BMW / Mali / Veliki - Servis

BMW / Mali / Veliki - Servis

Član
Pa zato odes u bihamk i registrujes kod njih auto, uradis tehnicki i sve zavrsis, dobijes gratis clanstvo i popust u dosta prodavnica izmedju ostalog 5kf po litru na petrolu..
To članstvo daje dosta osiguranja, plus gratis tehnički (61KM manja rega) ili goriva neka cifra blizu 50KM... Tako da je opet povoljnije u nekom osiguranju, bar u Zenici
U principu, meni je svejedno gdje registrujem, bitno mi da je jeftinije i da nemam peglanja nekih sa osobljem osiguranja... Svakako u slučaju štete ganjaš osiguranje od onog ko je skrivio štetu
 
Član
To članstvo daje dosta osiguranja, plus gratis tehnički (61KM manja rega) ili goriva neka cifra blizu 50KM... Tako da je opet povoljnije u nekom osiguranju, bar u Zenici
U principu, meni je svejedno gdje registrujem, bitno mi da je jeftinije i da nemam peglanja nekih sa osobljem osiguranja... Svakako u slučaju štete ganjaš osiguranje od onog ko je skrivio štetu
Nisam stvarno upucen u to jer su cijene po gradovima razlicite, u sarajevu je pretpostavljam najskuplje.. ja imam jarana koji radi registracije i zadnju sam radio kod njega, 74kw 1.9, 500 km me izaslo i nema u sarajevu jeftinije sigurno, ali to je bilo ono bas ko meni.. a stari svoje auto registruje u bihamku i dobije clanstvo gratis i plus tu karticu za popuste, onda doplati jos 8 km cini mi se za onaj family paket pa obojica mozemo koristiti usluge bihamka s tim da ako iskoristim ja, on nema pravo i obrnuto.. i stvarno je dobra stvar dok sam vozio proslo auto imao sam 3,4 slepanja i isto toliko intervencija u roku od mjesec i sve gratis..
 
Član
The BMW M43 is a straight-4 SOHC piston engine which replaced the M40 and was produced from 1991-2002.[1] Displacement ranges from 1.6 L to 2.0 L. The M43 powered base-model cars, while higher performance models at the time were powered by the DOHC M42 or M44. Compared with its M40 predecessor, it features a dual-path intake manifold (called Individual Control Intake Manifold by BMW) to provide torque across a wider rev range,knock sensing and a timing chain (instead of the M40's timing belt)
https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_3_Series_(E36)

Znači 1.8 ima m40 sa 83kW i m43 sa 85kW
M40 ima kaiš a M43 ima lanac
Tako da smo svi bili upravu :D Zavisi ko je na koji motor naišao
 
Top