti apsurd i primitivizam. Radije bi dali 15 000 KM za kakvog Golfa četvorku nego kupili novo auto, pa taman da je iz Indije, napraljeno lično od pokojnog Mahatme Gandija koji nije znao ni šta je biciklo a tek auto. Osobno imam malog klinca, koji voli prelistati tatine auto magazine, čiji otac vozi Opela, pa je klincu najdraže auto ipak BMW. Zašto ovdje nije drugačije ? Zašto se u Bosni ljudi okreću za kretenom koji ima veliki spojler na svom kecu, i koji je veći od čitavog auta ? Takve stvari će mi ostati nejasne. Iskreno se nadam da će ova epidemija proći ubrzo. Ja se iskreno nadam da će se ubrzo iskorijeniti ovakvo grozno stanje, a i u svojoj Hrvatskoj vidim da epidemija počinje uzimati maha. Srbiju ne trebam ni spominjati, tamo se ne usuđujem ni otputovati, jer će me na samom startu uhvatiti epidemija groznog Yugo & Stojadin tuninga. Do sljedećeg čitanja...


Jedva nađoh ovaj tekst, a znao sam da je tu negdje :D
 
Član
Kvragu.... morate me razotkriti :lol:, ali jest tacno ono iz autobusa - "Pritisnem ti ja dugme neko, kad auto ne može više od 60 na sat. Ja se sjebo, dolazi otac, vozi on, jebe mi sve redom, ali auto nece više od 60. Pita me šta sam uradio, a ja opet počnem pritiskati dugmad, kad Passat odjednom odleti..."

:lol:
 
Član
ko je autor ovog teksta,jel ovo bilo u nekom hrvatskom magazinu il:icon_question:
a lik je upravu
 
Član
edoze je napisao(la):
ko je autor ovog teksta,jel ovo bilo u nekom hrvatskom magazinu il:icon_question:
a lik je upravu

Ti se to šališ ?

Ja sam autor, ovo iz autobusa se meni desilo danas, pa sam dobio inspiraciju da ovo napisem, i pravim se kao neki redatelj, da vidim hoce li moci proci kao da je pisao neko drugi :D
 
Član
malo si se zezno jos se trojka 98. god. GTI nemoze kupit za 10 000 KM:lol: slazem se sa tobom ali ne upotponosti. dosta raje uzme golfa keca ili dvojku da ubaci GTI motor i da ga gasa a to izadje vise od 5000 hiljada (kontaju jeftino proci) pa malo,malo trokira, lamela itd., a za te pare moze uzeti npr japanca koji ide kao GTI. za dijelove kazu jeftino i ima ih TACNO, a jel se zapita vlasnik koliko godisnje puta mjenja kugle,krajnidce...koji su u motorexu po 10 KM dok ja to za francuza nisam zamjenjo za 2 god i bog zna kad je stari vlasnik mjenjao. al eto izgleda da je doslo vrijeme da je i golfa tesko prodat. ne kazem ja da ne volim golfa volio bi pored nekog dobrog auta i keca sredit za svog cejfa al na more da idem, neka hvala:D
 
Član
SamiRX-8 je napisao(la):
edoze je napisao(la):
ko je autor ovog teksta,jel ovo bilo u nekom hrvatskom magazinu il:icon_question:
a lik je upravu

Ti se to šališ ?

Ja sam autor, ovo iz autobusa se meni desilo danas, pa sam dobio inspiraciju da ovo napisem, i pravim se kao neki redatelj, da vidim hoce li moci proci kao da je pisao neko drugi :D

do mene je,nisam upratio:D
ja fkt mislio neki hrv. novinar pisao:D
valjda mi sunce u glavu udarilo:lol:
 
Član
odlican text, za fanove svaka cast, ali en mozes biti fan nekog auta ako nisi probao ostale, i u ovoj tvrdnji otpada odmah 80% golfista :cool:
 
Član
nebih da bude da pametujem, al mi je dosadilo gledati kad neko pokusava biti "pismen" i napise npr on biH radio. ovdje je napisano, "ne bih volio iznositi psovke Vama čitateljima". ako neko vec pokusava "glumiti" pravopis, onda nek se i potrudi. "vama" se pise velikim slovom samo kad se neko persira, sto ovdje nije slucaj, al et :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top