Bi-Xenon MORIMOTO Projektori NOVOOO!!!!!

Bi-Xenon MORIMOTO Projektori NOVOOO!!!!!

Član
Jel se neko susretao s ovom mojom situacijom, da ne crvam Ligu, covjek svakako ima svog posla
 
Član
Ima ima kako da ne. Da ne trolujem. Ako neces i ne znas pomoci produzi dalje. Ako imas nesto pametno za pomoci reci. Pogresno sam se izrazio oa sta da se radi. Zanima me kod bi xenon sijalice na koji sistem radi?
 
Član
Šta ba napadaš čovjeka, on je napisao svoj problem, ti svoj. Laguna je proizvedena 2000 i neke i tada su bili drugi zakoni, sada su drugi. I kakva god da je Laguna, fabrika je to napravila i tada je to legalno bilo i zakon se ne primjenuje retroaktivno, a bilo kakve prepravke na autu nisu legalne. Bixenon sijalica ima jednu nit, samo se ona klapna mrda.

Armine, možda je relej pobrljavio i plus ti se možda klapna zaglavila.
 
Član
armine ja sam ugradio morimoto prije mjesec dana i desava se ista situacija samo se ne gase xenoni
tipa posle nekog vremena sve teze vraca na kratko posle upaljenog dugog... da bi posle par sati stajanja opet bilo na kratkom, to mi se desava na jednom faru ne znam do cega je
 
Član
I kod mene je na jednom faru, drugi prebacuje na dugo i obratno. Meni to vec dugo traje, medjutim buraz vozi to auto oa nit ga mogu uganjat da to pogledamo nit kojidjavo, kaze desni je far, on smeta samo pjesacima, hehe.
Desavalo se da se vrati na kratko ako ide losim putem, valjda treska pa se obori. Ne znam fkt sta moze bit, ili je masa il nezz, klapna ne funkcionise ocigledno
 
Član
Ajde molim te reci mi koji relej tacno si stavio da ti istovremeno radi kratko i da prebacujes na dugo.

Mara ne napadam nikog. Izvinjavam se ako sam dao takav dojam. Al mi malo bezveze napisati nekom ko pokusava rjesiti problem idi kucaj u google....zar ne. Ovo je forum i neke sitnice pokusavamo sami da sredimo u vrijeme besparice itd. Takodje ove nase pisanije ostaju mladjim narastajima koji dolaze. Ja ne pisem na temi cisto da bi napisao i skupio postove...uvijek dam sugestiju ako mi je problem poznat

Sportski poudrav
 
Legend
kod mene je bio jednom taj problem , doduse nisu morimoto ali sistem je isti

rijesio sam problem tako sto sam pojacao masu sa oba projektora / xenona , provjerite mase (-)
 
Član
Enese do tada jel ti masa isla s akua ili je na sasiji bila. Probat cu i ja s pojacavanjem mase pa cemo vidjet. Nisu ni kod mene morimoto, nego oni prvi sto su bili, mislim isti kao kod tebe,prvi koje je Liga prodavao
 
Član
hirurg, pronađeš relej koji se dobija u bixenon setu. Spojiš plus na akumulator a minus na šasiju. Na žicu koja aktivira relej spojiš plus od kratkog i plus od dugog i na taj način ćeš riješiti problem, jer će uvijek jedna žica davati struju i tako će relej uvijek raditi.
 
Član
Hocu li smjeti to uraditi zbog releja od svjetala? I da li moram taj relej spajati na akumulator ili moze i onaj koji ne mora na akumulator vidio sam da ima da se kupi?
 
Legend
Enese do tada jel ti masa isla s akua ili je na sasiji bila. Probat cu i ja s pojacavanjem mase pa cemo vidjet. Nisu ni kod mene morimoto, nego oni prvi sto su bili, mislim isti kao kod tebe,prvi koje je Liga prodavao

bila je na sasiji ali nista specijalno ... lak ovo ono , isao sam direkt na kleme i sve je ok
 
Član
Hocu li smjeti to uraditi zbog releja od svjetala? I da li moram taj relej spajati na akumulator ili moze i onaj koji ne mora na akumulator vidio sam da ima da se kupi?

Ne vidim što ne bi smio, eto neka me ispravi neko ako griješim. Kada spojiš plus sa plusem, ništa neće biti. Vjerovatno i može taj koji ne ide na akumulator, ali mislim da je generalno bolje napajati xenone sa akumulatora.
 
Član
Nemaš se tu šta bojati, meni je tako spojeno i nema nikakvog izvlačenja. Ne znam za ovaj relej, jer ako kod tebe nije bila originalno h4 sijalica, a po ovome što si pisao nije bila, onda se mora prepravljati ovj relej, jer nemađ ovakav džek, a to je meni Liga radio. Najbolje je da se obratiš nekome ko se bavi sa tim.
 
Član
Koji od dzekova ja nemam??
Imam ovaj mali on je na socivu...i ovaj veliki sa dve zice koji ide na balast....s druge strane je ovaj sa 3 stopice koji je identican sijalici...h4....sve stima samo ne znam na kom on principu radi. Ne bi da razvlacim jos kablaze po autu i onako imam dnevna svjetla sa relejom pa plinska i instalacija..
 
Top