BMW Project

BMW Project

Član
Jesam razmisljao o tome ali kad sam vidio cijenu metra uhhh onda sam odustao :D fi 55 dodje oko 80+ km metar a meni treba metar i po :D a ove obicne cijevi dodje 22km metar tako da je to ogromna razlika :bag: ma ovu obicnu sam mislio staviti i onda posto cu fabrati sve dole u sivo crveno i crno, proci kompletan izduv u mat crnu boju o_O :p
 
Član
Evo jedna od sinoc na probi :D

s05w.jpg
 
Član
da al pinion se steze na nacin da se mjeri sila koja je potrebna da se pinion okrene nakon stezanja.
 
Član
Da, posto je konusni lezaj, stegne se pa se vidi da li se slobodno okrece, ako se slobodno okrece onda je ok, ako ide teze znaci ne valja...
 
Član
treba da pruza otpor ne bas da se slobodno okrece, a zna se tacno koliki otpor i ima alat kojim se to radi, ajde nadam se da bude OK ;)
 
Član
Pa naravno da mora pruzati otpor, nece se sada vrtiti kao kad vrtis tocak :D kilo kljuc i stegne se na onoliko kila na koliko je i bio stegnut, do sada nijedan nit je otisao nit je stradao, a radjeni prije 6-7 godina ;)
 
Član
I da, vidi se na slikama da nisam skidao i rastavljao lezajeve pa da trebam opet sabijati prsten izmedju lezajeva, zato sam i ostavio lezajeve i zupcanik unutra, onda kasnije samo stegnuo kako je i prije bio stegnut, to vrijedi kad se samo odvrne i zamijeni semering, ako se izbiju lezajevi sa zupcanika onda treba novu prsten i sabijati, i ne treba ti nikakav specijalni alat za ono sto si rekao da se vidi otpor koji pravi zupcanik pri okretanju kad se mjeri sila, tu se kostisti jedan staaari alat sto ga svako ima u svojoj kuci :D
 
Član
Evo posto ce se ubacivati tablet u auto da sluzi kao Mp3,mp4,mp5 player posto trenutno koristim malo mp4 player, sad cemo ubacivati tablet :D pa cemo praviti instrument tablu a posto imam 2 viska table, sad se pravi kalup od "grbe" na kilometar satu pa da se napravi pored i da se postavi tablet. Sad je pravljen kalup od gipsa...
Ganjacu nesto ovako da bude :)
Znaci ove dvije drbe da budu :D

161792d1344997436-2006-m5-alpine-white-sale-bmw-interior-1.jpg


Evo sada mojih radova i pravljenja kalupa :)

nxd0.jpg


n31m.jpg



2ggz.jpg


bqnn.jpg

va5t.jpg


2eg8.jpg


SAd ce se kalup malo poravnati jer ima na par mjesta ostale rube bile pa drugi sloj kad je isao onda su malo usle i ostalo je kao tackica ali to ce se poravnati i bice dobro ;)

Sad idemo dalje praviti :)
 
Član
Druze sto nisi ,uzeo pur pjenu i zapjenio to i onda napravio oblik kakav zelis, pa onda poliester (u CZ 16 km 1kg ).
Jer je lakse i brze raditi sa pjenom i poliesterom .
 
Član
Pa i hocu raditi staklenim vlaknima zato sam druze uzeo i napravio kalup, tacnije oblik od ove grbe originalne tako da ce biti iste, uzeo sam zato sto hocu isti oblok jer ne ide tacno na polukrug i sada sam dobio unutarnji dio glatak i isti kao i originalna grba sa table tj. kalup, i sad ce ici vlakna na ovaj kalup i onda se vakumirati da poprimi 100% isti oblik i onda cu dobiti dvije identicne "grbe", onda poslije kad se osusi smola i vlakna, onda cu oblikovati i upasati na ovu tablu i onda napraviti nosac i poklopac za tablet tako da se uklopi sa ostatkom table i kad se zavrsi onda presvuci tablu u kozu :)
 
Top