BiH: Od 1. januara odobren uvoz vozila starijih od sedam godina

BiH: Od 1. januara odobren uvoz vozila starijih od sedam godina

kurbla2005 je napisao(la):
prijatelj mi daje pezoa 206 2,0 hdi 2002 godina auto je u svicarskoj sad mi nije jasno mogu li ga uvest on kaze da je euro3 ali ima vec neke raje sto su ih vratili sa golfovima 4 isto euro 3 ali vjerovatno naknadno ugradjen sad neznam moze li se negdje nac lista koji motori se mogu uvest koji ne

2002 godina bi trebao biti euro3, cuo sam da vracaju TDI-jeve mladje od 2001...
 
Član
de mi samo recite jeste li vidjeli da je neko uspio uvesti i registrovati auto ? bas me interesuje
 
Član
i ja se toga najvise bojim, jer ispitivao sam i nigdje nisam cuo da je neko uvezo auto, prosao tehnicki platio carinu i porez i registrovao.. kao sto sam odma rekao, suplja prica, nista ja nevjerujem u ovo, drzava nam je u kurcu, dobro im doslo to jer im treba lova od toga ali stvarno nigdje nisam cuo da je neko uspio sve odraditi.. cudno mi
 
Član
elmir je napisao(la):
de mi samo recite jeste li vidjeli da je neko uspio uvesti i registrovati auto ? bas me interesuje

uvezo moj drug golfa V,kupio ga vjerovali ili ne za 5000km u njemackoj, 2005 godiste,crna boja,5 vrata,presao 250 000, solidna oprema,ali udaren u blatobran,samo blatobran,sve ostalo besprijekorno, receno mu je do kraja sedmice da ce dobiti nase table, nisam ga pitao koliko ga je carina izasla i te zajebancije,nije se moglo pricat s njim,sav je van sebe,hehe,nije ni cudo:cool::cool:
 
Član
ArminM je napisao(la):
elmir je napisao(la):
de mi samo recite jeste li vidjeli da je neko uspio uvesti i registrovati auto ? bas me interesuje

uvezo moj drug golfa V,kupio ga vjerovali ili ne za 5000km u njemackoj, 2005 godiste,crna boja,5 vrata,presao 250 000, solidna oprema,ali udaren u blatobran,samo blatobran,sve ostalo besprijekorno, receno mu je do kraja sedmice da ce dobiti nase table, nisam ga pitao koliko ga je carina izasla i te zajebancije,nije se moglo pricat s njim,sav je van sebe,hehe,nije ni cudo:cool::cool:

koliko me mozak sluzi ako je 2005ta godina, nije stariji od 7 godina, to je normalno mogao uvesti...

A bilo je maloprije na Vijestima da se ide sa ovim novim zakonom, samo još nema zakona :icon_question:
 
Administrator
Proces homologacije od 1. januara prošlo 20 vozila
Primjena homologacije vozila u BiH zvanično je počela 1. januara ove godine. Prema riječima Drage Talijana, nosioca Konzorcija za homologaciju i certifikaciju vozila u našoj zemlji, do sada je proces prošlo dvadeset vozila. Cijena homologacije putničkih automobila iznosi 150 maraka, a vozila starija od sedam godina prilikom uvoza moraju zadovoljiti EURO 3 standard. Za provođenje ovog procesa izabrano je 27 servisa, koji se nalaze u blizini graničnih prijelaza. Jedini granični prijelaz u čijoj blizini nema ovlaštenog servisa jeste i najfrekventniji - Bosanski Brod. (FTV)
 
Član
Moj jaran dovukao Passata 1.9 TDI 2001 god. euro 3 norma.... sve uredno prosao, od homologacije, carine, registracije... Kad sam vidio koliko ga je sve izaslo... definitivno se isplati.
 
I jos se hvale ljudi kako su uvezli dobro auto sa 250 000 ccc... mislim da se sad isplati specijalizirati za repariranje turbina i prodaju novih... Nece se moci opet disati od otpada koji izlaze na auspuh...
 

MTR

Član
technoGeek je napisao(la):
I jos se hvale ljudi kako su uvezli dobro auto sa 250 000 ccc... mislim da se sad isplati specijalizirati za repariranje turbina i prodaju novih... Nece se moci opet disati od otpada koji izlaze na auspuh...

vec spremno , imam i dizni ko blata , mjenjaca , poluosovina i trapova , uskoro i komplet motori .
Sretno svima sa kupovinom vozila u IT,DE,FR......... i zelim vam sto manje ulja 80W90 u motorima :lol::lol::lol::lol:

P.S. http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&lang=de&scopeId=C&_features=on&bodyStyleRadio=on&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=14,55&makeModelVariant1.modelDescription=&makeModelVariant2.makeId=&makeModelVariant2.modelDescription=&makeModelVariant3.makeId=&makeModelVariant3.modelDescription=&minFirstRegistrationDate=2001-01-01&maxFirstRegistrationDate=2003-12-31&numberOfPreviousOwners=&minMileage=&maxMileage=200000&minPowerAsArray=&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=146&maxPowerAsArray=KW&minPrice=&maxPrice=&export=NO_EXPORT&vatable=&fuels=DIESEL&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&ambitCountry=&zipcode=&climatisation=MANUAL_OR_AUTOMATIC_CLIMATISATION&numSeats=&doorCount=FOUR_OR_FIVE&emissionClass=&emissionsSticker=&airbag=&adLimitation=&daysAfterCreation=&usageType=&usedCarSeals=
 
Član
vw_damir je napisao(la):
Moj jaran dovukao Passata 1.9 TDI 2001 god. euro 3 norma.... sve uredno prosao, od homologacije, carine, registracije... Kad sam vidio koliko ga je sve izaslo... definitivno se isplati.

koliko ga je sve izaslo?
 

MTR

Član
ArminM je napisao(la):
elmir je napisao(la):
de mi samo recite jeste li vidjeli da je neko uspio uvesti i registrovati auto ? bas me interesuje

uvezo moj drug golfa V,kupio ga vjerovali ili ne za 5000km u njemackoj, 2005 godiste,crna boja,5 vrata,presao 250 000, solidna oprema,ali udaren u blatobran,samo blatobran,sve ostalo besprijekorno, receno mu je do kraja sedmice da ce dobiti nase table, nisam ga pitao koliko ga je carina izasla i te zajebancije,nije se moglo pricat s njim,sav je van sebe,hehe,nije ni cudo:cool::cool:

da nije 5000 EUR :icon_question: , pa cetvorke to godiste kostaju po 6000 EUR ???

jel uzeo od nekih slijedecih : Bugari , Rusi , Nasi ( jugovici ) , Marokanci , Arap ???
 
Član
joj znaju najbolje ovi sto se bave time kao evo npr MTR, ja sam gledao cijene po mobile.de i nekoj slovenskoj stranici, auta nisu nista puno jeftinija kao kod nas, dok platis dadzbine i registrujes izadje te skoro isto kao i ovdje, racunam i dovoz auta, placanje onoga ko ti doveze ili ako ga vozis sve to izadje puno love, jedino kad odes trazit auto koje ima par mana i koje nisu bas u najboljem stanju, da su prejeftino, odes kupis dovezes platis sve, malo ga usminkas popravis to za male pare i onda se moze reci da je auto jeftino placeno i da si jeftino prosao.. a ovo sto neko spominje kilometrazu od 250 000 da je puno, to govori garant neko kome je od prije ostalo u glavi da auta stara po 7-10 godina vani presla samo 150-170 000.. to je cisto nemoguce.. SVE I JEDNO auto je preslo i vise od tih 250 000, cist primjer od jednog poznanika, prije 4 godine kupio golfa IV 2000-to godiste, auto nema packe, nije sjebano, na satu bilo 140 000 sad ima negdje oko 200 000, imao neki kvar ode u ASU i na kompjuteru mu pokazu da je auto preslo 420 000, a auto ispravno i sve.. nema veze kilometraza nikakve ako se auto kvalitetno odrzava i pazi.. jebes i dijelove sto odu, zamijenis, sve je potrosni materijal i sve ima odredjen broj kilometara koliko ce proci a i sve zavise i ti kilometri kako odrzavas..
 
Član
golf V 5000 onda sad 7-ica kad izadje bice 7000, joj majko moja koja glupost golf 5 za 5000 mogu mislit...
 

MTR

Član
menso je napisao(la):
golf V 5000 onda sad 7-ica kad izadje bice 7000, joj majko moja koja glupost golf 5 za 5000 mogu mislit...

jes vala :lol:

odo pucat kantera nazivciro sam se :lol::lol::lol::lol:
 
Top