Blokiranje EGR ventila

Blokiranje EGR ventila

Član
Ovo je vise ideja i mozda projekat.

Ajde da cujem misljenja strucnjaka :icon_smile:

Prijatelj ima problema sa EGR-om a samo mu ime govori sta je *(sranje koje izadje iz motora on vrati nazad) pa imam ideju vec duze a ne znam nikoga ko se bas razumije u to pa evo pisite.

Zanima me da li je neko probao, moze li sta da naskodi, dobija li se ista znacajno .... ?

Ja stvarno ne vidim potrebu da sagorjele gasove vratim u motor :D
 
Uradio na 307 vozim vec 20 hilj tj 4 mjeseca kostalo me 30 km vadjenje i to je to nema greske nikakve ni na tabli ni dijagnostici ljepse startati prije je zajb nece da povuce prva i druga i to je to topla preporuka za uraditi ;);)
 
Legend
kod mene drug ima problema na meganu 1.9dci isto sa tim.. bar mu je tako majstor rekao, moze se izvaditi znaci bez problema ..

2mirza : ko je tebi skidao egr u maglaju ?
 
.noKe ima autoservis Sejo prema Doboju kad se ide mjesto Šije tačno naspram one kamere što slika ima veliki servis 6 ili 7 dizalica ljudi extra rade kvalitetno i pouzdano nekih pola sata posla ja prezadovljan
 
Član
Bila neki dan super tema o tome,ali ne mogu je naci...
Uglavnom,svi su preporucili blokiranje...motor se moze sasvim pristojno zagrijati na optimalnu temperaturu i bez tog ventila,a pogotovo ako pravi problem...
 
Član
.nOKe je napisao(la):
kod mene drug ima problema na meganu 1.9dci isto sa tim.. bar mu je tako majstor rekao, moze se izvaditi znaci bez problema ..

2mirza : ko je tebi skidao egr u maglaju ?

nOKe ako odvezes nekom da to uradi a ne uradis sam necu vise ni pricati ni citati sta pises, pravo cu se naljutiti :D:D:D

Evo sta ti treba i 30 KM je cak i skupo :D

IMG_1060.JPG


Ako oces fensi da bude, ilii :

EBP-Supra1_1.jpg


EGR3-750032.jpg


A zavrnes ga ovde:
016.jpg



A eto izgleda da valja, samo treba i vakum blokirati koji ide na njega:
p1908101815.jpg


Ja znam kako treba al nisam znao dal valja :icon_smile:
 
Početnik
ja sam ga na svojoj Skodi TDI zatvorio. nema nikakavih problema, ne osjetim razlike u radu nikakve, ali sada znam da nemoze prljati vise usisnu granu (koju je trebalo dobro ocistiti)

kod nekih auta/motora je moguce da procesor uoci gresku ako se ventil taj zatvori, zato se treba posebno raspitati za model o kojem se radi

po mom misljenju problem je kada se garez is ispuha, dodiruje sa uljnim parama iz iberlaufa, tada onda nastaje onaj crni "katran"
gledao sam recimo samo crijevo kroz koje idu plinovi prema EGR ventilu, tu nema strujanja uljnih para i tuda bude samo garez iz ispuha i to mislim da i nije neki problem. problem je kao sto rekoh kad se oboje poveze

zato mislim da ga treba zatvoriti svako ko moze

kada sam to bio sebi radio pitao sam SM-a za misljenje, rekao mi je da recimo u slucaju da je motor star i ima dosta slabiju kompresiju nego tvornicki, i ako je vani recimo jako hladno (recimo minus 15 stepeni), onda se moze desiti da se motor stresa kad dok se ne ugrije, sto je logicno

ja sam se odlucio da zatvorim i sve radi extra ;)
 
Početnik
moj prijedlog svakako ide da se zatvori, samo prvo provjeri moze li u slucaju tog modela, prijavljivati ikakvu gresku

ako procesor to nece uociti i praviti problem, onda odma zatvaraj :cool:
 
Početnik
dali moze ili nemoze na tom stvarno neznam, ali raspitaj se, googlaj, mora ispasti neki info, neko je to vec htjeo raditi prije sigurno..
 
Početnik
svakako da moze, ima nacina i da se te greske mimoidju :icon_biggrin:

ali prvo provjeri dali ce greske ikako biti, ako je nema to je najsretnija opcija i onda odma zatvaraj ;)
 
Član
A šta je sa vozilima na kojima je EGR ujedno i jedna vrsta BLOW OFF ventila koji rasterecuje turbo...
Čepljenjem EGR ventila se povećava izbacivanje izduvnih gasova i CO2 u atmosveru jel koga boli patika za takve stvari jel koga interesuje ekologija??? :icon_question:
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
A šta je sa vozilima na kojima je EGR ujedno i jedna vrsta BLOW OFF ventila koji rasterecuje turbo...
Čepljenjem EGR ventila se povećava izbacivanje izduvnih gasova i CO2 u atmosveru jel koga boli patika za takve stvari jel koga interesuje ekologija??? :icon_question:

Sve to stoji, slazem se, ali se tu postavlja pitanje jel starija koka ili jaje.

Dal ce mozda vracanjem tih gasova u motor stvori nesto kao crno blato :) pa oslabi samo sagorjevanje ili sta se dobije sagorijevanjem tih gasova pomjesanjih sa isparenjem ulja ili ce da se motor prije sjebe ili ces kupiti sprej pa spricati da ocistis u kom mozda ima isto stetnih gasova ili kojecega ....

Da ne ulazim u dubioze koliko se cega potrosi i zagadi za pravljenje motora ili samog EGR-a ili .....

Ili koliko smo mi koji blokiramo EGR bitni ili znacajni prema recimo sve vecem broju dizel brodova koji imaju motore velicine nase prosjecne kuce i tako dalje i tako dalje.

O tom ne vrijedi pricati, svejedno odosmo u K.... pa onda makar da nas ne zajebava sad neki tamo ventil na tom putu ka sigurnoj propasti :D:D:D

Koliko stetnih gasova izbaci formula, motocikl, dragster, street race masine, karting, sav automoto sport, a slomise se ljuddi placajuci.

U poredjenju sa ovim dizelima koji skinu EGR, ovo gornje je smjesno.

Ali dobro si, ajde da pokrenemo peticiju za ukidanje automoto sporta na cijelom svijetu, smanjice se zagadjenje znacajno, kao i potrosnja goriva, oni sprze za trku kolko mi za mjesec :lol::lol::lol:

Sta mislite :icon_question:
 
Top