BMW E39 525i FL M-paket

BMW E39 525i FL M-paket

Član
Posto vozim automatika skoro sam mjenjao ulje...jer sam htio da znam kakvo je stanje i da vodim evidenciju o tom. Kaze majstor dobro je ulje crvene je boje. Gledah ga zabezeknut. Reko mjenjaj ti to...zbog 200km da ne boli glava nekad poslije. Kaze on ne bi ja to jos dirao....reko samo se ti uhvati posla. I da ne ureknem nekako ljepse se salta auto
 
BHT Ovisnik
Ja sam isto citao da se mjenjac kao ne radi,ali ima i servis koji se nakon 200k valjda radi svako 100 000, sada bi mu trebao biti vakat. Ne javlja nikakvu gresku na tabli,al mi auto malo vise trosi nego sto mislim. Kako mi kolega drama barata plinom hajde malo se izvozali da ustimamo mapu bolje,i spojili ga na originalnu dijagnostiku i pise da se kao ljepi,sta li vec. To moze biti od starijeg ulja, pa kontam moze malo vise i da trosi. Onda rekoh odmah cu da uradim servis mjenjaca i motora jer ovo auto stvarno planiram sebi ostaviti pa da me sluzi aBd :)
 
Član
Kod mog volva nekad teze u rikverc ide, pa moram prvo u prvu ubaciti. I reko ode da vidim za ulje u mjenjacu da zamjenim, jer to cuda cini.

Kaze mi majstor sto ces mjenjati? Pa to se mjenja samo kad mjenjas mjenjac. Bitno je da ga "ima"...
 
Član
Nije to nista, ja sam u italiji na audiju isao da mijenjam ulje. I 'majstor" je umjesto motornog izvukao ulje mjenjaca :)
Ne bi ga drugacije besplatno ni zamijenio
 
Član
Malo ih je sto rade prevenciju u ovoj drzavi , ne samo na autima je to slucaj , takav mentalitet..
Dok radi i ide , more to bajo moj :D
 
BHT Ovisnik
Ma ja bih uradio sve radi sebe i da sam miran. Evo cekam placu jer moram i gume.
Usput evo 2 slicice usput s piste,slikao svasta,samo nisam svoje auto hahah. Uglavno bio je mali skup,malo trkanja,raje i sl. :)
GmKC4jz.jpg

ypFtUBq.jpg

Imam i neke felgice u planu, al o tom po tom :)
Slika od događaja ima par ovdje: https://www.facebook.com/events/433890653468879/434930803364864/
 
BHT Ovisnik
Jeste, pug je od kolege mi najboljeg sad :)
A benga da ide na pisti i nije hahaha. Moram startati sa 1000/RPM,ne drzim kocnicu i gas,necu da ga *****,a gume su 245 pa ga valja i pokrenuti. Tak oda nije za rejsa nikako :) Dok na cesti vec ide dosta bolje, kad stisnem kick down on zaljepi,ispali se,ali iz mjesta i ne ide :) Da on pođe sa 4000-5000RPM sigurno bi dosta bolje isao,znam po staroj E46,ovako bas ide s 0 sto se kaze :)
 
Top