BiH: Od 1. januara odobren uvoz vozila starijih od sedam godina

BiH: Od 1. januara odobren uvoz vozila starijih od sedam godina

Član
ljuboje je napisao(la):
meni je ovo dodijalo!
ma necu uzeti auto mladje od 30god pa kad bi bio donji!
U INAT!
imam dva auta,zajednicka vrijednost 2000km :icon_smile:
a zajedno imaju 58godina!

toooooo :D:D najpametnija napisana u ovoj temi :123:
 

MTR

Član
formula za racunanje netto cijene :

primjer : cijena auta 10.000 EUR podijelite sa 1,19 i kliknete na digitronu oznaku %

znaci : 10.000 podijeljeno sa 1,19% = 8.403,36
da utvrdite ispravnost rezultata : 8.403,36 x 19 % pa plus = 9.999,99
 
Član
ljuboje je napisao(la):
meni je ovo dodijalo!
ma necu uzeti auto mladje od 30god pa kad bi bio donji!
U INAT!
imam dva auta,zajednicka vrijednost 2000km :icon_smile:
a zajedno imaju 58godina!

i zajedno imaju skoro manje kilometara nego ovi passati i ovo sto se sad uvozi:cool:
evo ovaj moj drug sto je kupio peticu golfa otkrio da je vracan sat,na satu pisalo 250k,a presla je puno puno vise,tako mi rece sinoc
i BTW eno i on je prodaje, uglavnom kaze zajebo se pravo
 
Haha, danas dodje covjek stariji sa Passatom u jedan "servis" (ne zelim da otkrivam ime)..Nosi instrument tablu od Passata "sestice" i kaze momku: "De mi ba skini jedno 200 000 " ..Skopca ovaj kad tamo 440.000 KM..Kaze:"Kolko cemo u minus?" Kaze cica:"Ma stavi 198.000 bas je 'nako lijepa cifra" ...Nemam rijeci fakat :(
 
Član
Može se utvrditi preko dijagnostike kilometraža , posebno kod mlađih auta 05. pa naviše. Problem je ako ako servis ima ima tal sa auto kućama pa neće da otkrije stvarnu kilometažu. Ja sam lično prisustvovo na jednom servisu kad je čovjek dovezao Citroena C5 na prgled , i utvrđeno da auto ima 384000
 
Član
Može se utvrditi preko dijagnostike kilometraža , posebno kod mlađih auta 05. pa naviše. Problem je ako ako servis ima ima tal sa auto kućama pa neće da otkrije stvarnu kilometažu. Ja sam lično prisustvovo na jednom servisu kad je čovjek dovezao Citroena C5 2005.g. na pregled , i utvrđeno da auto ima više od 350.000km. Kilometraža spuštena na 180.000km i stvarno auto izgleda extra , nema šanse po ničemu da se primjeti da ima više kilometara od toga. Sve mu je bilo uredno obrisano iz memorije , samo ostalo da mu je pregorila sijalica u martu mjesecu na 342.000km , i kaže majstor da ne bi rekao čovijeku da ima toliko kilometara ,jer se zna sa gazdom auto placa , samo da je ručni mjenjač ,jer je auto stvarno u dobrom stanju , ali pošto je automatik morao mu je reći, jer valjda ti mjenjači između 300-400.000 rikavaju.
Tako ako ne znaš nikoga na ovlaštenom servisu , niko ti ne garantuje da će ti reći koja je stvarna kilometraža.
 
Član
Zar na autodijagnostici nema citanje kilometraze "sa motora" i sa kilometar sata, ja koliko sam cuo kilometraza u motoru se ne moze mijenjati i ako se podudara sa kilometrazom na satu onda je predjena tacna.
Tako je meni objasnjeno kad sam isao na autodijagnostiku :-/
 
Član
Kenan28 je napisao(la):
Zar na autodijagnostici nema citanje kilometraze "sa motora" i sa kilometar sata, ja koliko sam cuo kilometraza u motoru se ne moze mijenjati i ako se podudara sa kilometrazom na satu onda je predjena tacna.
Tako je meni objasnjeno kad sam isao na autodijagnostiku :-/
Malo strucniji ljudi koji rade sa tim mogu i to da vrate i podese! ;)
 

MTR

Član
Bravo 16v je napisao(la):
Kenan28 je napisao(la):
Zar na autodijagnostici nema citanje kilometraze "sa motora" i sa kilometar sata, ja koliko sam cuo kilometraza u motoru se ne moze mijenjati i ako se podudara sa kilometrazom na satu onda je predjena tacna.
Tako je meni objasnjeno kad sam isao na autodijagnostiku :-/
Malo strucniji ljudi koji rade sa tim mogu i to da vrate i podese! ;)

moze se sredit na svakom autu , jedno pise na tabli a drugo u ECM-u , posebno kod VW , Volva , Mercedesa gdje uz kilometre sa mjenjaca mjeri i radne sate motora ( na 400 ili 600 radnih sati vam se pali lampica za servis ) , kad se pobrise i iz ECM-a ostaje jos jedino provjera po broju sasije kada je i na koliko uradjena zadnja kontrola vozila ili redovan servis u ovlastenom servisu .
P.S. jedina trenutna marka na kojoj se NE MOGU skinuti kilometri je VOLVO , provjereno , moguce je u servisu i dok je novo vozilo putem Vadisa ili Vide skinuti kilometre , cim predje 500 gotovo , ECM blokira parametre i nema tog hakera da ce ga odradit
 
Član
Ma sve što je preko kompa može da se provali. Jedino ako ti u servisu kažu kad je (na koliko km) zadnji put rađeno nešto, ali ako auto nije rađen u ovlašćenom ni to ne možeš znati. Moja sestra kupila auto na placu sa 20 000km sve ok, godinu dana star, i prvi put kad je došla na servis oni joj rekli jesi li ti menjala motor ovde, ona kaže naravno nisam, oni kažu broj šasije kaže kod njih u sistemu da je auto 1.4hdi, a njen benzinac druge boje. Znači auto je totalno legalan u Srbiji takav kakav jeste jer je sa takvim papirima ušao, a preko ko zna gde je taj auto bio i šta je sa njim bilo(čitaj kome je ukraden), eto šta se sve radi...
 
Top