BMW Project

BMW Project

Član
Evo malo se radilo na autu
216313.gif
posto je pukao semering na mjenjacu i poceo da curi ulje iz mjenjaca, onda smo ja i kolega sve rastavljali pa da se zamijene lezaj, pa samo morali da napravimo alat da bi mogao da odvrnem i da dodjem do semeringa
216313.gif
onda smo skinuli i LSD diferencijal jer su na njemu semeringa dva popustila i pocela da cure, a na auto je stavljen otvoreni diferencijal i razlika je nebo i zemlja
216313.gif
sa ovim otvorenim auto je dosta zivahnije na nizim obrtajima do nekih 3000 ali poslije nekih 5000 se stvarno osjeti da ga kao "koci" i nije to to
tongue.gif
u odnosu na LSD dok je bio bez problema je znao uletiti u crveno i da se ne osjeti nikakva ta "kocenja" i kao da vucem nesto za sobom
tongue.gif
Dosta price evo i slika
smile.png


Alat koji smo pravili
216313.gif
napravljen za nekih 10-ak minuta
216313.gif


zyqo.jpg

Mjenjac koji je bio prije na autu i na kome je testirano da li ce moci odvrtati i prema kome se pravio alat :D

n2om.jpg


sy1x.jpg

Auspuh koji je haman dao svoje nakon 30 godina
216313.gif
sad cu raditi ga nanovo sve, i stavljacu cijev precnika 55 ili mozda 60 i sve novo ce ici, svi lonci i cijevi :D

2su9.jpg


Odvrnut seraf sa "specijalnim" kljucem :D onda je islo skidanje semeringa :)


sk33.jpg


4lhe.jpg


kad je ispolirano i stavljen nov semering i stegnut seraf na mjenjacu onda je dosao na red diferencijal koji se upiskio

gg26.jpg


e19g.jpg


LSD Diff :D

7i1b.jpg

onda oba diferencijala
soof.jpg

i onda sve vracano nazad ;)
kurn.jpg
 
Član
Onda je iznesen van diferencijal na pranje, posto ce se cistiti i pjeskariti i lakirati u crveno i diferencijal osim zadnjeg dijela aluminijskog :)
u9h3.jpg


opran diferencijal, pa ce tek na pjeskarenje :)

a9ii.jpg


a i Auto je oprano usput kad je vec pran i diferencijal jer je bio sav od rose prljav :D

z2ap.jpg

Sad ide rastavljanje diferencijala i kompletno repariranje svega semeringa i lezajeva ako bude trebalo, farbanje i vracanje na auto, bice slike ubrzo :)
 
Član
Sad da nastavimo sa diferencijalom
216313.gif
sa rastavljanjem i sredjivanjem
wink.gif


Rastavljeno sve skinuti stari semerinzi i kupljeni sva 3 SKF semeringa, temeljna za zeljezo zastita, crvena temperaturna boja...

ny9g.jpg


Onda sam rastavio ga skroz :D

4tdu.jpg


Pregledani svi lezajevi i sve detaljno pregledano da li je uredu

lgwh.jpg


uwda.jpg


egwt.jpg


zhi8.jpg


Kompletan diferencijal je jos jednom sa nitrom opran rucno, svaki coskic i detaljcic
216313.gif


poslije toga prdjen je sa osnovnom zastitom za zeljezo i metal koja je dostakvalitetnija od nitro temeljnih koje se suse jako brzo, ova se susila 12 sati ;)

1qhv.jpg


va88.jpg


Onda predjeno sa temeljnom bojom za metal i zeljezo koja nije na nitro bazi i ne susi se za 15-10 minuta, ova je dosta kvalitetnija i susila se 12 sati :)

clg3.jpg


c3u2.jpg


Semerinzi na poluosovinama SKF
216313.gif


2efe.jpg


Predjen diferencijal sa 2K bojom crvenom temperaturnom :)

w02h.jpg


httu.jpg


t7zx.jpg

Onda polako sklapanje diferencijala, semerinzi su stavljeni novi, nove gumice
dokh.jpg
 
Član
Onda polako sastavljanje i vracanje sve nazad :)

ofek.jpg


hetj.jpg


vesr.jpg

zadnji poklopac je cisten i pran posto nikako nije niti ciscen niti pran nikako od proizvodnje i toliko se toga naljepilo i poljepilo da se sve moralo rucno prati :p i oprano je ali moram ja to jos dok ne bude se caklio :D

13z3.jpg


ryv3.jpg


Nastavicemo sa radovima :D bice slike ubrzo :)
 
Član
Ma nisam ga jos stavio, sad cu ga u nedjelju tek stavljati, a ici ce isto kao i prije :D valjda :D hahaha

A na crtu cemo kad god hoces :D pusticu te duzinu auta ispred na startu :D ipak je u mene "bisno" hahaha :p
 
Član
Evo ga danas posavljen na auto napokon :D milina kroz snijeg ici :D gura kroz snijeg kao da je X Drive :D

ls96.jpg


rdge.jpg


9oxg.jpg


d98i.jpg


p3lo.jpg


9ef6.jpg


utap.jpg


5j8m.jpg


SAd idemo dalje sa radovima :D necemo govoriti sta ce se raditi :D vidjece se po radovima sta slijedi :D
 
Član
Hocu hocu, dogovorio sam da idem savijati novu cijev veceg precnika i druge lonce cu stavljati isto i sve ce to ici u mat crnu posto cu dole sada raditi da bude fino za vidjedeti :D
 
Jesi li razmišljao da nađeš rostfrei cijevi, jer dobiju onu ljubičastu boju na temperaturi mislim da je furka pravo ako si s novcima?
 
Top