BMW 325i

BMW 325i

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
cestitam, odlicno izgleda, super ocuvan
sa srecom da ga poderes i kupis novog :cool:
kakav je unutra
 
Član
Unutra "go ko pištolj". Onaj veliki ružni volan, obični sivi sicevi, sivi tapacirunzi... Prvi vlasnik je očito imao slične kriterije kao i ja kod kupovine :lol: Bitno je da je 325i, oprema me ne zanima.

Takve sam kriterije imao kod kupovine i traženja. 325i ili 330i, po mogućnosti na čeličnim felgama, ručni mjenjač, limuzina. Tražio sam u radijusu od 200 km oko Berlina i po Sloveniji. Nisam vjerovao kako su rijetki i kako je teško naći dobro auto :icon_biggrin:
 
Član
pa nesreco sto nisi objavio da trazis ovakav auto,skoro je kod mene bio 325 sa m paketom za 4k eura, u sloveniji su socijala teska...
 
Član
teretanas je napisao(la):
pa nesreco sto nisi objavio da trazis ovakav auto,skoro je kod mene bio 325 sa m paketom za 4k eura, u sloveniji su socijala teska...

Ovaj primjerak je točno ono što sam tražio i htio ;) Kupim ga sa M paketom i onda nemam šta raditi na autu:D
 
Super Moderator
De nam malo slika i unutrasnjost.. ma 17'' alu mjera, lakse od celicnih a nece previse ''upadljiv'' biti
Mislim da nije velik problem naci fina sjedista za e46, tj. ona profilisana i volancic :D
Jesi zadovoljan s potrosnjom? pretpostavljam da je manual mjenjac
 
Pridružujem se čestitkama i neka te služi dugo i pouzdano.
Došlo je takvo tužno vrijeme da se o legendarnom rednom BMW 6aku govori samo u negativnom kontekstu - neučinkovit, rastrošan, "prljav"

Svaka čast na izboru auta i motora ;)
 
Član
A potrošnja? Hm, troši jebi ga, ali kada čujem simfoniju ispod haube zaboravim na sve životne probleme, a kamoli na cijenu goriva:D Naravno, ručni je mjenjač.

Računao sam prosječnu na putu od Slovenije do Mostara. Zagubio sam se Ljubljani jedno 2 sata. Bilo je auto puta, jedno 15% gradske vožnje, ostatak pažljive otvorene vožnje. Prosjek je ispao malo iznad 7.5 litara. Za auto od preko 1400 kg, sa šestakom i cca. 200 benzinskih magaraca smiješna potrošnja;) Motor je gotovo bez vibracija, jako je uglađen, uparen sa proračunatim mjenjačem ima dovoljno momenta da se može "dizelaški voziti". Kada želiš može ti odlijepiti facu s glave al može se jako kultivirano voziti i kruzati. Petom 55-60 km/h bez ikakve muke. Ljudi mi ne vjeruju da tako malo troši uz laku nogu na gasu i naravno malo vozačkog umijeća. Evo me pričam o potrošnji kao da sam tdi-a kupio :lol:

Neki tuning planovi dolaze tek nakon izmijene svih tekućina i filtera. Nekih mehaničkih problema nema. Auto je od drugog vlasnika, održavano u ovlaštenom servisu do početka prošle godine, tako da bi trebao biti dobar i pouzdan:icon_biggrin:

Slike će biti uskoro, u frci sam sa poslom i obavezama, auto još nisam ni oprao a kamoli nešto drugo. Hvala svima na lijepim željama:icon_smile:
 
Super Moderator
Tesko je ljudima objasniti da je BMW ustvari mali potrosac, dok se sami ne uvjere, i dieseli i benzinci. Meni je sa automaticom 325i trosio prosjeka 9-10, na otvorenom do 8 se spsuti, u gradu normalne voznje ne preko 12-13. Vec 7 godina imam X5 3.0i sa manual mjenjacem 6 brzina i na kompjuteru NIKAD preko 13 prosjek nije pokazao gdje god da idem ;)

Nek je sa srecom jos jednom ;)
 
Član
Eo malo boljih slika, nažalost auto je opet prljavo. Auto crne boje je čisto samo na dan pranja:D

U svoj žurbi nisam ni znao da je bmw opremljen kw gevindama. Spušten je možda 4-5 cm, može ići još dosta dolje no ne pada mi na pamet:icon_biggrin: Sva dodatna oprema je atestirana. Llumar folije, kw gevinde, protočni lonac, zadnji spojler...

Bmw je odmah bio počašćen novim uljem i svim filterima. Evo slika;)

lb2x2.jpg


989gmx.jpg


34gnh5h.jpg


1424nr4.jpg


30afeo9.jpg
 
Legend
sve 5, ali mi ovaj volan toliko ogavan da bi radije gedoru zabio i vrtio..
Nek je sa recom auto, i ganjaj kakav trokraki volan ziv i zdrav bio.. ovaj volan je cika kure imao 92ge u beogradu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top