Black HGT

Black HGT

Član
hidro_mont1 je napisao(la):
Zaribao...
Vidimo se i čujemo se za par godina!

Tuga
Promijeni potpis u u bio je mala zvijerka R.I.P.
Ja svako auto halalim prije nego što ga dam nekom drugom u ruke, ni žena nije izuzetak.
 
Sve je počelo ovako...

I onda odlučim da izvadim motor van jer i onako od njega nema ništa, a ujedno da malo proučim njegovu unutrašnjost. I lagano krenem...




Nakon rastavljanja dođem i do dijelova koji su oštećeni usled nedostatka ulja







Nakon što je majstor koji obrađuje glave,radilice, bregaste i blokove rekao da bi obrada na I specijalu koštala oko 650KM+ dijelovi =1850KM ja sam odustao od toga i krenuo u potražnju motora.

Znači pored 3 motora od HGT-a koji su bili isto godište i imali isto kW kao moj, nisam našao orginalni motor koji odgovara na moje nosače. Kupio sam motor od Lancie Lybre.Majstor u BL mi to sređuje.Od svog motora koristim Blok, od Lancie ide radilica koja je lakša od moje, klipnjače koje su lakše od mojih,moj zamajac zbog mjenjača, moji klipovi,glava od Lancie i usisna bregasta,moja izduvna bregasta i moji ventili.Kupio sam noce leteće i lstajeće ležajeve, dihtunge usisne,izduvne, glave i poklopca motora.Nov zupčasti,španer i zatezač.Na glavi su prošireni usisni i izduvni kanali, promjenjene gumice ventila.Mislim da je to sve od prilike.
Ovo je slika kako izgleda originalni motor HGT-a


i slika motora kojeg sam kupio (Lancia Lybra)
 
Član
:icon_smile: :icon_smile:;);) super daj koju sliku motora trenutno i ako imaš dok su se radovi kod majstora radili
 
golfxx je napisao(la):
:icon_smile: :icon_smile:;);) super daj koju sliku motora trenutno i ako imaš dok su se radovi kod majstora radili

Pa nema se tu šta vidjeti na karaju ni taj motor nije odgovarao pa sam od njega samo koristio klipnjače, radilicu i karter (koji je majstor usled testiranja zapeo i polomio).
Morao je ponovo proširivati usisne i izduvne kanale, ali ovaj put na mojoj glavi.Sada moram preći 2000KM pa onda na servis, a pri toj vožnji ne smijem preko 3000 obrtaja.Za sada dobro radi, a vrijeme će pokazati svoje...



Evo stavio sam tablicu u alfinom fazonu i nadam se da se oni što su isto uradili neće ljutiti...


 
Znači već duže vrijeme sam u potrazi za većim felama.Pa sam probao 17" i one su prevelike za ovako mali auto,a i morao bih dignuti auto jer zapinje točak za sve moguće plastike.Pošto podizanje ne dolazi u obzir 17-ke otpadaju.Evo koja sličica...






Onda sam probao Saletove Borbet BS 16" i 9J i mislim da je to prava fela za mene, ali teško se mogu naći, a ako imalo valjaju cijena je paprena pa ću malo pričekati.




























Možda i nalete nekakve koje će privremeno zamjeniti Borbet... :grin:
 
Evo da dodam još koju sliku sa spojenom instalaciom...





Ima 6 različitih boja osvetljenja...

I pale nove fele :steeringwheel:








 
BHT Ovisnik
fine felge kao punto u kompletu, samo mi ne lezi malo ova hauba i zadnji spojler:cool:
trebao si ovaj stub preci crnom bojom da ova plava ne odudara :icon_smile: hoces li farbati prednji branik ?
 
Član
sad je ko neki racing sa felgicama..a i ja sam poso da pitam za branik jos kad bi kakvih prepravki bilo na njemu..:)
 
Top