BAJS TUNING

BAJS TUNING

Član
corradoM je napisao(la):
cliocup je napisao(la):

imam jedno pitanje za ove kapice. gdje si mislio naruciti ili kupiti? ja sam nasao na ebayu i htio uzeti ali nisam imao preko koga....

Meni je ovo sestra iz Amerike donijela mislim da je par bio oko 4-5$, plave. Sa www.amazon.com sam ja narucivo dijelove za bmxa, evo to je to http://www.amazon.com/Flash-Wheel-Valve-bicycle-Motorbicycle/dp/B004T6S90Y/ref=sr_1_sc_3?ie=UTF8&qid=1336649645&sr=8-3-spell. u mene su te zelene ali je plava sijalica unutra i predobro svijetli uvecer, pogotovo kad se zaletis bolje cijel krug bude :cool: poz svima ;)
 
Član
bas mi se svidja tema, i ja sam vopra navucen na bicikle ;)

trenutno imam Alpinu Pacific XL :icon_smile:

slika-81599-2010-08-1281676293-default.jpg


ova na slici nije moja al' je ista :icon_smile: imam u planu opreme kupit', ono torbica, pumpa, neki fini drzac za bocu, blatobrane, svjetla, macije oci i tako to :D samo sto nema amortizere, al' necu sad po brdima vozit' da mi trebaju :icon_smile: inace je kupljena nova u Planet Bike-u prosle godine u septembru ;)
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Moze mi netko objasniti na koji princip ovaj "alarm" za bajk funkcionira ? :icon_question:

radi na vibraciju postaviš ga na šipku od sjedala ili negdje drugdje ako zeliš imaš daljinski zaključaj-otključaj radi na udaljenosti nekih 20m i kad neko dira ili pomakne bajs svira ako si ga zaključao na daljinac......
 
Član
cliocup je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
Moze mi netko objasniti na koji princip ovaj "alarm" za bajk funkcionira ? :icon_question:

radi na vibraciju postaviš ga na šipku od sjedala ili negdje drugdje ako zeliš imaš daljinski zaključaj-otključaj radi na udaljenosti nekih 20m i kad neko dira ili pomakne bajs svira ako si ga zaključao na daljinac......

pishti kad se pomjeri, mislim da se to zove nivelator ;)
 
Član
Ja sam mislio kupiti alarm za Motor. Piski kad se pomjeri. Mislim da i za Biciklo radi na slicnom principu

Ja sam mislio kupiti alarm za Motor. Piski kad se pomjeri. Mislim da i za Biciklo radi na slicnom principu
 
satt.jpg

Brate ovo sto si kupovao ima dobre opreme, ali kad vec hoces da imas sve dobro
ovaj mjerač SUNDING kurcu ne valja, aj sto laze brzinu nego i nakon nekog vremena poludi sam od sebe.
Inače bajk ti je predobar ;)
 
Član
Ja nisam tunirao bajk, samo ono sto mi treba imam, nekih 120 KM dodatne opreme. Brzinomjer - 20 KM, zvonce - 3 KM, prednje svjetlo sa nosacem - 60 KM, zadnje nekih 5 KM, kit za prvu pomoc - pumpa, rezervna guma, set kljuceva i sl - 30-ak KM i to je to. I ono cudo za vezanje imam od prije pa i to stoji na bajku, iako se ne odmicem od bajka vise od 30 metara ni kad je vezan...
 
Član
Kad vec svi pisu, da i ja ukratko opisem svoj "Projekt Agama" :D

Radi se o custom bajku, znaci nema ga kupiti sa takvom konfiguracijom ...

1. Ram - Capriolo Agama 19" (znam da je Capriolo medju losijim proizvodjacima, ali izletio mi je skoro pa dzabe,a kod rama mi je ionako najbitnije da je alu, i da lijepo izgleda, a to da li je laksi ili tezi 0.5 kg mi ne igra nikakvu ulogu, kao ni to da li pise Rog, Capriolo, ili TREK, CUBE i slicno)

2. Tockovi - DT Swiss 445D (jako lagani tockovi, sa jako malim otporom kotrljanja, u zadnjoj nabi su industrijski lezajevi kojima nije potrebno odrzavanje, a imaju minimalan otpor kotrljanja. U planu je kupiti i prednju nabu sa istim lezajevima)

3. Gume - Specialized - The Captain (prednja 26x2.2, zadnja 26x2;, Prednja je sira radi boljeg gripa i kontrole. Ove su dosle na tockovima, a kad se potrose idu SCHWALBE Racing Ralph ili Nobby Nic)

4. Prednja viljuska - RockShox RECON (uljni amortizer sa lockout-om, podesavanjem rebound-a i podesivim hodom od 80-120 mm)

5. Pogonska grupa - SHIMANO Deore XT M770 (srednji pogon i zadnji pogon. Od Shimana jedino bolje ima XTR, ali to su trkace komponente kojima je cilj samo u sto boljim performansama, ali zato imaju jako malen vijek trajanja, cesto se moraju servisirati i mijenjati)

6. Mjenjaci - SHIMANO Deore XT M770 (prednji mjenjac 3 brzine, zadnji mjenjac 9 brzina)

7. Rucice mjenjaca (shifteri) - SHIMANO Deore XT M770 (Rapidfire, 2way release)

8. Kocnice - AVID ElixirR (hidraulicne kocnice visokih performansi sa diskovima od 185mm napred i 160 mm nazad)

9. Lula i volan - Ritchey Comp

10. Pedale - SHIMANO SPD

11. Sticna - TRUVATIV XR

12. Sjediste - Selle Italia - Corratec

Jos je u fazi sastavljanja, tacnije cekam da mi stigne prednja viljuska i mogu ga sklopiti, a i to bi trebalo biti za koji dan, a onda, sto bi reklo Bijelo Dugme, "Hajdemo u planine" :D
 
Top