BMW 325i e46 - 2002

BMW 325i e46 - 2002

Član
Pozdrav,

Nov sam vlasnik e46-ice.
Vozilo koje sam uzeo je u odlicnom stanju, nemam bas mnogo ulaganja sem limarije i nekih manjih sitnica.
Ovih dana ga vozim na ubacivanje plina, planiram ubaciti: royal ecu, rail dizne.

Na sta bi trebao obratiti paznju sto se tice odrzavanja, koje bi ulje preporucili da se sipa u njega ?

U niskim obrtajima motor ima malo cudan zvuk (kada nemam nogu na gasu) osim toga za sada nisam jos nista primjetio.
Vodio sam ga na dijagnozu u tomic, kazu da je sve ok, sem tih podova koje moram da rjesavam.

Takodje, evo malo glupih pitanja, ali ko pita taj ne skita :D :
-- Cemu sluzi dugme DSC (ako sam dobro shvatio protiv proklizavanja) ?
Kada ne svjetli tada je ukljuceno a kada svijetli onda je iskljuceno ? (kada ga upalim pojavi mi se lampica na tabli).

--- Cemu sluze ovi dugmici:
555846f851ac4d65b376d4cc092be477.png

(predpostavljam da je desno gornji za tempomat)

Hvala unaprijed.
 
Član
Fina motorizacija. To sam i ja trazio. Daj slika sa vana.
Ulje 5w40, proizvodjaca po volji biraj, samo da je original.
DSC je "dynamic stability control", kao ESP, neda da proklizavaju tockovi. Na tom dugmetu gasis ga.

Ostalo nebi znao

Sretno

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
Član
Hvala, ovu sam siku nasao na netu, ovih dana ga slika pa cu otvoriti zasebnu temu.
Auto je stvarno ocuvano i vidi se da ga je vozio ozbiljniji covjek, nema tjuninga, cak ni feluge, sve je na njemu frabricko, sem te navigacje, momak sto ga je uvezao iz njemacke je skinuo orginalnu navigaciju i ubacio ovu neku :(
 
Član
Eonon je najniza klasa tih uredjaja, ali moze posluziti. Sad ganjaj da je popravis

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
Član
Desno su ti komande za tempomat. Ako pritisnes i vidis da ti se upali na tabli kao obtomjer lampica to ti je tempomat. Sa desne strane stimas brzinu -+. Lijevo ti je prepoznavanje govora; +- glasnoca zvuka, i ovo jos jedno dugme ne mogu da vidim.
Naravno ovo se podrazumjeva ako ti je sve spojeno kako treba
 
Član
Desno su ti komande za tempomat. Ako pritisnes i vidis da ti se upali na tabli kao obtomjer lampica to ti je tempomat. Sa desne strane stimas brzinu -+. Lijevo ti je prepoznavanje govora; +- glasnoca zvuka, i ovo jos jedno dugme ne mogu da vidim.
Naravno ovo se podrazumjeva ako ti je sve spojeno kako treba
Hvala na odogvoru,

A na kom principu radi prepoznavanje govora ? koja mu je funkcija ?
 
Član
Lijevo su govorne komande (za pokretanje istih) desno su dugmici za tempomat on/off i cancel/resume (da ne moras brzinu ponovo unostiti)
 
Član
Hvala, mada mi te govorne komande nesto i ne reaguju :D ,moracu preispitati sta je problem.
Bembica je trenutno kod limara, radim podove :(

E sada ono sto sam htio da Vas pitam, primjetio sam da je dosta Vas vozilo bmw e46 benzinca, a po neko i bas 325i
Kakvo Vam je bilo ubrzanje na ovome motoru ?

Jest da nema turbinu, ali sam ocekivao mnogo vise od ubrzanja, sto se tice krajnje brzine ona je i vise neko odlicna, ali samo ubrzanje ko ubrzanje me razocaralo. Do duse ovo je prvi ozmiljniji benzinac da ga vozim (ne racunam one cilkulare od 1.2 i 1.4), ali turbo dizelasi su mi se po pitanju ubrzanja dosta bolje pokazali.

Pored sebe imam i fiat stila 1.9 turbo dizelasa (115ks) koji po svemu sudeci bolje ubrzava od bembica.
U Tomicu na dijagnozi nisu nasli nikakve greseke, moracu jos negdje da odem da preispitaju sta se dogadja.


Da nebi bilo zabune, ne ubrzava on lose, ali ne razumijem da fiat stilo bolje ubrzava :D , Bojim se samo da me ne pocnu plasiti i dacie na liniji :D
 
Član
Atmosferci ravnomjerno ubrzavaju. Nemas onog "kicka" kao kod turbaka. Nego fino ugladjeno od 1500-6000ob

Atmosferce treba znati voziti, tj. saltati u nizu brzinu, voziti na obrtajima...

Turbodizeli imaju max. moment na ca. 1800-2800 ob

Dok benzince atmosferce tek od 3000ob mozes voziti agresivnije...

Jos ako skontas kako medjugas koristiti, nece ti stilo i dacia vise na um pasti :)

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
Član
Koje bi mi angel eays krugove preporucili ?

Led ili ccfl ?

Kako su se pokazali ovi u vise boja ?
Ljubicasta boja ne djeluje lose.
 
Top