Blokiranje EGR ventila

Blokiranje EGR ventila

mirza_mali je napisao(la):
U kratkim crtama mozes sam samo nije ni skupo u radnji da se odradi 20-30 km max moras acu napolje, plastika ona hdi napolje, crno crijevo pod sajbom od zraka napolje ono ide sirinom motora cijelom i onda ti je tu egr treba ti komad lima i zablokiras gdje vraca u usis zrak napravis kao podlosku i to se rikverc sve vrati ;)

black__anegllll je napisao(la):
Ljudi kad ej vec tema o ovom EGR ventilu da priupitam iskusne :D
IMam passata 3b 97' prva generacija znaci takozvanog passata 4..1.9 TDI 66 KW
i skoro ga kupio i vozio jedno vrijeme sve bilo ok..vuko ko lud (za 66kw)
sve dok nisam prvi put na magistralu izasao i poceo preticat..i na 140 km7h u 4 na mozda 3.500 rpm samo ga utusi..i izgubi snagu..i vise neubrzava
i tako sam vozio par kilometara bez snage..i stao.obavio sto sam trebao krenuo opet vuce ko blentav :icon_confused:
i tako isto..do 140 u al sad u 5brz opet utusi se..negdje na 3200 rpm kao da zacepi nesto..i samo crn dim izbacuje kad pritisnem..i tako sve trajalo dok ne ugasim auto i opet upalim...do ponovnog zacepljenja..
zatim ,KROZ PAR DANA..odjednom mi izgubio snagu skroz-popucala crijeva turbine..i to zamjenim opet vuce extra..turbina pišti..nepusi...al opet cim predjem 3000-3500 rpm..( I TO uglavnom u 4 I 5 BRZINI..).motor se ugusi..i sve do ponovnog gasenja paljenja nema snage...
AJ DA CUJEM VASA MISLJENJA?? JA SUMNJAM NA EGR VENTIL
P.S PASAT NEMA BOARD..STO ZNACI GRESKE OKO UKIDANJA EGR SU ISKLJUCENE 100% :D


Nije EGR kod tebe je MAF prije jer EGR nema efekta preko 2 hilj obrtaja on je u funkciji samo iz niski da povuce




;) hvala drug ;)
 
Član
sumnjam da je MAF, on da je otiso bilo bi tu stalno problema...

doee36 je napisao(la):
obzirom da nisam stručnjak oko ovih stvari ali pomalo se učim i pokušavam čitajući da što više saznam, zamolio bi nekoga ako može da mi uslika kako da blokiram EGR na pežou 307, 66 kW, 2.0, 2002 godina.
inače auto mi je odlično išlo (letilo ko zmaj) dok nisam batalio akumulator pa izgubio kod ključa. to su mi odradili u servisu ali poslije toga auto nije imalo snagu kao prije.neko na forumu mi je rekao da je možda do vakum ventila i preporučio mi između ostalog da zamijenim mjesta vakum ventilima (ima dva na mom autu).to sam uradio prije dva dana i osjetio sam da auto ide dosta bolje ali da nije još onako kao prije.možda bi blokiranjem egr imao punu snagu auta. e sad pitanje, da li ja mogu da to odradim sam kako treba jer sam ventile zamijenio na lagan način.trebao bi malu pomoć ako je neko voljan pomoći.
hvala unaprijed...

posto imam isto auto, na dijagnostici se vidi da li egr radi kako treba ili ne, kod mene je ostao zatvoren egr i pri nizim obrtajima javlja prevelik protok u usisu a preko 3k obrtaja sve ok, tako da je i kod mene vjerovatno otiso vakum ventil ali ja ne osjecam nikakav gubitak snage..
 
Član
ama to je visak totalni i budalestina to ti dođe kao da kad se poseres pojedes pola govneta da bi pokretu ''zelenih'' izmamio osmjeh na lice ....
 
Član
citam da kod golfa 5 i slicnih (kod mene je octavia), nakon blokiranja izbacuje gresku, jel samo ta lampica gori a sve ostalo ok, ili ima jos nekih posljedica??
 
Član
mislim da preko Vag.a mozes to ukinuti pa da bude sve po PS.u neko je to radio na forumu koliko se sjecam..
 
Član
doee36 je napisao(la):
obzirom da nisam stručnjak oko ovih stvari ali pomalo se učim i pokušavam čitajući da što više saznam, zamolio bi nekoga ako može da mi uslika kako da blokiram EGR na pežou 307, 66 kW, 2.0, 2002 godina.
inače auto mi je odlično išlo (letilo ko zmaj) dok nisam batalio akumulator pa izgubio kod ključa. to su mi odradili u servisu ali poslije toga auto nije imalo snagu kao prije.neko na forumu mi je rekao da je možda do vakum ventila i preporučio mi između ostalog da zamijenim mjesta vakum ventilima (ima dva na mom autu).to sam uradio prije dva dana i osjetio sam da auto ide dosta bolje ali da nije još onako kao prije.možda bi blokiranjem egr imao punu snagu auta. e sad pitanje, da li ja mogu da to odradim sam kako treba jer sam ventile zamijenio na lagan način.trebao bi malu pomoć ako je neko voljan pomoći.
hvala unaprijed...
može li mi neko na ovom
2a6p85g.jpg
pokazati
 
Član
emir_89 je napisao(la):
citam da kod golfa 5 i slicnih (kod mene je octavia), nakon blokiranja izbacuje gresku, jel samo ta lampica gori a sve ostalo ok, ili ima jos nekih posljedica??

Zna imati za posljedicu da ti hladan se trese vise nego obicno,kad ga tek upalis.
Ako imas dijagnostiku da gresku ponistis kad se pojavi blokiraj mu samo crijevo vakuma i pogledaj kako radi motor i kako ti se sve to cini.Nakon nekih 10-tak km voznje upalit ce ti se lampica.Ako ti se bude svidjelo,onda ga blokiraj,a tu ima malo vise posla.

Ja sam sebi to uradio bio na Golfu 5,tako da sam rijesio i da mi lampica se ne pali.

Ne znam zasto ti zelis da blokiras taj ventil?
 
Član
skoro sam kupio auto sa tom greskom egr ventila, medjutim ne primjetim nikakve simptome, da ne vuce, trokira i sl. nisam siguran sad sta da radim, neki mi govore da ga ocistim i ponistim gresku, neki da ga blokiram, a treci da uzmem novi egr...
 
Član
pa to sam prvo i mislio pokusati, ako bude ponovo prikazivao gresku, onda cu vidjeti da ga blokiram... ;)
 
Član
Dobro je Honey naglasio, na odredjenim autima mozete blokirati EGR, a da nista ne prikazuje od gresaka. A kod drugih cim blokirate prikazat ce gresku. I za to ima naravno rjesenje, za sva vozila ne samo za VAG grupaciju. Ako bude nekog konkretno zanimao neki model i cijena nek se javi u pp.
 
Član
kad se blokira egr hoce li u parametrima MAF.a javljati veci protok na leru nego sto treba?
 
Član
jel neko radio, moze li se ovo uraditi na fordu focusu 1.8tdci 2002 ?? hoce li prikazivati gresku, oce li goriti lampica?? koje su negativne posljedice ?? i gdje otici uraditi u SA ???
 
Top