BMW Project - Komentari

BMW Project - Komentari

Član
To sve mogu ljudi kupiti ubaciti i kasnije skunuti ukloniti i ostalo, iz aviona se vide te slide in plastike da nije originalno, ne uklapa se u ostatak table, vidi se da je ubacen tablet i nije to to, a jesi kod nekog ovo vidio? da je ovako uradio? da je na ovaj nacin pravio? vjerovatno nisi jer svi koriste to, kupi postavi, a ovo se ne vidi svaki dan ;)

Pa naravno da cu moci vaditi tablet, pa necu ga unutra postaviti i da ostane unutra, bice naravno plastika na magnete koju skinem i samo izvadim tablet iz nosaca i to je to :)

A i ovo sto kazes da kopiram ili sta vec...
Da nazovi to kako hoces ;) ja radim kao u novih bmw-ova da bude display, da se vidi samo display, a ne vidljivi slide in gdje se golim okom vidi da si ubacio neku plastiku i iza nje se vidi tablet... i na to sve jos se ne uklapa sa ostatkom table, st okod vecine sam i vidio da tako izgleda...

5a56c3d10a0d028a013d72549acd1281.jpg


BMW%20iDrive%20%2825%29-580-90.jpg


bmw-73.jpg


Treba se druze malo biti i originalan ;) pa praviti nesto svoje, iz svoje glave i naravno kad to uradis da to izgleda na nesto a ne okom vidljiv tablet, ili plastika iza koje se vidi tablet, sto sada i imas za vecinu auta i kupiti, sto naravno mozes otici kupiti, postaviti i skinuti, a kod mene je kao prvo promijenjen dizajn table, pravi se moderniji izgled itd itd... Vidjece se kad se zavrsi tabla i da sam tako mislio ici sa tim plastikama ili tim semama sa slide in, onda sam mogao komotno kupiti nosac za navigaciju i staviti u nju tablet i eto rijesen problem...
 
Poslednja izmena:
Član
Dobro, pusti to, dokle si ti s' poslom? :D

@ tek sad vidjoh da si objavio i u projektu. Dobro to izgleda, pozuri zavrsaji da vidim kako ce ispasti hahahaha :D:p
 
Član
hahaha :D Hvala druze :) ma zurim koliko mogu :D sutra ide opet sloj vlakana pa susenje pa ravnanje pa opet vlakna gdje bude trebalo i onda opet ravnanje pa onda gitanje da se dovede to savrsenstva ali prije gitanja moram napraviti i nosac za tablet i plastiku oko tableta, tacnije plastiku u grbi koja ce biti i onda ide finiliziranje posla i ravnanje do savrsenosti :D
 
Član
Pa nebih komentarisao da ne zelim pomoci ili da mi se ne svidja sta radis!
A da jesam imao prilike za vidjeti iPad dash mount (tablet mount) kupljen pre made (samo se bave time) i izgleda fantastično zato i jesam davao primjer (nacin) slide kit ili float mount (magnet) ImageUploadedByTapatalk1393960567.984708.jpgImageUploadedByTapatalk1393960578.734069.jpgImageUploadedByTapatalk1393960590.417690.jpg
A ti sam procjeni da li izgledaju fabricki (kvalitet), ali to je nebitno ovdje vec sam koncept i nacin nista vise!
ImageUploadedByTapatalk1393960653.783445.jpg
 
Član
Znam ja to sve i gledao sam to, ali kad pogledas opet vidis da je to samo stavljen ipad unutra, vidis ga okolo i tipku, i sve ustvari, i da je to samo naknadni nosac i vidi se da je naknadno stavljano, ja hocu da dobijem kao da bude da je iz fabrike, nema tipki nema vidljivosti okolo da vidis okvir tableta ili da se vidi on kao ovdje na slikama, samo sto ces kod mene moci vidjeti je display, bas kako sam sto sam slike stavio gore od bmw-a, onako cu raditi da se vidi samo display i da izgleda kao orignal a ne tako. I naravno da cu ga moci vaditi, vadjenje ce trajati svega nekoliko sekundi, plastika prednja ce biti na magnete, ona se ukloni i iskopca se punjac i dzek i tablet ide van...

Kad se zavrsi pa ces vidjeti kako izgleda ;)
 
Član
Jesil ti ovo malo sjeckao otvore za ventilaciju ili se meni cini hahahaah Nema tih para kojima se moze kupiti zadovoljstvo koje dobijes kada vidis da si nesto sam napravio ;)
 
Član
@adi6 Hvala druze :D a evo danas posto je lose vrijeme i dosta vlazno nisam radio na tabli da ne bi bilo lose zbog smole i susenje smole, pa sam uzeo i napravio "nesto" drugo danas :D malo se igrali hehe

Postavljam upravo slike i video :)

@mahe007 a nisam sjeckao samo oblikovao :D upravo tako mahe, nema tih para kojim se moze kupiti zadovoljstvo i ovako nesto kad sam sebi uradis ;)

@saleee ma nece biti puno gita, to samo izgleda tako zbog slajfanja da je puno neravno a ustvari i nije neravno toliko koliko izgleda, poprilicno je ravno, ja mislim da nece otici vise od 200grama na citavu tablu, kad ce ici jos jedan sloj vlakana i onda ce se vlakna ravnati i onda samo kad se poravnaju vlakna onda git samo jos da se dovede do perfekcije da bude sve ravno k'o... :)
 
Poslednja izmena:
svaka cast druze na projektu. pratim vec neko vrijeme i svidja mi se sta radis!
nesto na ovom klipu za skracivanje hoda mjenjaca ne vidim neki napredak. ili me buni sto nema plastika oko mjenjaca. cini mi se da se hod promijenio za 2mm. ne kinjim niti bilo sta slicno. nego mi se tako cini. sto nisi jos kratio hod? jel imas prostora od kardana? ili je mjenjac pored kardana? sve pohvale i cekam zavrsetak table. pa da ti dovedem druga da i njemu malo radis na BMWovoj tabli. :D
 
Član
Hvala druze :) na oba videa je vec kratak hod, to su oba videa sa vec kracim hodom, nisam snimio sa standardnih shifterom :arghh: pa su oba vide sa istih skracenim, i dooosta su krace brzine, mozda oko 2cm je skracen hod, na video to izgleda kao da i nisu nista kratke ali uzivo je bas kratak hod i sad je nekako i precizniji za staltanje i imas osjecaj kad upada u svaku brzinu, nisam bas ocekivao da ovoliko shifter znaci i da moze promijeniti saltanje :p

hehehe a tablu cu raditi kad se vratim posto sad za vikend idem :D pa kad se vratim onda cu raditi tablu :D
A sta bi on radio na tabli? koji je BMW u pitanju :D
 
Top