BMW / Mali / Veliki - Servis

BMW / Mali / Veliki - Servis

Član
Poz :)

zanima me cijena za BMWA e36-icu mali i veliki servis? imal gdje u sarajevu da se to moze odradit.. hvala
usput ako neko zna u istocnom sarajevu darkom tako nesto koliko kosta sekvent plin za ovog ljubimca. hvala
 
Poz :)

zanima me cijena za BMWA e36-icu mali i veliki servis? imal gdje u sarajevu da se to moze odradit.. hvala
usput ako neko zna u istocnom sarajevu darkom tako nesto koliko kosta sekvent plin za ovog ljubimca. hvala
bmw e36 ima lanac jel' da? nek me neko ispravi, ali ja mislim da to auto nema velikog servisa, možeš radi sebe zamjeniti lanac i španer lanca, ali to ti niko ne mjenja.. što znači mali servis, ulja,pk remen i to je to
 
Član
Sequent plin je okvirno 200km po cilindru. E sad, koji ti je motor..
Barem je tako bilo kada sam ja trazio za volva pre 2-3 godine..
 
Član
Kod mene je (Auto-In, Autoservis, Prnjavor),sekvent 4 cilidnra 850KM sa ATESTOM, oprema Stag, Atiker, Europe Gas :)
 
Poslednja izmena:
Član
Kao kroz maglu mi da je ipak lanac :)
sto ne znaci da se nece i on morat mijenjat obzirom da je svaki pregazio mali milion :)
 
Član
Kao kroz maglu mi da je ipak lanac :)
sto ne znaci da se nece i on morat mijenjat obzirom da je svaki pregazio mali milion :)
I ja mislim da je lanac. Poslednji zupcasti u E36 je isao u verziji 316, ali 1.6 motor, kasnije idu 1.8 i 1.9 ako se dobro sjecam i oni imaju lanac, ali ostaje oznaka 316. Neka me neko ispravi ako lupetam.
 
Član
Koliko znam da nema 1.9 u e36
Mozda u zadnjim serijama
1.6 je 74kW pod oznakom 316
318 je 1.8 sa 85kW i ima ventilas sa nekih 103kW
 
Član
Vi govorite o motorima xD , niko ne govori kolko košta servis mali veliki? kolko registracija za te motore koje nabrajate xD
 
Član
Koliko znam da nema 1.9 u e36
Mozda u zadnjim serijama
1.6 je 74kW pod oznakom 316
318 je 1.8 sa 85kW i ima ventilas sa nekih 103kW
Ima i 316 u E36 sa 1.8 motorom, to sam siguran, nisam siguran samo za 1.9 je li i on nosio oznaku 316 u slabijoj verziji. Skoro smo prebacili motor iz jednog perfektnog stranca u domaci E36. Mislim da je '97. taj stranac, a '92. je domaci. Oba su 316, ali ovaj '92. je bas 1.6 motor, zupcasti, a ovaj '97. je lanac, ali nisam upamtio je li 1.8 ili 1.9, moram provjeriti ako su ostali papiri originalni.
 
Član
1.8 85kW-registracija 550KM, sa plinom 70KM vise
Mozda moze malo nize ili vise bit zavisno od osiguranja
Sto se odrzavanja tice, ako nadjes ocuvan primjerak nece te glava zabolit
Tako je sa svakim autom, ne samo bmw
Ako naletis na baraku kojih je najviše, moze ti progutat cifru koja prelazi vrijednost auta samo da ga izvedes na pravi put
Vrlo vjerovatno da velikog servisa nema-akoje lanac-osim ako ne prolupa..
Mali servis negdje u garazi ispod 100KM, ulje i filteri, zavisi sta mijenjas i koliko kvalitetno stavljas
 
Top