BAJS TUNING

BAJS TUNING

Član
Gdje vi kupujete te djidje :icon_question:

ja sam uzeo par sitnica u star športu, trebaju mi dobre cestovne gume znate li koje su dobre i gdje ima uzeti točak mi je 26"

Znate li molim vas gdje ima kupit ovaj nosač i kutiju nazad za bicikla????

2274.jpg


Evo mog bajsa :icon_smile: centurion 22" 2012

20120514135832.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/img]



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
eh ovako, drage kolege bajkeri,
u posljednje vrijeme se pojavio jako iritantan zvuk, struganje lanca od srednji mjenjač.
kad pedaljam i pogledam u srednji pogon, čini mi se da nije baš 100% u liniji, ko' da je malo kriv, malko 'baca' na jednom mjestu i na tom mjestu zapinje lanac od mjenjač.
bicikl sam maksimalno pazio i izbjegavao one 'ne dozvoljene' brzine.
zbog čega se plate srednjeg pogona mogle iskriviti (srednja i velika) i da li je moguće popeglati plate.
pogon je SUNTOUR XCT-V3 42x32x22 170mm.
da li garancija pokriva eventualnu zamjenu pogona?
 
Član
Ako si platu iskrivio možeš pokušati popeglati al nije to to ja se stim zezo na kraju uzeo novu,
mogo si je iskriviti kad nasloniš biciklo negdje ili ako je bilo u nekoj brzini pod opterećenjem zna se iskriviti...
Naštelaj prednji mjenjač ako ne bude više strugo i ne bude ti spado lanac ne diraj ništa,ja sma skroz izbacio
prednji mjenjač a platu rastavio ostavio samo najveću 52 i napravio distancere gdje se montira da lanac bude
ravan u svim brzinama.
 
Član
moguće da se od tereta iskrivila, jer sam potežak pa kad se navalim, možda se iskrivila malo.
ono sve fercera, lanac ne spada, samo me nervira onaj zvuk kada struže.
naprijed - nazad
1 - 1,2,3
2 - 3,4,5
3 - 6,7,8,
da li bih trebao naštelovati prednji mjenjač da mi ne struže u ovim gore brzinima, jer je u principu vrlo teško uštimati mjenjač da ne struže u svim brzinama?
 
Član
moraš podići biciklo na nešto i okretati pedale šaltati i polako štelati taj mjenjač dok ne nađeš idealan položaj,
moj kolega ima servis stavim biciklo na stalak i jednostavno se sve to podesi kad je pristupačno i vidiš šta radiš
a napamet je teško uvjek negdje struže isto ko i sa zadnjim mjenjačem dok god ne odem kod njega napamet
ga nikako podesiti da bude kako treba.

@Mtopic

Slikaj to čudo kad sastaviš :cool:
 
Član
DžorDž, taj nosac imas u najvestu pored Energija u Mostaru, a toliki sanduk nazad nigdje neces ni naci...ima u Mepasu u Star Sportu ili kako se vec zove, tih kutijica nazad ali su malo vece od dlana ;)
 
Član
hvala pajdo ;) oticu vidit... a bio sam u mempasu hehe kupio ovu torbicu i svijetlo možda još kupim zadnju blataricu a ono ostalo im je bezze
 
Član
Drže gdje si kupio nogaru za bajs?
Extra si sredio svoj bajs..Jel to Capriolo Cobra? Ja bi ipak radije uzeo neki koji ima alu ram, i malo bolji prenos od Tourney-a, ali bitno je da si ti zadovoljan;)
 
Član
Evo i ja danas, konacno, sklopio bajk ...
Prezadovoljan sam kako je ispao vizuelno, jos ga nisam provozao, kisa pada cijeli jeb*ni dan.

Evo par slika :

dsc0053stc.jpg


dsc0055fy.jpg


dsc0054fk.jpg
 
Član
@mtopic - Ekstra ti je bajk svaka čast :)


Evo slika mog bicikla, slika je slikana prije par mjeseci, al' kad uljepša malo slikaću ga još, trenutno nije na njemu sve, kao što bude "ljeti" pošto ga nekad vozim i zimi, onda poskidam to sve, da ne dužim dalje, kad bolje poslikam opisaću detaljno šta sam sve radio. Polako radim, ipak ovaj "srednjo školski život je teži malo" hahah ;) :cool:


Radi se o biciklu Alpina Montana ;)

 
Član
Uskoro cu i ja svog raditi bice komplet farban mislio sam raditi crno-bjelu kombinaciju nesto kao relly zastavicu :D
 
Član
alo gdje ću gume cestovne uzeti :icon_question: netrebaju mi ove mix jer ne silazim s asvalta
 
Član
Dobar vozni park moramo praviti okupljanje :lol: :cool:
Evo i mog,
prije neke 3 god dobio iz vana ram od vintage road bicikla 27" i onda kupovo
nove djelove od ovi normalni bicikla ko što vi imate jer njegovi nisu isti i nema ih više naći
tako da sam napravio neku modernu verziju ovog bicikla,prednji mjenjač sam skroz izbacio
i prepravio prednji zubčanik da ne krivi lanac i sl. inače napred je zubčanik sa 52 zuba što
otprilike u svakoj brzini ideš 10ak kmh više nego sa onim standardnim...

Uskoro će ići carbon zasad mat crna
Zbog feluga me stalno neko zaustavi da pita šta sam radio :D




 
Član
@mtopic
Dobra oprema druze, nije se štedilo;)
Koji je ovo model Capriola? Jel alu ram?
Koliko te je sve izaslo na kraju?
 
Član
gdje ima kod nas ove gume uzeti?

http://gema-bicikli.hr/bicikli-dijelovi/prodaja/vanjska-guma-kenda-k-90-26x1-95-0152316
 
Top