BiH: Od 1. januara odobren uvoz vozila starijih od sedam godina

BiH: Od 1. januara odobren uvoz vozila starijih od sedam godina

Član
AdnaNsa je napisao(la):
vw_damir je napisao(la):
Moj jaran dovukao Passata 1.9 TDI 2001 god. euro 3 norma.... sve uredno prosao, od homologacije, carine, registracije... Kad sam vidio koliko ga je sve izaslo... definitivno se isplati.

koliko ga je sve izaslo?

10 650KM;);)

racunaj da sarajevski hendleri koji idu za DE, AT,CH ovakve primjerke prodaju po (odprilike) 13 000KM, dolazis do razlike od 2350KM. Sad, ako ovo nije velika razlika onda stvarno neznam.
 
Član
Drug radi sa kolima, kaze da su dobri auti skupi, a jeftini oni koji su bas mnogo presli(300-400+hiljada) ili kojima nesto fali (neki kvar ili havarija), on uzima te kojima nesto malo fali sredjuje ih i lepo zaradi. Tipa, platio je saxa vts 16v, 2001, 250 e tamo, stilo kome je preskocio kais 500e i sl...Svaki od tih auta ima po 300-400e ulaganja, a kod njih je to skupo pa ih dzabe daju, a nisu puno presli. Clio 2006. kome su pukla gepek vrata i stop svetlo je platio 1200e. Corsu 2005. 500e, pukao branik, krilo i još par sitnica, a presla 70 000km. Po meni je pamernije kupiti blago havarisan auto i srediti ga, za male pare se dobije dobra mašina, ili to ili auto sa mnogo km, svaka druga varijanta nije isplativa.
 
Evo neki dan prijatelj dotjerao Passata...Sve 5, otisao u DE kupio, homologacija, carina, porez, registracija, ali problem cetri pet dana voznje...Crk'o TDI ;) Eno rastavio motor, i kad je ispustio ulje ono k'o maslo gusto, haha :D Pazite sta kupujete..Sto MTR iz iskustva rece ;) Napokon da nisu slagali nesto...
 
Član
Roki, koliko ga je sve izaslo?, evo situacije kod mog prijatelja.

passat noviji tj. onaj sa okruglim stopovima 2001 god... kupljen je od 4 vlasnika i ima 230 000 predjenih kilometara. Oprema je standardna, nista spec. podizaci, klima, volan obicni bla bla.... cijenio ga je 4800 eura a placen je 4150 jer je imao par packi na haubi i vratima, ali se to sve dalo ispolirat, dakle placen 8092.5KM cijena homologacije je bila 151KM porez 1375.70KM, carina 6% tj 485.55 i registraciju 539KM sto u konacnici dovodi do cijene od 10 643.75KM i po meni je ovo povoljno u poredjenju sa slicnim pasatima u Bosni i sa slicnim godistima tj. istim plus, na autu zamjenjeni frisko bili lezajevi, ulje, filteri..
 
Član
Sta je cudno sto je GOLF V 5000km tamo placen, tj 25000€ Ako ima na satu 300.000 i kusur to je normalna cijena...
 
Član
ErRoR je napisao(la):
Sta je cudno sto je GOLF V 5000km tamo placen, tj 25000€ Ako ima na satu 300.000 i kusur to je normalna cijena...

Upravo;) ljudi drze do toga ako je presao lupam 350 000 i ako ima par ogrebotina da mu je i cijena prikladna;) , a ne ko bosnjo, golf 4 sa 300 i kusur kuka 10 000KM :D
 
Član
ErRoR je napisao(la):
Sta je cudno sto je GOLF V 5000km tamo placen, tj 25000€ Ako ima na satu 300.000 i kusur to je normalna cijena...

jeb** ga 25000 evra jbte 48750KM pa to nema ni u Bosni :lol::lol::lol:
Moj je sa 240 000km priznat za 10200KM + doplata od xxxxx za Passata
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Evo neki dan prijatelj dotjerao Passata...Sve 5, otisao u DE kupio, homologacija, carina, porez, registracija, ali problem cetri pet dana voznje...Crk'o TDI ;) Eno rastavio motor, i kad je ispustio ulje ono k'o maslo gusto, haha :D Pazite sta kupujete..Sto MTR iz iskustva rece ;) Napokon da nisu slagali nesto...
zalosno ali istinito al tako ce nam biti sve dok ovi ne skontaju sto kupuju golfove petice po 5000 da je ista cijena za dobro vozilo i ovdje i tamo jedino sto su tamo ocuvanija vozila zbog puteva i dijelovi koji su mijenjani su originalni...
 
@vw_damir: Nisam ga to pitao, ali rece da je uredjenje motora doslo oko 2400 KM ...Valjda je i Turbina isla na reparaciju jer je imala lufta...Uglavnom kaze da auto ide na prodaju 95% ...
 
Član
Mozel mi neko pojasnit ovu situaciju:
naime kad gledam cijene auta kao npr. mobile. de vidim da negdje imaju dvije cijene auta, jedna je brutto a jedna netto.Mene interesuje koju od navedenih cijena treba gledat?

primjer

7.600 EUR (Brutto) 6.387 EUR (Netto) 19,00% MwSt.
 

MTR

Član
aroctr je napisao(la):
Mozel mi neko pojasnit ovu situaciju:
naime kad gledam cijene auta kao npr. mobile. de vidim da negdje imaju dvije cijene auta, jedna je brutto a jedna netto.Mene interesuje koju od navedenih cijena treba gledat?

primjer

7.600 EUR (Brutto) 6.387 EUR (Netto) 19,00% MwSt.

ako nijemac kupuje njemu je prva cijena , ako kupujes ti ( znaci izvozis ) placas netto bez ovih 19% ;)
 
Član
meni je ovo dodijalo!
ma necu uzeti auto mladje od 30god pa kad bi bio donji!
U INAT!
imam dva auta,zajednicka vrijednost 2000km :icon_smile:
a zajedno imaju 58godina!
 
Top